Някой знае ли нещо за среброто и годината на мишока!

  • 1 557
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Аз преди Нова година реших, че ми се носи сребро и като си избирах обици, продавачът ми каза, че високосната година се носело такова. Не знаех, явно имам 6 чувство.  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 1 075
В Годината на Плъха ще носим сиво и ще ядем сирене
През 2008-а трябва да избираме дрехи със сиви цветове, а на трапезата ни винаги да има сирена, съветват специалистите по китайска астрология и фън шуй, защото навлизаме в годината на Плъха.
 
Древна китайска легенда разказва, че в навечерието на новата година Буда повикал при себе си всички животни. Но само 12 от тях се отзовали на поканата. Плъхът пристигнал първи, затова с него започва китайския календар. Смята се, че той носи късмет, пари и успех в търговията.

За да ни върви през 2008-а е добре да носим бижута с жълти или червени камъни. Дрехите ни да бъдат от естествени материи в сиви и тъмни цветове. На трапезата винаги трябва да има различни видове сирена и ядки, защото това са любимите храни на Плъха.

Според специалистите по китайското изкуство за аранжиране на дома фън шуй в кухнята е добре да поставим пакет с морска сол, за да отнема отрицателната енергия около нас.

В северозападната част на жилището се скриват седем монети. Може да са метални монети, китайски - кръгли с квадратен отвор, а може да са си и нашите монети от един лев със Св. Иван Рилски, които имат също много благотворно и хубаво излъчване, обяснява инж. Елза Панайотова.

Метални камбанки с йероглифи за късмет също ще привлекат благоразположението на Плъха. Нови финансови постъпления ще ни зарадват, ако във всекидневната сложим фигурка на китайска жаба, която държи в устата си монета. Трапезата ни винаги ще е пълна, ако през 2008-а използваме съдове изработени от глина и дърво.

Емоционалното равновесие вкъщи може да бъде поддържано и от планински кристали или кристални украшения с обла форма. "Всеки кристал може да бъде зареден с молитва. Тоест, гледайки го, ние да вдъхнем в него мечтата, която искаме и той след това ще ни помага да я реализираме, като това излъчва", уточнява Панайотова.

Освен година на Плъха, 2008-а е втората високосна година за хилядолетието. Тя е подходяща за сключване на брак и появата на нови членове на семейството.

ето още малко инфо по темата
http://66.102.9.104/search?q=cache:n5DZLVMXs7AJ:fengshui.bg/arti … mp;cd=1&gl=bg


Просто невероятно колко глупости е възможно да бъдат изписани на куп!
Какво общо има св. Иван Рилски, жабата и плъха? Всяка дума в това изложение е невероятна глупост, при това писана с пълното съзнание, че се пишат врели некипели.
Аз съм китаист и, доколкото имам познания в тази област, хороскопите, гаданията, ритуалите дори, свързани със зодиака са изключително дълбока, древна и смислена тема. Всяко нещо се обяснява с природата на елемента към когото принадлежи. Буквално няма как да кажеш да речем посока Север и да не изброиш елемента, животното, повелителя, планетата, стихията и много други, които вървят с него. Те си имат свои характеристики и влияния. Поне от фъншуей обществото са се опитали да дадат що годе някакъв анализ, а това, което е надраскано на бърза ръка горе е просто смешно.
Хранете се от дървени чинии, а? Какви са тези глупости! Или пак въпросната жаба - тя е символ на съвършено различни неща, живее на луната, носи богатство и просперитет.

Последното изречение изобщо не е вярно. Предната година беше подходяща за сключване на брак и раждане на деца, тази - не е. Изобщо. Плъхът е първото животно на зодиака, завладяло с хитрост и нахалство тази позиция. Той се вози на гърба на другите, хитър е, но няма мащаб. Земните плъхове се ровят в земята за дреболии и се задоволяват с малко - хора с ниски цели, те не гледат нагоре и кариерата им е по равнина, а не по вертикала.

Годината на огнената или златната свиня, която отмина беше най-добрата година за раждане на дете от 60 години насам. За това колко всъщност вярват азиатците в това говори дори само фактът, че продажбите на презервативи през 2006- 2007 г. е спаднал ЕДНА ТРЕТА, само и само да родят в тази година.

Общи условия

Активация на акаунт