Какво ме впечатли в България

  • 16 035
  • 243
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 66
Аз не разбирам защо всички се оплавате и учудвате, нещата са си били такива и преди години, може би вие сте се разглезили и очаквате да намерите стандарта на живот, който имате в страната в която сте. И аз не се бях пребирала за 3 години и като си отидах миналия октомври, видях много от нещата които споменавате. Направи ми впечетление че по тротоарите не може да се ходи с количка от всичките дупки и паркирани коли, че цените са скьпи, че обслужването е мудно, но определено не ме изненада.Видях и много положителни неща- светофарите бяха сменени, на спирките имаше светлинни табла, които ти показват кой номер трамввай/автобус идва, в Народния театьр копуването на билети  е модернизирано и т.н. Не сьм седяла и вайкала колко е зле, а се радвах че сьм сьс семейството и приятелите си.
Ако се вьрна да живея в Бьлгария бих се борила да сьздадат по добри условия за пешеходци. Поне това научих от Канада, че много неща са уредени, защото сьществуват всички тези инициативи и организации за граждански права. Нищо не е било поднесено на тепсия. За това ми се струва странно да си седя на топло и далече и да кратикувам колко са зле нещата.
newsm10   newsm51

# 46
Здравейте момичета, много гадни неща изписахте за тая България , всеки толкова недоволен толкоз му е гадно каква била какъв хаос и т.н. Недейте така нали това е  тази България в която сте израстнали в която са Вашите родители и приятели.Тя винаги си е била такава да има неуредици има неща които и мен ме дразнят много но нима в чужбина всичко е супер ?? Просто сте поживели известно време там и така е човек свиква в другата обстановка просто се приспособява ,ако си бяхте в Бг пак така щяхте да свикнете с всичко тук!
А и в крайна сметка наистина  дано не прозвучи грубо , но като толкова неща Ви дразнят не се прибирайте ,нека родителите Ви идват там !
наистина не пиша това за да се заяждам ,но понякога ми става кофти така някой като е поживял малко другаде и почне да вижда само черното в България.Ч кажете там коко неща Ви дранзят в чужбина?
Или пък може би там наистина е много по хубаво???

# 47
  • Мнения: 22 449
Аз и без да съм живяла за сега в чужбина мога да изброя още един куп неща, които ме дразнят тук.
И проблема е точно в "свикването " ни с нещата, за това не ги и променяме.

# 48
  • Мнения: X
veselita, нали знаеш, всеки сам си избира дали да е "недоволен човек или доволна свиня"
ако си затваряме очите за лошото никога няма да го променим
а целта е да го променим точно заради децата ни
то родителите ни са вече изпята песен
даже и не смеят да се надяват на нещо добро

та по-леко с поученията ако обичаш
ти лично какво направи свинщината да се промени
иначе е лесно да се поучава така

хайде лек ден

# 49
Joel  моля те по-скоро ти се успокой, май имаш повече нужда,съгласна съм че трябва да се променят нещата,но с какво ги променяш само като стоиш и се оплакваш?Нямам намерение да се заяждам с теб или с който и да било ,мразя ги тези неща.Затова вместо да стоим да оплюваме само тази "свинщина" както я нарече дай да пробваме да променим нещо.Защото то е лесно там да си стоиш и да плюеш, но друго е да се направи нещо.Да една лястовичка пролет не прави така е , но поне като не се опитваме да променим нещо стига само сме плюли!!
Това е ,моя коментар приключи!Нека не превръщаме този форум  само в обиди!!
Лек ден на всички!!!

# 50
  • Мнения: 6 167
Здравейте момичета, много гадни неща изписахте за тая България , всеки толкова недоволен толкоз му е гадно каква била какъв хаос и т.н. Недейте така нали това е  тази България в която сте израстнали в която са Вашите родители и приятели.Тя винаги си е била такава да има неуредици има неща които и мен ме дразнят много но нима в чужбина всичко е супер ?? Просто сте поживели известно време там и така е човек свиква в другата обстановка просто се приспособява ,ако си бяхте в Бг пак така щяхте да свикнете с всичко тук!
А и в крайна сметка наистина  дано не прозвучи грубо , но като толкова неща Ви дразнят не се прибирайте ,нека родителите Ви идват там !
наистина не пиша това за да се заяждам ,но понякога ми става кофти така някой като е поживял малко другаде и почне да вижда само черното в България.Ч кажете там коко неща Ви дранзят в чужбина?
Или пък може би там наистина е много по хубаво???


Защо говориш глупости!?
Само ти ли имаш право да говориш за нещата, които те дразнят?
И защо толкова те ядосва в това, че тук говорим за неща, които се говорят навсякъде в страната?!
Всеки път, когато си отворя устата да кажа, че София е ултра-мръсна идва някой да каже, че сигурно съм забравила откъде съм тръгнала и да не съм се връщала, като толкова не ми харесва (!). А ако случайно кажа нещо лошо   за Италия, или че недай боже живота е труден и тук ми казват " стига си се оплаквала, като не ти харесва, защо не се върнеш" (!) Каквото мога правя - гласувам. Ти гласуваш ли, веселита?


# 51
Здравей Lennie, да гласувам разбира се .Вижте момичета не искам да се заяждам с никой или нещо подобно стига агресия не искам!Просто като изчетох мнинията видях страшно много негативни неща и ми стана някакси мъчно .Да никъде не е лесно и в България не е.Но както писах не може само да стоим и да се оплакваме и нищо да не  правим.И аз искам много неща тук да се променят ,но просто вие знаете ,че и в чужбина където и да си не е лесно!Няма универсално хубаво!
Както и да е мисля ,че достатъчно писах по темата, това е просто моето мнение никой не е длъжен да мисли като мен.
Просто реших да си израя мнението във форума ,честно не очквах всички така да ме нападнете!Не съм целяла нищо друго,просто изразих мнение!
Лек ден сега и успехи ви желая на всички!!!!

# 52
  • Мнения: X
veselita, ако не беше тръгнала с рогата напред, никой нямаше да те нападне
дишай дълбоко и продължавай нататък
ти къде си
с какво се занимаваш
представи се един вид
ние тук всички малко или много се познаваме
затова реагираме, когато някой започне директно с морала

а теми като твоя постинг е имало много
винаги става война и накрая ги заключват

# 53
  • Мнения: 2 563
Здравейте момичета, много гадни неща изписахте за тая България , всеки толкова недоволен толкоз му е гадно каква била какъв хаос и т.н. Недейте така нали това е  тази България в която сте израстнали в която са Вашите родители и приятели.Тя винаги си е била такава да има неуредици има неща които и мен ме дразнят много но нима в чужбина всичко е супер ?? Просто сте поживели известно време там и така е човек свиква в другата обстановка просто се приспособява ,ако си бяхте в Бг пак така щяхте да свикнете с всичко тук!
А и в крайна сметка наистина  дано не прозвучи грубо , но като толкова неща Ви дразнят не се прибирайте ,нека родителите Ви идват там !
наистина не пиша това за да се заяждам ,но понякога ми става кофти така някой като е поживял малко другаде и почне да вижда само черното в България.Ч кажете там коко неща Ви дранзят в чужбина?
Или пък може би там наистина е много по хубаво???


Защо говориш глупости!?
Само ти ли имаш право да говориш за нещата, които те дразнят?
И защо толкова те ядосва в това, че тук говорим за неща, които се говорят навсякъде в страната?!
Всеки път, когато си отворя устата да кажа, че София е ултра-мръсна идва някой да каже, че сигурно съм забравила откъде съм тръгнала и да не съм се връщала, като толкова не ми харесва (!). А ако случайно кажа нещо лошо   за Италия, или че недай боже живота е труден и тук ми казват " стига си се оплаквала, като не ти харесва, защо не се върнеш" (!) Каквото мога правя - гласувам. Ти гласуваш ли, веселита?




Мдам. В Клюкарника надлъж и нашир плюят по държавата, ноооо няма кой да ги поучава да свикват.

# 54
  • Мнения: 176
Веселита, уверявам те докато живеех в България се оплаквах и дразнех много повече отколкото сега. Все пак, сега се прибирам за по седмица-две и повечето изброени в тази тема неща по-скоро разсмиват, да не кажа умиляват. Като например продавачката в магазин за обувки която най-чистосърдечно ми заяви че ботушите с които съм в момента (моите си) ми седят "много грозно."  Joy  Познай кой не продаде два чифта обувки този ден. Не че и пука, работи за 300 лева на месец, за което всъщност ми е жал.[/size

П.П. А, и да допълня: не забравяй че много от нас са толкова отдавна навън, че пазим една много романтична идея за родината в сърцата си. Нормално е като се приберем реалността да ни удари малко по-силно. Не говоря за разликата между чистотата тук и калта в София (това по-скоро впечатлява хората които стъпват в чужбина за пръв път), а за спомените от детството които никога няма да са реалност за сегашните "млади" поколения - т.е. вашите, а и нашите деца. (Мда, ние сме гледали "Синьо Лято," "Васко да Гама" и "Летящият Честмир" - какво гледат децата днес? Шоуто на Азисчо?"

Уверявам те че поне аз със сигурност обичам България повече от много мои приятели които живеят там.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 17:19 от Трънче

# 55
Здравйте отново , не съм искала да тръгвам с рогата съжалявам че така се е разбрало от постинга ми ,както и да е аз вече казах това което имах да казвам по темата ,нямам намерение да коментирам повече!!Благодаря за отговорите.Иначе се казвам Весела ,на 23год. ,живея ту в софия ту някъде другаде из България!!И така лека вечер  на всички от мен!!!и се пазете!

# 56
  • Мнения: 907
Един наивен въпрос или по-точно забележка - нали като се осигуряват на мин. раб. заплата, после ще получават  и минимална пенсия. И после пак ще плачат бедните пенсионери ...

Най-много ме удивява тази неадекватност - вложени толкова много средства за нещо, на пръв поглед и красиво и модерно, и все се оказва че има нещо недоизкусурено накрая...

Ето това и на мен ми е загадка - не може ли поне от даден момент нататъка да се вложи малко акъл поне в дадена област. И наистина не е до пари, дълбоко убедена съм в това. Ама няма да спра да се надявам.  Praynig

# 57
  • Мнения: 907

А защо пише отпреде им ДБ - кога ДБ купи БДЖ. На старо ли са взети? Ама и така да е, страшно дразни и по автобусите на ел. табло разни немски дестинации - толкова е лесно да се препрограмира или поне изключи. Ама дребнавости са това, всичко джаста праста, дори и 0 усилия да изисква.   Sick

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 22:26 от MegiX

# 58
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ех, момичета, това да се работи за едни пари и да се осигуряваш на други да не сме го измислили в България Wink. Къде живеете? В Гърция се прави също, сега очаквам да ми кажете, че и тук е бананова държава Wink, че гърците са еди какви си и т.н.
Големите инвестиции в Бг са чужди и виждаме, че пак им намирате кусури. Колкото до летището да не мислите, че се гледа само това дали мястото е "замъглено", хайде сега, че тя цяла София е в котловина и като падне мъгла трудно се вдига. Имаше идеи да се строи ново, но......така и не стана.

# 59
  • Мнения: 907
Ех, момичета, това да се работи за едни пари и да се осигуряваш на други да не сме го измислили в България Wink. Къде живеете? В Гърция се прави също, сега очаквам да ми кажете, че и тук е бананова държава Wink, че гърците са еди какви си и т.н.
Бананова държава е.  Mr. Green

През изминалите 20на год. най-големият инвеститор бяха българите в чужбина, сега вече най-сетне чуждестранните инвестиции изпреварват. Но дори и само чужди да са - какво да инвестират както им падне ли?

И пaк - не е въпрос на пари / инвестиции, а на мозък (и планиране). КАто се прави нещо обмислено, парите сами идват, докато обратното не е вярно.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт