Как отказахте бибата?

  • 2 066
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми сама се отказа от бибата още като беше на 6-7 месеца  Grinning

# 16
  • Мнения: 4 621
Никога не е искала биберон - залъгалка, но за сметка на това си смучеше пръста ooooh!

# 17
  • Мнения: 1 195
някъде бях чела че за да се откаже детето от бибата  трябва да се резне леко връхчето и, така няма да се получава вакум и детето само ще я плюе и няма да я иска.
 newsm78 не съм го пробвала само споделям Simple Smile за сега бебо е малък още и му се поалга биба:) а по-нататък ще се мъчим  baby_neutral

# 18
  • Мнения: 537
Малката сама се отказа на 3 месеца от бибата, ама за сметка на това си смуче палеца, като й се приспи Embarassed Дано скоро и него откажем, че си спомням как брат ми до 7 годишен не можаха да го откажат  Sad

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
За радост на дъртите клюкарки и разни перфектни майки, дъщеря ми още заспива с биберон. Не си го слагам никъде, когато поиска да го отказва.

# 20
  • Мнения: 3 314
За радост на дъртите клюкарки и разни перфектни майки, дъщеря ми още заспива с биберон. Не си го слагам никъде, когато поиска да го отказва.
      Peace  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 790
При Рали отказването стана внезапно, но тя не беше пристрастена към биберона. Някъде към 1г и 10м се разболя и заради сополите не можеше да го смуче, та аз взех да не и го давам. Като оздравя, ме попита за бибата и аз и казах че съм го дала на котката за нейните бебета котета  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 208
Моята кукла отказа биберона на 2г1м.за мое учудване без истерии и без плач(иначе в действ.си едоста плачлива).Бяхме ходили в София да си купим кола,следобяд спа у леля си.Вечерта заспа още в колата без б-на и реших ,че ще използвам момента ,няма да и е давам.От следващият ден ме питаше по 10-20 пъти,преди сън къде и еб-на и аз отг.забравихме го в  София при леля ти,но тя настояваше и аз отг.,че ще се обадя да го прати по автобуса и леля и  съответно "все забравяше"Тези разговори продължиха1-2с-ци,после тя сама обясняваше ,че сме го забравили и че е кака икаките не смучат б-н.А даже бях купила хомеопатични успокояващи свещички да съм готова и те си седят.Когато решите ,че едошъл момента го използвайте и не се връщайте назад.При нас бе лесно и безпроблемно. Hug

# 23
  • Мнения: 27 524
Още не сме, знам, че трябва от раз да се направи. Подарявате я на някого и повече не даваш. След 2-3 безсънни нощи ще я забрави и нещата ще се нормализират. Може да изчакате още, не бързай  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 46 520
Беше на 1г. и 10м., когато пътувахме и аз я забравих, купихме друга, но не намерихме същата и тя не я хареса, заспа като я държеше в ръчичка, повече не я потърси  Laughing Но ако беше показала, че я иска, щях да я дам, не съм привърженик на насилственото отказване, та ако ще и до 20 г. да ходи с биба  Laughing

Т.е. пробвай, ако детето ти даде знак, че е готово, ок, ако не, остави го и след време пак пробвай Peace

# 25
  • Мнения: 5 940
Е чак пък до 20 години Laughing .....

# 26
  • Мнения: 5 026
1г6м-загубих я при пренасяне на багажи и повчече не му я дадох.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Отказа я на седем месеца, когато пробиха първите зъби, така и не я поиска повече, от което аз съм най-доволна.

# 28
  • Мнения: 159
Просто една вечер я скрих и не я извадих повече. Това при единия. Другият си "откри" палеца и вече 4 години и половина водим борба за отказването му. Пробвала съм какво ли не.

Общи условия

Активация на акаунт