Защо на всяка цена в София?

  • 10 443
  • 257
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 812
и аз се чуда,какъв е тоя зор за тая София?!

# 61
  • Мнения: 3 423
Две провинциални парчета от по 50 кила
са дошли в София, защото аз се изнесох.
Нищо не се губи в природата.

# 62
  • Мнения: 192
Проблемът според мен е, че всички институции, чрез които държавата функционира се намират в столицата. Столиците винаги са тъпкани от старлетки, вещомани и най-обикновени фльорци.
На всяка цена в София е лайт мотив за всяка уважаваща себе си калипетровка и русокастранчанка, които искат да се сдобият с пари и лице за пред света. Други пътища няма освен: образование, секс гейминг или най-обикновена проституция.

И кого да обвиним за ставащото? Ми държавата разбира се. Ако тази държава разреши на Община Бургас да задържа 80% от приходите си, ще има и за Русокастро. Ако Държавата позволи на Силистра да развива речния си флот като общинска дейност /а не да продава флота на варненска фирма за жълти стотинки/ - за старлетката от Калипетрово ще с намери място под слънцето на някой прекрасен круиз където да краси с присъствието и работата си.

Е, това е.
Не плюйте, не ревете. Всичко, което не е на море е провинция /Хемингуей/. Някой чел ли е "И изгрява слънце?".

Страхотно мнение. Подкрепям на 100%!
С изключение на морето и провинцията Mr. Green

# 63
  • France
  • Мнения: 726
Стига с тази София...аман от теми за столицата. Почти всички недоволстват от живота в столицата. Еми що правите там, бре? Направете кат мен- отидох в Хасково и не ща да се връщам с Сф. Областен град, чист и спокоен, като видят 5 коли на кръстовището се тюхкат, че има задръстване....  има и театър, който по интериор съперничи на Народния. Парцалките са 2 по-евтини...  еее, и прасешкото тук е 7-8лв, ама за сметка на това от пазара купувам дом. сирене по 4лв килото, буркан дом. туршийка по 1.30, фантастично дом. вино по 3 /!!!!!!!!/ лв литъра, ракийката е по петарка литърчето, ама хубава..и люта ракийка, от тая със синджирите. Отоплявам се на дърва, е всеки ден чистя, но за сметка на това е топло и ми струва 100лв на месец. Няма обирджии като Топлофикация и ВиК, бакшишите ти връщат ресто до стотинка и  идват до 3-4 мин.
Да продължавам ли?
Хубавото при нас е, че домашното ни имущество се побира в 1 камион и ако решим, ще се преместим на друго място, например Андора....

# 64
  • Мнения: 3 929
Родена съм в немалък областен град, на 500 км от София. Завърших гимназия там и като естествено продължение на обучението ми се яви следването ми в София - просто тук ме приеха студентка. По мое време, когато кандидатствах - 1995 г. - беше престижно да следваш в София, Варна или Свищов. Та така се озовох в софия. И така естествено се омъжих тук, за да остана тук - така ме бъзика мъжа ми. А аз просто исках да избягам от родителите си, от консерватизма на хората в града, в който съм родена, да придобия самочувствие, че аман от комплекси...Сега, ако ме питате, в София съм от чист мазохизъм. Защото в родния ми град имам 3 апартамента в центъра, доста земи и перспектива да работя и получавам заплата, по-висока от тази тук в София, но за която не съм получила реално предложение. Живея тук в Люлин, в 2-стаен панел със свекърите и не ми достига смелост да изляза на квартира. Не на мен де, на мъжа ми. А аз хич не обичам да поставям ултиматуми. Ето, затова съм в София, но докога?

# 65
  • Мнения: 1 008
Цитирам си мнението от темата за Карбовски.

Сбъркана ни е психиката на нас.
Още от време оно старанието да се издрапа до София е неистово и несломимо. Сега е същаа работа - учи, мам, стани студент в София и никога, ама никога не се връщай на село.

В това по начало няма лошо. Винаги съм се възхищавала на хората, които сами, със собствени усили успяват да се развиват. Има много хора, които идват от провинцията, защото тяхното развитие може да бъде продължено само тук, защото заемат важни постове, които моат да заемат само тук, защото са значими личности. Такъв пример е баща ми - сирак, тръгнал от село, издигнал се до пост, който заемаше само в София, а после и в чужбина - нормалне ход на развитие на нещата, за хората, които се борят.

Има и други - хора, за които просто няма ивот в малките градове. Единици, за които работа просто няма и толкоз. И тях разбирам.

Но има една трета група, доста голяма група, която не мога да разбера.
Имат си хората сносен живот в някой малък или пък сравнително голям град - имат си и жилище, е заплатите им не са "софийски", но за техния град са добри, понякога много добри.
Обаче същите тези хора един ден се яхват и в София. Теглят кредит, който не е ясно ще изплатят ли, докато са живи, набутват се в някоя панелка метър на два из Люлин, най-често. Бутат се, като ненормални в градския транспорт, работят някаква посредствена работа, без кой знае какво развитие, изобщо водят един съвсем обикновен живот, но в пъти по-лош от този, който са водили преди, защото всеки месец се чудят как да си платят ипотеката, вкъщи се прескачат един друг, защото имат място само а легло за всеки инепрекъснато обясяват колко ужасна е тъпата столица.
Ей теи хора не разбирам - за чий им е тази промяна не към по-добро? За да кажат роднините, че са в София. Ч!удо голямо.

Аз обичам София, това е моят град и по-мръсна да стане пак ще си я обичам. Имах възможност да отида в чужбина да живея, но се отказах, защото нямаше да съм по-добре. Тук си имам всичко. Не искам да съм, като третата група, но в друга държава.
По точно казано от това,здраве му кажи!  202uu  202uu  202uu

# 66
  • Мнения: 2 556
Малкия фабрикант, даващ над 1000 лева заплата не може да си намери персонал? Никак не ми се вярва.

Иначе и аз овакантих пространство в София, нищо че съм си оттам. Не защото имам каквото и да е против града, напротив, много си го обичам, но другаде намерих по-добри възможности за работа, затова се преместих. В малките градове също има чудесно възможности, просто хората често не ги виждат изобщо.

# 67
  • Мнения: 192
Родена съм в немалък областен град, на 500 км от София. Завърших гимназия там и като естествено продължение на обучението ми се яви следването ми в София - просто тук ме приеха студентка. По мое време, когато кандидатствах - 1995 г. - беше престижно да следваш в София, Варна или Свищов. Та така се озовох в софия. И така естествено се омъжих тук, за да остана тук - така ме бъзика мъжа ми. А аз просто исках да избягам от родителите си, от консерватизма на хората в града, в който съм родена, да придобия самочувствие, че аман от комплекси...Сега, ако ме питате, в София съм от чист мазохизъм. Защото в родния ми град имам 3 апартамента в центъра, доста земи и перспектива да работя и получавам заплата, по-висока от тази тук в София, но за която не съм получила реално предложение. Живея тук в Люлин, в 2-стаен панел със свекърите и не ми достига смелост да изляза на квартира. Не на мен де, на мъжа ми. А аз хич не обичам да поставям ултиматуми. Ето, затова съм в София, но докога?

Това твоито наистина си е чист мазохизъм!
Сега вече като си "отракана" ще ти е екстра в трите апартамента!

# 68
  • Мнения: 192
Вижте само какво дишаме:
http://news.ibox.bg/news/id_622269014

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Стига с тази София...аман от теми за столицата. Почти всички недоволстват от живота в столицата. Еми що правите там, бре? 
Да продължавам ли?
Хубавото при нас е, че домашното ни имущество се побира в 1 камион и ако решим, ще се преместим на друго място, например Андора....

Не става въпрос за това да се махат хората от София. Проблемът е в начина на управление на града. За всяко нещо може да се намери начин да се оправи, стига да има "воля". Същото важи за всеки един град или село.

Въпреки, че живея тук и на мен ми е писнало новините да започват и да свършват със софийски физиономии и проблеми. Медиите са готови да изпадат в истерии и да разтягат локуми за всякакви софийски глупости, а не отделят и 30 секунди и 1 колонка за важни събития от цялата страна.

# 70
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 954
На мен в провинцията...Пловдив....ми липсва културния живот...почти "просто няма какво да се случи" Whistling Тук в София им много театри, постановки се играят по няколко сезона. Тук идват западни певци, групи. Тук са големите концерти на известни български изпълнители. Има и куп други хубави неща, които се случват, а в провинцията ако се случат е събитие.

По повод на това, че хората си скъсват задните части и не им стига време за купони....аз познавам живеещи в София, които учат, работят на пълен или половин работен ден сериозна работа и не им секва мерака за купони. Всеки ден си лягат към два часа, а петъците са първа писта по клубовете. Ако наистина всеки след работа се прибира и не излиза...заведенията и дискотеките щяха отдавна да са фалирали. Имам предвид, че в София имаш възможността да избираш къде да отидеш и как да се забавляваш, а в повечето малки населени места има една дискотека селски тип и една местна пивница и времето сякаш е спряло. Скоро по телевизията даваха репортаж от някакво село и питаха децата "Какво ще правите през зимната ваканция?". Те отговориха, че в селото нямат никакви забавления и който има интернет - това ще му е заниманието. Ето за това говоря.

# 71
  • Мнения: 1 002

Цитирам си мнението от темата за Карбовски.

Сбъркана ни е психиката на нас.....

всъщност , това мнение го намирам за много глупаво и безсмислено , нямаше нужда пак да го цитираш...

# 72
  • Мнения: 192
На мен в провинцията...Пловдив....ми липсва културния живот...почти "просто няма какво да се случи" Whistling Тук в София им много театри, постановки се играят по няколко сезона. Тук идват западни певци, групи. Тук са големите концерти на известни български изпълнители. Има и куп други хубави неща, които се случват, а в провинцията ако се случат е събитие.

По повод на това, че хората си скъсват задните части и не им стига време за купони....аз познавам живеещи в София, които учат, работят на пълен или половин работен ден сериозна работа и не им секва мерака за купони.

Това всичкото ако го прави някой с две малки деца и ипотека на главата просто няма да му повярвам.

А колкото за теб конкретно - Пловдив е на час и половина макс. път с кола. Палиш гледаш концерта и се прибираш.

# 73
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 859
Защо бе, джанъм, да е на всяка цена в София?
Ето, и аз като Янтра не останах - не на всяка, ми даже не съм се старала тва мъж да завъртя, тва работа да си намеря там... Учих каквото учих, пък си се прибрах в постната провинция. Като поискам, ходя до София голяма града, да видя с очите си истински театър и така.
Та - не знам за оня милион, ама на, другите шест не се натискат на всяка цена.

# 74
  • Мнения: 9 912
Демби, ти се направи, че не виждаш въпроса ми кое е това малко градче.
Родена съм в град, в който има квартал Република/нали го спомена по едно време/, , и където бих се върнала да живея само ако ми опрат пистолет в гърба, или ако не искам нищо повече от този живот. 1000 лв заплата не са примамливи там за мен. Половината град се изнесе чак в Испания.

Общи условия

Активация на акаунт