"Второкласници"3

  • 24 253
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Трябва да те разочаровам- ноти нема, в задачката пише: "Кой може да запее следващата припявка:", т.е. завърти няколко чалги и си напасни нещо по избор. Хората дават възможност за творчество, все пак.

# 61
  • Мнения: 1 030
Аз оставам без коментар! Embarassed

# 62
  • Мнения: 24 467
Влязох в първата книжарница и... о, Боже, открих го, такова едно издание на "Булвест 2000", София, 2004 г., с такива красиви картини и... там...о, дъхът ми спира, на 12 стр. Го видях.... Джипът е син! Laughing, картинката е от типа "Сам си я рисувах!".
На същата страница има нещо, дето синът ми, колкото и да е добър в четенето, твърдо няма да го схване. То вярно, че съвременната младеж е една такава, неука, сигурно затуй. Аз лично се затрудних да прочета заглавието /то не че съм много УКА/:
"Оздолу иду шарени колца
припявка от Монтанско
Оздолу иду шарени колца.
Па кой ли беше у колата?
-Райна си беше у колата.
Па кой ли караше колата?
-Гошо си караше колата.
След всеки ред се пее:
Ши-ри-ли, би-ри-ли, би-ра, би-ра-бой,
шой-ла-га, бой-ла-га,бо-ен-да."

Това ще да е прототипът- еталон на съкровището за Лиска и Вълчо.
Припевът с "бира"-та синът веднага ще го алкохолизира,  той има настройката да ги хваща тия нища и, което е по- лошо, да ги разпространява из класа...

Интерес възбужда и задачата към народното умотворение:
"Кое ти е най- интересно в припявката:
-необичайните и безсмислени думи /то смисъл можеш да откриеш, както подметнах вече Wink/ в припева;
-че Райна си седи като царица в колата, а Гошо се напъва да я тегли;
-чудя се кой ли е нашарил колата" Laughing
П.п. не съм против народното творчество, но да не се прекалява, викам, все пак.

# 63
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Judy, отдавна не бях оставала без думи.
Безумие Rolling Eyes

# 64
  • гр.София
  • Мнения: 4 173
 Ми то,по тази логика да вземат да изучават и надписите по стените в обществените тоалетни ooooh! Пак са народно творчество.

# 65
  • Мнения: 24 467
Убаво предложение, да открием петиция по въпроса за изучаване на раздел по БЕЛ със заглавие: "Графитите в кенефите- разковничето на народната мъдрост!".
Уф, вече сама не мога да си понасям глупостите, ей, то било заразно това бе!

# 66
  • Мнения: 10 758
Ох, ще се пръсна от смях Joy
Баси, текстовете Joy

# 67
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
Прекрасна тема за анализ: "Развитието на лирическите герои от древността до наши дни"

Забележете - лирическият герой в наши дни проявява активност и дори агресия  ("свири и гази"), а лирическата героиня е подвластна на целенасочена амбиция ("иска да стане миска"). А разказвачът, като същи форумец, не може да се въздържи и дава акъл на лирическия герой как да удовлетвори копнежите на своята дама. Joy

Извинете за словоблудството, уж отчети правя, ама ме избива на лиготия. Embarassed   

# 68
  • Мнения: 24 467
Аз пък, чисто професионално, тука така провиждам подтик към една престъпна дейност /у последнийот куплет/.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 724
Влязох в първата книжарница и... о, Боже, открих го, такова едно издание на "Булвест 2000", София, 2004 г., с такива красиви картини и... там...о, дъхът ми спира, на 12 стр. Го видях.... Джипът е син! Laughing, картинката е от типа "Сам си я рисувах!".
На същата страница има нещо, дето синът ми, колкото и да е добър в четенето, твърдо няма да го схване. То вярно, че съвременната младеж е една такава, неука, сигурно затуй. Аз лично се затрудних да прочета заглавието /то не че съм много УКА/:
"Оздолу иду шарени колца
припявка от Монтанско
Оздолу иду шарени колца.
Па кой ли беше у колата?
-Райна си беше у колата.
Па кой ли караше колата?
-Гошо си караше колата.
След всеки ред се пее:
Ши-ри-ли, би-ри-ли, би-ра, би-ра-бой,
шой-ла-га, бой-ла-га,бо-ен-да."

Това ще да е прототипът- еталон на съкровището за Лиска и Вълчо.
Припевът с "бира"-та синът веднага ще го алкохолизира,  той има настройката да ги хваща тия нища и, което е по- лошо, да ги разпространява из класа...

Интерес възбужда и задачата към народното умотворение:
"Кое ти е най- интересно в припявката:
-необичайните и безсмислени думи /то смисъл можеш да откриеш, както подметнах вече Wink/ в припева;
-че Райна си седи като царица в колата, а Гошо се напъва да я тегли;
-чудя се кой ли е нашарил колата" Laughing
П.п. не съм против народното творчество, но да не се прекалява, викам, все пак.

Майкоооу, завършекът на страницата ме довърши!

# 70
  • Мнения: 826
 Flutter
Утре сме канени на РД на гаджето. Спешно търся идеи за подарък на 9г. госпожица  newsm78
Книжката, която смятам за най- удачен подарък май не е такъв в случая- момата е второ дете, майка учителка... предполагам- богата библиотека.
Далеч съм от мисълта да купя играчка /не че не играят още с кукли, ама/...
На нашия РД момиченцето подари блузка. Дали е удачно  newsm78
Помагайте, моля!!!

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 10:03 от elia_gg

# 71
  • Мнения: 10 758
Или дреха или нещо на Уинкс Peace

# 72
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз при моите минавам с нещо сребърно и блузка е удачно, ама заради мерките  newsm78 има и хубави чантички на Габол.

# 73
  • Мнения: 1 030
Или дреха или нещо на Уинкс Peace
ако е фенка на Уинкс е най практично.
Има толкова джунджурии,така ли се пише тая дума  Embarassed
Ние сме на тая вълна,колекцията със салфетки също много върви.
Или някоя занимателна игра за двама от рода на Монополи!
Също се сетих и Лексикон,имаги в много хубави варианти.

# 74
  • Мнения: 1 937
Лексикон, таен дневник, на тази вълна е Ралица в момента.

Общи условия

Активация на акаунт