Бебетата и телевизията

  • 20 207
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Earth
  • Мнения: 1 952
То май всички бебета обичат да гледат телевизия  newsm78

# 16
  • Мнения: 357
И ние търсим телевизора,много ни харесва да го гледкаме  Mr. Green
Peace същото  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 677
Телевизори, мобилни телефони, компютри, микровълнови фурни и какво ли още не... Все неща, за които се твърди, че са вредни.
Хич не се и замислям сериозно върху тези теми, защото по-добре да се затворя да живея в бункер с първобитно обзавеждане.  Rolling Eyes

От 8-месечен малкият е влюбен в телевизията и особено в рекламите. Щом му харесва - нека гледа.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Като застане близо до телевизора го изключваш и така ще разбере, че няма да гледа, ако не е по-далеч.Поне при нас имаше ефект.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 ...................................грешка, съжалявам...............

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 23:36 от Биляна

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
Гледа, но много по малко, а как му говори просто не е истина. (гука с цяла гърло и се смее - сърце не ми дава да и отнема радостта, но наистина за пет минути, два три пъти на ден)

LCD  и плазмени монитори и телевизори нямат вредно излъчване.  newsm78 ще спра защото не съм много запозната, но е време да се образовам и по този въпрос.

# 21
  • Мнения: 6 461
И двамата като бебчета гледаха телевизия.

# 22
  • Мнения: 491
Гледа главно реклами....но и аз не я спирам,защото както каза др майка по темата за облъчването-микровълнови печки,GSM-ми.....сателитни телевизии.....Само когато е с проходилката спирам ТВ защото стои мн близко.
И забравих да добавя според мъжът ми рекламите излъчват по специален сигнал и за това бебетата и малките деца гледат ТВ реклами

# 23
  • Мнения: 258
Ирен като бебе гледаше  с голям интерес рекламите по FOXLIFE и даже съм използвала тези моменти да я храня, че като се захласне и отваря уста като за световно, без да се усеща  Simple Smile
Сега, за сметка на това, не проявява никакъв интерес към телевизията - нищо Rolling Eyes
От време на време може да погледне ако сме на Animal Planet и дават някое интересно животно Simple Smile

Хубаво е по принцип да гледат тв поне от 2 метра разстояние /каза ми го нашия педиатър/

# 24
  • Мнения: 9 903
общо-взето, против съм, особено за толкова малки бебета. Ясно, че и майките си имат работа, но съм сигурна и че могат да намерят друго занимание на бебето си. Против съм не заради някакво излъчване, а заради това, че вместо да гледа телевизия, детето може да прави други полезни неща. Имаше наскоро тема в нашите деца - 2-3годишно детенце иска да гледа тв по цял ден. Познавам и лично такова дете, не иска да излезе навън, за да си гледа филмчетата. Това не ми харесва.

# 25
  • Мнения: 493
Незнам какво намира в звука като започват рекламите,но и в другата стая да е пак търси телевизора и издава звуци.Много и харесва и рибката от рекламата на Ту би.Аз без телевизор не мога,почти винаги е включен.То само това ми остава развлечението в тая ужасна зима.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
и коки харесва рекламите- много бързо преминават кадрите и са доста шарени, това си е моето обяснение. зная че не е много хуаво, но от друга страна не мисля че чак толкова му вреди Thinking разбира се ,с всяко нещо с което се прекали, не е добре, но ние не прекаляваме Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Нашия не спира да го гледа!Независимо в кой край на стаята е той,автоматично се обръща и го търси,а когато го намери-по-доволен отнего няма.Иначе знам,че е вредно,но какво да направя?Радва му се детето и това е!

# 28
  • Мнения: 873
нашата бумба е на 6,5 месеца и открай време гледа тв-то,но само рекламите-сигналът им е по-силен,картинките се сменят бързо.много се радва на анимираните реклами.аз обаче не стоя на включен тв по цял ден-гледам определени неща в определени часове,защото смятам,че въпреки зимното и студено време,има с какво да се забавляваме вкъщи,общувайки помежду си Hugс таткото сме взели решение възможно по-дълго време да държим бумбата далеч от телевизор и компютър-виждала съм много 3-годишни да се забавляват пред компа Rolling Eyes
иначе и аз използвам рекламите,за да отида до тоалетната или да простра например Peace

# 29
  • Мнения: 4 371
Във форума съм попадала на мнения, че гледането на телевизия от малки бебета води до аутизъм. Не знам така ли е, но не бих дала на бебето си да гледа ТВ Peace

Общи условия

Активация на акаунт