грис?

  • 1 469
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз пък на сина ми го правя по друг начин,с който гаратирано никакви бучки не стават (това със сипването на гриса в млякото така и не успях да усвоя Embarassed )
Значи,слагам си в малкото тефлоново тиганче гриса и разбърквам леко,докато се загрее (но преди да почне да се оцветява - макар че може и малко цвят да хване) и тогава заливам със студеното мляко - така никакви бучки не стават.Млякото се затопля много бързо,оставям няколко минути да поври,докато се посгъсти и готово.Захар прибавям след това - тя се разтваря веднага в горещия грис.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 483
Аз правя качамак на Лора за закуска след кърменето сутрин.
Пак по съвет на момичетата тук. Simple Smile

Качамака, всъщност, си е един царевичен грис. Simple Smile   И за тези, които още не са започнали с глутена, като нас, е един много добър вариант за закуска. Wink

Вари се по-същият начин, както са го казали и момичетата по-горе. Водата се кипва и на тънка струийка сипвам 2 с. л. качамак. Разбърквам така 3-4 мин, докато сместа започне да се желира леко.
Махам от котлона и прибавям или пасирана ябълка или пасиран банан. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 596
Аз гриз давам от 1 седмица, но явно съм случила на хубав. Моят е в синя опаковка, пише, че е словенски и се вари само 2 минути. Текста е преведен само на македонски. Не става на бучки. Слагам го с бъркане във врящо прясно мляко.

# 18
  • Мнения: 1 512
Цитат на: Bisi
Аз гриз давам от 1 седмица, но явно съм случила на хубав. Моят е в синя опаковка, пише, че е словенски и се вари само 2 минути. Текста е преведен само на македонски. Не става на бучки. Слагам го с бъркане във врящо прясно мляко.


Този грис е Bebi на Kolinska- словенска марка, имат и каши. аз няколко пъти го заглеждам в магазина, но нали пише във врящо мляко да се изсипе Rolling Eyes и не го купувам.
Ето че момичетата тук са дали идеи как да се приготви с формула.10х. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт