Противоалергични лекарства???

  • 33 238
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 320
Вчера и ние минахме през двама доктори! И двамата на едно мнение:
........"Капете физиологичен разтвор и Виброцил / за 1 седмица / , ако не се оправи .... ще мислим за нещо противоалергично ."
ПП Става въпрос за малкото , което според мен са го напънали две долни зъбчета  Wink

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Laura, да те питам нещо... при тези изследвания за които говориш, ако се дават продължително такива лекарства на деца, които не са предразположени към алергии /както надявам се сме ние  Praynig / дали това не би навредило в някакъв аспект. Например да се провокира алергия в по-късен период или и аз не знам какво...

# 17
  • София
  • Мнения: 39 745
мдам и аз вече не знам какво да правя. Както писах вчера "след градината отиваме до джипито". Ходих. Виброцил и физиологичен р-р за една седмица, а Зиртека е един месец. Джипито каза, че имала пълно доверие на специалиста УНГ, пък той наистина е добър специалист. "Давай Зиртека поне месец докато мине сезона на цъфтящите".
И днес ще спра отново Дияна от градина за седмица, пък нали идват и празници.
След месец мисля пак да я водя при Петров, след като мина курса на лечение със Зиртек ... да видим има ли подобрение.
МИлата пак ще мрънка "мамо нали не съм болна, кога ще ходя на градина". Този път ще й кажа, че почиват".

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Я ми кажете, че аз много, много не разбирам от болести и лекарства и сега се уча, защо се дават тези противоалергични лекарства при неалергични дечица?! Rolling Eyes  Embarassed  Embarassed
Миналата седмица Деничка беше с кашлица и хрема и докторката й изписа освен Проспан и капки за нос и сироп Кларитин, на който прочетох, че е противоалергичен и много се зачудих за какво е? Но го давах, че имам доверие на джи-пи то!
Извинявам се ако въпроса ми е тъп ама наистина идея си нямам! Embarassed

А, Деничка не е алергична към нищо /пу, пу/!

# 19
  • Мнения: 5 539
Нашата педиатърка на частно също ни предписа противоалергичен препарат /"Клемастин"/ защото вече 10 дни се влачим с хрема и кашлица. Каза, че времето било такова алергично

# 20
  • Мнения: 2 452
Цитат на: irka
Я ми кажете, че аз много, много не разбирам от болести и лекарства и сега се уча, защо се дават тези противоалергични лекарства при неалергични дечица?! Rolling Eyes  Embarassed  Embarassed
Миналата седмица Деничка беше с кашлица и хрема и докторката й изписа освен Проспан и капки за нос и сироп Кларитин, на който прочетох, че е противоалергичен и много се зачудих за какво е? Но го давах, че имам доверие на джи-пи то!
Извинявам се ако въпроса ми е тъп ама наистина идея си нямам! Embarassed

А, Деничка не е алергична към нищо /пу, пу/!


Защото противоалергичните препарати са най-често антихистамини, а те като такива имат ефект върху възпалението на носната лигавица, т.е. намаляват отока и ексудацията. По този начин повлияват хремата. Освен това "класическите" препарати, които са включени в комбинираните средства от типа "колд" (т.е. за настинка) имат и седативно действие, т.е. "успокояват" и "приспиват" децата (както и възрастните междувпрочем). Друга причина е, че не може винаги да се постави рязка граница между алергичен и не-алергичен ринит, особено при малки деца. Например дъщеря ми има периоди, когато е с доста неприятна кашлица и не е изключено това да е проява на "детска астма", обаче може да бъде просто продължителна или рецидивираща вирусна инфекция или просто реактивна кашлица от стичането на носен секрет. Още е малка, за да се прецени точно.

По въпроса за дългосрочното използване на антихистамини - аз лично бих се замислила сериозно. Тези, за които говорим са с предимно периферно действие, но все пак! Относно това дали могат да алергизират - не е невъзможно, но е  малко вероятно. В момента нямам време да се ровя из литературата, но ще попитам компетентните, когато имам шанс (най-вероятно на конгреса на европейските хистаминолози през май).

# 21
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Благодаря ти Laura за изчерпателния отговор! Simple Smile
Вече почна да ми просветва! Simple Smile  Wink

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 383
И аз ти благодаря Laura  Heart Eyes

# 23
Синът ми е алергичен (на 9 години е).

Миналата есен го водих на елерголог и го тествахме. За резултатите от тестовете ни алерголожката (мисля че беше Маринова) ни каза: "При първите симптоми започвате веднага Зиртек, на хапчета, и не ги спирате 2 месеца"

Започнаха симптомите (честите кръвотечения от носа - 3-4 пъти дневно също са такива симптоми), започнах Зиртека - никакъв ефект. Купих си пак сиропче Кларитин - само това му влияе.

Тази година почнах пак още при първите симптоми, не като се подуе целия, - почти няма хрема, очите му не сълзят, изобщо - биз проблеми, дори да играе в трева. (Предишни години не му разрешавах и го държах в къщи)

# 24
  • Мнения: 5 140
Имам въпрос:вчера ни предписаха и на нас Зиртек+Синекод+капки за нос,които ше ми правят в аптека,колко време трябва да го давам Зиртек-а,докато ни трае лечението или да продължа и след това да го давам,защото Ния ходи на ясла.Мисълта ми е дапродължа ли сутрин да го давам като профилактика  колко време? Ill

# 25
Ми зависи за какво са ви го изписали. Ако е само за "подсушаване на хрема" ...

Но пък ако си имате алергия, предполагам, че при всяка вероятност за досег с алергена трябва да го взимате. Ако пък е към полени - трябва да преминат полените.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 745
karastoianova питай джипито колко време да го пие детенце. Ако наистина е само за хремичката би трябвало да го пие само докато ви свърши лечението. При нас е друго, една седмица на капки за нос и един месец на Зиртек, заради третата сливица. Даже и да го пие повече време няма проблем, че ходи на ясла. От аптеката ми казаха, че е най-добре Зиртека да го пие сутрин на гладно, така, че като свърша с капките за нос пускам Дияна на градина. Е ще е след празниците де.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 791
При нас малката боледува често от бронхити.Но от известно време има хрема, която няма спиране с нищо. Пи антибиотици заради бронхита, тази хрема не се повлия от цялостното лечение. Бяхме и на алерголог, но нямало сериозни притеснения за някаква алергия...и обриви имаме, които стават неприятно сърбежни на моменти като се засилят...Пихме и Клемастин и Зиртек капки, никакъв ефект. Пак изкара бронхит, пак антибиотик, тази хрема си стои. Слагахме физиологичен разтвор промивки на нослето, след което капки Коларгол (черните ) една седмица, после след пауза пак тези капки, които досега винаги са ни оправяли хремата....е, няма , братче- пак си има сополки- ужас! Вече незная какво да правим- за кожния проблем, за честите бронхити, за тази непреставаща хрема....Чудя се да пием ли пак тези противоалергични ?
      Но при вас така профилактично на малко бебе да пие 3 месеца , ми се струва странно.Но все пак нека специалистите си кажат думата,те по-добре знаят. Съветвам те да чуеш и второ мнение все пак, колкото и да не се препоръчва обикаляне по доктори, поне още едно мнение може да е от полза!

# 28
  • Мнения: 1 250
Цитат на: wilma
При нас малката боледува често от бронхити.Но от известно време има хрема, която няма спиране с нищо. Пи антибиотици заради бронхита, тази хрема не се повлия от цялостното лечение. Бяхме и на алерголог, но нямало сериозни притеснения за някаква алергия...и обриви имаме, които стават неприятно сърбежни на моменти като се засилят...Пихме и Клемастин и Зиртек капки, никакъв ефект. Пак изкара бронхит, пак антибиотик, тази хрема си стои. Слагахме физиологичен разтвор промивки на нослето, след което капки Коларгол (черните ) една седмица, после след пауза пак тези капки, които досега винаги са ни оправяли хремата....е, няма , братче- пак си има сополки- ужас! Вече незная какво да правим- за кожния проблем, за честите бронхити, за тази непреставаща хрема....Чудя се да пием ли пак тези противоалергични ?
      Но при вас така профилактично на малко бебе да пие 3 месеца , ми се струва странно.Но все пак нека специалистите си кажат думата,те по-добре знаят. Съветвам те да чуеш и второ мнение все пак, колкото и да не се препоръчва обикаляне по доктори, поне още едно мнение може да е от полза!


Не съм пробвала Клемастин, но Зиртек изобщо не му помага. Дори Кларитин на хапчета, а само Кларитин на сироп му помага.

# 29
  • Мнения: 5 140
AnMary  аз доколкото разбрах от него да го пие сега докато приемаме сиропа и капките Коларгол.Понеже днес замина за Италия ще го изчакам да се върне  тогава ще му се обадя пак.А Ния според мен изкара някаква алергия по точно имаше обриви,нищо не съм и давала,а я мажех с алергозан.Аз имам алергия към дом прах и понеже се преместихме на квартира и може би това и е повлияло,аз съм цялата на пъпки със сърбежи.Зиртека предполагам ще потуши излизането на нови пъпчици по телцето и нали?

Общи условия

Активация на акаунт