Антихистамини и мощни антихистамини ???

  • 8 280
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Моля, ако някой е наясно да ми каже каква е разликата между "антихистамини" и "мощни антихистамини"? Може ли след лечение с мощен антихистамин да се премине към антихистамин и дали той ще действа, тъй като вероятно той е по-слаб? Става дума за дългосрочно подържащо лечение.

# 1
  • Мнения: 284
Не съм наясно,какво имаш в предвид под "мощни"антихистамини!Дай някакви подробности относно заболяването,за теб или за дете?
И лечението го предписва лекар.
Децата ми пият антихистамини,но за толкова години ,не съм чула да има "мощни" или "слаби"антихистамини.

# 2
  • Мнения: 26
Да, бъди по-конкретна!
Антихистамините са 2 класа:
противоалергични и противоязвени

# 3
  • Мнения: 2 587
И аз искам да знам кои са "мощни"антихистамини,понеже тези които пие дъщеря ми явно не са,щом не помагат.

# 4
  • Мнения: 647
И аз искам да знам кои са "мощни"антихистамини,понеже тези които пие дъщеря ми явно не са,щом не помагат.

Здравейте, jmoto !

Антихистамините, във вашия случай Н1-блокерите, се делят на поколения - първо, второ и трето поколение Н1-блокери. Ефектът им за потискане на алергичната реакция, обаче се мери по друг начин и не е много коректно да се говори за хистамини - по-мощни хистамини - най-мощни хистамини.

Моля ви да напишете кои препарати са ви изписали и за какво заболяване. Може пък въобще да не се налага да приемате антихистамини и  в този случай вината няма да е в тях.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Колко дълго време могат да се приемат противоалергични препарати? Използвам темата да попитам  Blush

# 6
  • Мнения: 75
Аз съм пила месеци наред.Спрях ги постепенно

# 7
  • Мнения: 2 587


Моля ви да напишете кои препарати са ви изписали и за какво заболяване. Може пък въобще да не се налага да приемате антихистамини и  в този случай вината няма да е в тях.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

За поленова алергия(като не е 100% сигурно,може и от кучетата да е) - Ксизал,Зиртек и в момента е на Егиризин(или нещо от сорта).Пръскам и Фликсоназе в носа,но и от него голям ефект няма(кохиите са си все подути до половината на отворите,но ако го спра запушват носа изцяло)
Но пак казвам при нашият случай все още всичко се доказва,досега е сигурно че е алергия и че се усложнява при излизане навън(независимо от медикаментите),но пък и не минава напълно като си стоим вкъщи  Sad Във вторник сме на поредният преглед. ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097

Така ли се спират - постепенно?
Аз за първа година пия, защото имам алергия от цъфтежите /по всяка вероятност/ и слънчева /със сигурност/ и може би ще ми се наложи да пия противоалергични до края на лятото  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 75

Така ли се спират - постепенно?
Аз за първа година пия, защото имам алергия от цъфтежите /по всяка вероятност/ и слънчева /със сигурност/ и може би ще ми се наложи да пия противоалергични до края на лятото  Rolling Eyes


Така ми препоръча кожната лекарка,все пак като се пият за доста дълъг период организма иска време да се пренастрои и за това се спират постепенно Peace Спомням си,че съм чела по форуми-при внезапно спиране на Ксизал след дълговременен прием се получавал сърбеж по кожата Thinking Но всичко е индивидуално.

# 10
  • Мнения: 647


Моля ви да напишете кои препарати са ви изписали и за какво заболяване. Може пък въобще да не се налага да приемате антихистамини и  в този случай вината няма да е в тях.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Добре е да се изключи повторния контакт с алергена- ако имате куче у дома, ще се наложи да го изпратите някъде далеч от детето.

Поленовите алергии не се лекуват с антихистамини- те само се облекчават с тях. Нека да минат изследванията и, ако се докайе някаква алергия, има схеми за имуносензибилизация с препарати, които се вземат дълго време - 1-2 години по специални схеми. В нашата аптека изпълняваме такива схеми по предписания на алерголозите.

На друг въпрос  тук: Антихистамини се вземат дулго - с месеци, а в няко случаи с години или при поява или очаквана поява на алергена - например, полените на растенията. И все пак, добре е да се помисли за алтернативна терапия - хомеопатия, йога и други за подсилване на организма, вместо постоянно тъпчене с антихистамини.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

За поленова алергия(като не е 100% сигурно,може и от кучетата да е) - Ксизал,Зиртек и в момента е на Егиризин(или нещо от сорта).Пръскам и Фликсоназе в носа,но и от него голям ефект няма(кохиите са си все подути до половината на отворите,но ако го спра запушват носа изцяло)
Но пак казвам при нашият случай все още всичко се доказва,досега е сигурно че е алергия и че се усложнява при излизане навън(независимо от медикаментите),но пък и не минава напълно като си стоим вкъщи  Sad Във вторник сме на поредният преглед. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт