Кърмих второто си бебе по-дълго защото..

  • 2 349
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
каката я кърмих само три месеца, защото чаках да минат три часа между всяко хранене и детето ми се умори да реве от глад. В един момент отказа да суче от гърдата ми това беше някъде към края на първия месец и аз още два месеца се цедях като дойна крава за да го докараме поне до три месеца. Иде ми да се гръмна,но тогава слушах докторките около мен и нямах достатъчно акъл и Интернет за да си намеря повече литература. Сега с бебо се кърмим успешно вече 6 месеца на поискване и ще го караме така докато той иска.

Много ми се иска да помогнем на всички майчета които сега раждат за първи път да не преминат по пътя на разочарованието,че не могат да се справят и да не се отказват.

Няма по-хубаво нещо от това да кърмиш детето си!

# 16
  • Мнения: 4 967
Първото си дете кърмих 6 месеца, защото се изцеждах и беше много трудоемко. Така или иначе пак бях майка-героиня - сред познатите ми най-дългокърмилата. Второто си дете кърмя още - до кога - засега не съм мислила сериозно по въпроса. Сега съм по-информирана, имам и повече опит и, разбира се, това е най-доброто за бебето.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз нямам второ дете, и за това не съм отговорила в анкетата. Наскоро обаче си говорихме с една приятелка и тя с първо като мен, че вторите си деца едва ли ще кърмим като първите. Защо ли? Петър вече е на година и месец, и още го кърмя. Беше едновременно и прекрасно, и блажено и в същото време, много много трудно. Радвам се, че с помоща на форума устисках толкова дълго. Обаче след всичко това мисля, че няма да имам сили да направя същото и за второто. Майките, които сега имат второ дете, изпитват огромно желание /така, както аз/ да кърмят много, много, защото не са имали знанията да направят това с първото и искат поне с второто да имат успех. А за тези, като мен нещата едва ли стоят точно така. Мое мнение.

# 18
  • Мнения: 402
Първото си дете кърмих 8мес. , а с принцесата все още се кърмим и сме далеч от отбиване.

# 19
  • Мнения: 3 034
......защото ми е приятно.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
Първото си дете кърмих 3 месеца и то в смесено хранене- нямах информация, нямаше ви вас   bouquet.
Не мога да кажа, че сега успях значително, защото пък послушах педиатърката да я дохранвам с изцедена кърма и така тя се поотби и сега сме само на изцедена кърма. Надявам се да имам кърма, макар, че се изцеждам и да остане на кърма поне до 8,9 месеца или до годинка. Засега не съм особен ентусиаст да кърмя след годинката, но...нищо не се знае, ще видим...

# 21
  • софия
  • Мнения: 257
Защото съм по спокойна, информирана и не следвам стриктно режим Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 228
Големия го кърмих 10,5 месеца - според мен достатъчно. Към 10 - 12 месеца мисля да кърмя и малкия. Първото ми кърмене беше успешно, кърмих докогато исках (до пълно захранване). Надявам се и второто  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 539
каката я кърмих само три месеца, защото чаках да минат три часа между всяко хранене и детето ми се умори да реве от глад. В един момент отказа да суче от гърдата ми това беше някъде към края на първия месец и аз още два месеца се цедях като дойна крава за да го докараме поне до три месеца. Иде ми да се гръмна,но тогава слушах докторките около мен и нямах достатъчно акъл и Интернет за да си намеря повече литература. Сега с бебо се кърмим успешно вече 6 месеца на поискване и ще го караме така докато той иска.


Нещо такова и при мен първия път:? Сега съм много по-информирана, благодарение на този форум /голямо БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ГРИЖАТ ЗА ПОЛЕЗНАТА ИНФОРМАЦИЯ ТУК/ и всичко върви по мед и масло. Прекрасно е, аз и бебето се чувстваме страхотно! Кърменето ме изпълва с щастие и искам да продължи още дълго Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Аз нямам второ дете, и за това не съм отговорила в анкетата. Наскоро обаче си говорихме с една приятелка и тя с първо като мен, че вторите си деца едва ли ще кърмим като първите. Защо ли? Петър вече е на година и месец, и още го кърмя. Беше едновременно и прекрасно, и блажено и в същото време, много много трудно. Радвам се, че с помоща на форума устисках толкова дълго. Обаче след всичко това мисля, че няма да имам сили да направя същото и за второто. Майките, които сега имат второ дете, изпитват огромно желание /така, както аз/ да кърмят много, много, защото не са имали знанията да направят това с първото и искат поне с второто да имат успех. А за тези, като мен нещата едва ли стоят точно така. Мое мнение.
Не, не е така. Аз още кърмя първото си дете. Ще го чакам да се отбие сам. За второто ще важи същото - когато детето реши. А второто идва скоро Simple Smile Няма изгледи Иван-Асен да се отбие сам заради бремеността ми.

# 25
  • Мнения: 1 117
Първото си дете кърмих долу горе до края на петия месец , но в края дохранвах. Второто си дете все още кърмя на поискване /другият месец ще направи годинка/  LaughingНямам намерение все още да го отбивам. Въпреки ,че имах опит с едно дете , то нямах никакъв такъв с кърменето  Confused Благодарна съм на форума , от който много научих и който ми беше за кураж в първите месеци по време на кърмаческите стачки WinkРазбира се в основата на всичко , стои огромното ми желание да кърмя второто си дете колкото може по-дълго време Simple Smile Считам ,че кърмата е най-добрата храна за детенцето ми през първата му годинка . Тези разбирания имах и първият път , но лекарят ми ги нямаше ,за да ми помогне. То и сега лекарят ми е със същите си схващания за хранене на бебето от преди пет години , но за моя радост го има форума и мамите в него готови да помогнат  Laughing  bouquet

# 26
  • Мнения: 4 519
Големия си син кърмих малко повече от 2 месеца, липса на каквато и да е информираност, бих казала, не че това е оправдание. Млакият е на 6 м. и половина, все още няма заместено ядене, току що се научи да хапва пюре, кърмя го на поискване, а през нощта - поне 2 пъти. Мисля, че точно споделеното от кърмачките във форума, по-голямата информираност и вече твърдото убеждение, че това е най-доброто за бебето, ме накараха да се стегна и да си кърмя детето колкото се може по-дълго. Първо мечтаех да издържим поне до 6 м., сега  - до 9, а като ги стигнем и тях, живот и здраве, ще видим. Grinning

# 27
  • Мнения: 35 968
по-голяма информираност

# 28
  • Мнения: 118
Първото си дете кърмих до 4 месец и тя сама се отби въпреки, че аз имах кърма.  При второто раждане имах наистина по-голяма информираност, която ми помогна да кърмя малката си дъщеря до една година, но тъй като вече имаше достатъчно зъби започна да ме хапе и това беше повода да я отбия , иначе имах намерение да я кърма още.
А кърменето е хем полезно, хем лесно,хем евтино. Joy

# 29
  • Мнения: 641
По-голяма информираност  Peace

Общи условия

Активация на акаунт