Цветята спинкат зимен сън,ЦВЕТАРКИТЕ си бъбрят за снега навън...(20)

  • 29 018
  • 430
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 535
Здравейте! Hug
Сега видях,че има и тема за цветята  Simple Smile
Искам да питам дали някой може да ми помогне за това цвете  Rolling Eyes


Купих го тази седмица,продавачката от магазина ми каза да го сложа на светлина и да се полива 2 пъти в седмицата  Laughing
Добре,обаче от 2 дни листенцата започнаха да му падат  Sad Много обичам цветята  Heart Eyes тази сутрин,като го погледнах поне 5-6 листенца паднали  Confused Дали не направих грешка,че го преместих в др саксия  Rolling Eyes Ако някой знае как се гледа да ми даде малко информация  Hug дано се оправи  Praynig

# 16
  • Мнения: 23
Здравейте момичета. Имам нужда от помощ. Преди два месеца ми подариха юка- около 60 см. Аз ли не я гледам както трябва, или просто не можа да се климатизира- не знам. Вече и окапаха половината листа- жълтеят и падат. Мисля, че я поливам пестеливо. Разбрах, че не обича много вода. Освен това дървесната и част е мека. Дайте ми съвет какво да правя.

# 17
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 801
Здравейте! Hug
Сега видях,че има и тема за цветята  Simple Smile
Искам да питам дали някой може да ми помогне за това цвете  Rolling Eyes


Купих го тази седмица,продавачката от магазина ми каза да го сложа на светлина и да се полива 2 пъти в седмицата  Laughing
Добре,обаче от 2 дни листенцата започнаха да му падат  Sad Много обичам цветята  Heart Eyes тази сутрин,като го погледнах поне 5-6 листенца паднали  Confused Дали не направих грешка,че го преместих в др саксия  Rolling Eyes Ако някой знае как се гледа да ми даде малко информация  Hug дано се оправи  Praynig


Според мен това е Коледна звезда. Виж тук :  http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=4

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ако някой знае как се гледа да ми даде малко информация  Hug дано се оправи  Praynig


това е Коледна звезда.
възможно е от смяната на място да си губи листата.
моята не оцеля, дано ти се справиш.
пусни търсачката доста е писано.


аз днес ди купих розова азалия. дано оцелее.
вече нямам място за нищо, имам още няколко семена за сеене, но нямам грам място ooooh!

# 19
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 801
Здравейте момичета. Имам нужда от помощ. Преди два месеца ми подариха юка- около 60 см. Аз ли не я гледам както трябва, или просто не можа да се климатизира- не знам. Вече и окапаха половината листа- жълтеят и падат. Мисля, че я поливам пестеливо. Разбрах, че не обича много вода. Освен това дървесната и част е мека. Дайте ми съвет какво да правя.
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=79

# 20
  • Мнения: 728
Цитат
вече нямам място за нищо, имам още няколко семена за сеене, но нямам грам място ooooh!



Щом нямаш,давай насам! Peace

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Цитат
вече нямам място за нищо, имам още няколко семена за сеене, но нямам грам място ooooh!

Щом нямаш,давай насам! Peace

далечко съм Wink, а и семената не са от редки растения, а просто съм си ги събирала тук и там...

имам едно луковица от някакво японско цвете, ще трябва да намеря местенце на перваза и да я засея най-накрая Whistling

# 22
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 801
Момичето търся си Чехълче. Някой има ли това цвете?

# 23
  • Мнения: 535
Момичета много ви благодаря за полезното инфо! Hug
Явно доста капризно ще се окаже това цвете  Rolling Eyes но пък е толкова красиво  Heart Eyes ще дам всичко от себе си да го запазя  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 202
Момичета, за една орхидея иде реч, аз и преди съм питала за нея, но сега положението отива на много на зле.
Големите листа са пожълтели от върха до средата, но си стоят твърди.
На какво може да се дължи това?

Ето я орхидейката, но снимката е стара и не се вижда този проблем
http://images20.snimka.bg/004525499.jpg

# 25
  • Мнения: 4 916
Днес си купих зюмбюл и иглика от оранжерията на 4-ти километър. Луковицата на зюмбюла (голяма е колкото юмрук) след цъфтежа ще отиде при баба ми в градината  Peace за догодина.

# 26
  • Мнения: 3 036
Честита ни нова тема,
Аз снощи получих за подарък каланхое и то с много цвят.
Момичета да ви се оплача,освен още две три неща съм си забравила  в Англия и ръкавичката за листата.
Ще чакам да ми я донесат лятото.
А мога и да прескоча да си я взема. Wink

# 27
# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Момичета, за една орхидея иде реч, аз и преди съм питала за нея, но сега положението отива на много на зле.
Големите листа са пожълтели от върха до средата, но си стоят твърди.
На какво може да се дължи това?

Ето я орхидейката, но снимката е стара и не се вижда този проблем
http://images20.snimka.bg/004525499.jpg

Мисля, че не си я сложила на добро място ...орхидеите не обичат пряка светлина и искат влага и топлина ...

# 29
  • Мнения: 505
Здравейте, мили цветарки! Реших вас да попитам , като най компетентни по цветята, макар че става дума за нещо изкуствено, а не естествено цвете. ТА въпроса мие  Знаете ли къде мога да купя декоративно дръвче , което се прави от хартия, поставя се в една течност и до седмиза се образува нещо като скреж по него и става на коронка? Не знам как се казва или кой го произвежда, не намерих и снимка в нета или пък тази от вкъщи за да ви помогна, но ще съм много благодарна ако ми кажете поне как се казват ,защото като обясня в цветарски магазин и ме гледат недоумяващо. Не знам дали обясних както трябва, но дано се сетите за какво иде реч!

Общи условия

Активация на акаунт