Цветята спинкат зимен сън,ЦВЕТАРКИТЕ си бъбрят за снега навън...(20)

  • 29 116
  • 430
  •   1
Отговори
# 75
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328


И друго - сега ли се сеят грамофончетата и как точно?
Ами аз ще ги сея сега ,но предупреждавам ,че е много рано ,тези дето си ги купих ще си ги сея в сандъчета ,по съвет на Естелия,а в градината те сами ще си поникнат Peace

И аз в съндъчета ми е идеята да ги посея, искам лятото да имам на балкона си (не е остъклен).
Като казваш, че е рано, кога да ги засея в съндъчетата? Все пак като ги засея ще ги гледам вътре известно време, докато стане пролет и ги изкарам на балкона.

По принцип се сеят през марта ,ама щом ще са вътре сей ги сега ,и аз така ще направя,  Peace

# 76
  • Мнения: 2 125
Според мен е рано още да се сеят семенца.
Аз ще изчакам до март месец, но мога да дам съвет - за да покълнат добре, е хубаво върху сандъчето да сложиш стъкло...получава се нещо като парник.
Поне аз така правя като засадя калдъръмчетата и винаги изникват Peace

# 77
  • Мнения: 3 622
за да покълнат добре, е хубаво върху сандъчето да сложиш стъкло...получава се нещо като парник.

Или прозрачна найлонова торбичка - има същия ефект

# 78
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз винаги слагам найлнон на дупки ,иначе ако пекне повече слънце се запарват и  после нищо не става Peace

# 79
  • Мнения: 3 622
Аз винаги слагам найлнон на дупки ,иначе ако пекне повече слънце се запарват и  после нищо не става Peace

Да пропуснах, че бодвам няколко дупчици да влиза въздух   Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 10 858
Значи ще поизчакам до март Hug

Ето и това, което е излязло в една от каксийките, в които боднах мандаринки или лимончета.
Дали е нещо от тях изкочило?


Извинявайте за кофти снимките.

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мисля, това е по- скоро буренче някакво ...но изчакай да порасне, не го изскубвай, някои буренчета са красивки

# 82
  • София
  • Мнения: 10 858
еее, жалко
така се надявах начи...

# 83
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
аз току що посадих половината от семената си ,другите ще ги пазя ,како стане нещо с тези Peace

# 84
  • Мнения: 3 036
TheNmaster,
Този камък ставали и белокрилки,че и тях трябва да изтребя наред с мушичките.
И какво да кажа като отида нещо за фирма или без...

# 85
  • Мнения: 5 001
TheNmaster,
Този камък ставали и белокрилки,че и тях трябва да изтребя наред с мушичките.
И какво да кажа като отида нещо за фирма или без...
Пробвай,няма да навреди(стига да не предозираш де)....

# 86
  • Мнения: 3 036
Забравих да ви се похваля.
Днес като погледнах на прозореца на класната ми стая,видях че тези фурми които са в кутия са избили едни малки бели ,почти като косъмчета издънки.
Тези, които ги зарових ме е страх да разровя пръстта за да видя.
Колкото за мандарините още нищо не се вижда,но и аз по - късно ги поставих в памук

# 87
  • Мнения: 2 085
stellina , прочетох, че си засявала  калдъръмчета.Аз така ги зарязах в сандъчето след като прецъфтяха Rolling Eyes Дали ще поникнат пак?Предполагам са паднали достатъчно семенца newsm78
П.П. Деси, учителка ли си?

# 88
  • Мнения: 3 036
Да!
Без бой си признавам!
Имам над 30 саксии в клас и много добре ми виреят там моите цветенца.

# 89
  • Мнения: 5 001
stellina , прочетох, че си засявала  калдъръмчета.Аз така ги зарязах в сандъчето след като прецъфтяха Rolling Eyes Дали ще поникнат пак?Предполагам са паднали достатъчно семенца newsm78
Да ще поникнат, не се притеснявай.Аз имам един сандък на балкона дето там те си цъфтят и прецъфтяват,а на другата пролет пак си поникват самички.Въобще не им слугувам дето се казва...Само отвреме навреме ги понаторявам и това е...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт