Какво гориво - бензин или газ?

  • 2 130
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 459
Очевадно и нашата вече ще е на газ  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 172
Бензин.

След като говорим за малка кола, най-вероятно говорим и за малък багажник. След поставянето на бутилката в багажника, брой че такъв почти нямаш. Ако бутилката ти е 40 л, ще ти я пълнят максимум на 30-32 (мисля, че до 80% беше). Значи на Сф градско при разход около 12-13 газ/100 км, ще трябва да зареждаш на всеки 200 км. Доста по-честичко. А пък ако решиш да слагаш още по-малка бутилка, съвсем ще си уплътниш времето с висене по газстанции.

Една свястна газова струва от порядъка на 500 лв. Всяка година колата задължително минава преглед на газовата уредба. Цената на уредбата и монтажът далеч не са всички разходи. После ще има периодично регулиране, което също струва пари.

Гледам някакви сметки по-горе, че ще спестиш по 2-3 лв от гориво на 100 км, ако караш на газ. Друг е въпросът, че не можеш така да съпоставяш 100 км на газ с/у 100 км на бензин , понеже най-вероятно ще палиш на бензин и чак когато колата загрее ще преминава на газ. Т.е. пак в сметките ще трябва да включваш и малко бензинец. Но да приемем, че пестиш по 3 лв / 100 км. За 1 месец - 1000 км - пестиш 30 лв.

Тези 500 лв инвестиция ще ги избиеш за 17-18 месеца, т.е. около година и половина. Ако предположим, че няма да имаш никакви други разходи по тази газова уредба, макар че при всички случаи ще имаш регулиране,  излиза, че от тази инвестиция ще започнеш да печелиш чак след година и половина-две. А планирате ли толкова време да карате тази кола?

Отделно идва въпросът със безопасността. Аз и в голяма кола не съм си помисляла да монтирам бутилка на 1/2 м от детското столче. За малка кола пък съвсем не бих посмяла.

# 17
  • Мнения: 3 459
Оффф писна ми вече.
Той иска, аз не искам и само това дъвчим - Колко много били хората, дето карат на газ и нищо им нямало с колите.
То е ясно, че кат е решил да сложи, аз кво мога да направя  Thinking

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бензин.
Така са я направили в завода и не се имаме за толкоз умни, че да правим подобрения на автомобила.
Обикновено излиза киро на кирия това с газта.

# 19
  • Мнения: 411
Моята кола я карам на бензин.Разходът и е около 7.Минавам средно по 1000-1500 км на месец.Не мисля да и слагам газ,защото докато и избия инвестицията,ще трябва да сменям и колата.Виж на мъжа ми колата и сложихме инжекционна газова уредба,само че колата от началото на годината е минала 8 000 км.Не мисля,че за този пробег,за който ти говориш има нужда от газ.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268

А пък ако решиш да слагаш още по-малка бутилка, съвсем ще си уплътниш времето с висене по газстанции.

Това беше преди 15 години. Joy Сега газта е на колонка досами бензина. На почти всяка бензиностанция от големите вериги има газова колонка.
Както си пролича вече, аз съм за газ. Откакто имаме коли сме все на газ. Както и да го смяташ все е на сметка.
И още нещо, не маловажно..... в пъти по- екологочно гориво е от бензина и още повече от нафтата.

# 21
  • Мнения: 1 172

А пък ако решиш да слагаш още по-малка бутилка, съвсем ще си уплътниш времето с висене по газстанции.

Това беше преди 15 години. Joy Сега газта е на колонка досами бензина. На почти всяка бензиностанция от големите вериги има газова колонка.
Както си пролича вече, аз съм за газ. Откакто имаме коли сме все на газ. Както и да го смяташ все е на сметка.
И още нещо, не маловажно..... в пъти по- екологочно гориво е от бензина и още повече от нафтата.

Не знам дали все още има газстанции, поне от 4-5 години не карам на газ. Тогава имаше и газстанции. Не знам и кое ти е смешно - факт е, че където и да са ти колонките за газ (бензиностанция, газстанция, квото и да е там друго), все трябва да идеш и да заредиш. Малката бутилка означава точно това - необходимост от много по-често зареждане, т.е. висене край колонки и на опашки пред касите, пък било то и на някоя голяма верига бензиностанции.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 268

А пък ако решиш да слагаш още по-малка бутилка, съвсем ще си уплътниш времето с висене по газстанции.

Това беше преди 15 години. Joy Сега газта е на колонка досами бензина. На почти всяка бензиностанция от големите вериги има газова колонка.
Както си пролича вече, аз съм за газ. Откакто имаме коли сме все на газ. Както и да го смяташ все е на сметка.
И още нещо, не маловажно..... в пъти по- екологочно гориво е от бензина и още повече от нафтата.

Не знам дали все още има газстанции, поне от 4-5 години не карам на газ. Тогава имаше и газстанции. Не знам и кое ти е смешно - факт е, че където и да са ти колонките за газ (бензиностанция, газстанция, квото и да е там друго), все трябва да идеш и да заредиш. Малката бутилка означава точно това - необходимост от много по-често зареждане, т.е. висене край колонки и на опашки пред касите, пък било то и на някоя голяма верига бензиностанции.
Смешното е, че вече отдавна няма опашки за газ. Или ако има то е същата както и за бензина. А броя на зарежданията не е, чак толкова по- голям. Не мисля, че всички които зареждат бензин винаги пълнят резервоара до горе.

# 23
  • Мнения: 3 459
Това за опашките много се съмнявам да е така, защото аз колкото и пъти да съм ходила на бензиностанция повече от 2-3 минути не ми се е налагало да чакам, нито на колонките, нито на касите. Така че това в случая се явява незначителен проблем.
Проблема в случая се явява, това че нещата не опират само до бензина, другите сметки също чукат на вратата. В момента разликата между бензина и газта е точно левче. Само че не съм много сигурна дали парите, които даваме сега за бензин, ще са наполовина за газта?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Това за опашките много се съмнявам да е така, защото аз колкото и пъти да съм ходила на бензиностанция повече от 2-3 минути не ми се е налагало да чакам, нито на колонките, нито на касите. Така че това в случая се явява незначителен проблем.
Проблема в случая се явява, това че нещата не опират само до бензина, другите сметки също чукат на вратата. В момента разликата между бензина и газта е точно левче. Само че не съм много сигурна дали парите, които даваме сега за бензин, ще са наполовина за газта?
Ще са! Благинка си е газта, в това спор няма! Simple Smile Не се връзвай, че разходите по поддръжката на газово устройство са големи. Пълни глупости!

# 25
  • Мнения: 7 837

Ох, госпожо Реза  Laughing

Като станат бензиностанциите на самообслужване и не ви калкулират пълненето в цената на бензина, няма да се налага да си носите барбекюто в багажника. А и всеки знае, че барбекю на дървени въглища, е по-вкусно.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 271
Значи.... Има 30-литрови газови бутилки, във формата на гума и се слагат на мястото на резервната гума в колата.
Кола, която харчи 8 на сто газ, за 1000 км ще има нужда от 3 зареждания, което в месеца се пада веднъж на 10 дена. Не вярвам да ви притеснява чак толкова зареждане с такава честота.
Другия удобен момент е, че никога не може да ти свърши горивото и  да останеш на пътя - като свърши газта, превключваш на бензин и се прибираш спокойно.

# 27
  • Мнения: 27 524

И ние. Газовите уредби, поставяни в България, не се приемат тук, тъй като са несигурни и застрашаващи. Слагането на газова уредба струва над 2500 евро обаче Crazy

# 28
  • Мнения: 3 459
Кола, която харчи 8 на сто газ, за 1000 км ще има нужда от 3 зареждания, което в месеца се пада веднъж на 10 дена. Не вярвам да ви притеснява чак толкова зареждане с такава честота.
Другия удобен момент е, че никога не може да ти свърши горивото и  да останеш на пътя - като свърши газта, превключваш на бензин и се прибираш спокойно.
Toва, колко пъти ще се наложи да ходя до бензиностанцията ще ми бъде най-малкия проблем, та ако ще и всеки ден да ходя все тая, все пак това е работа за не повече от 5 минути. Единственото нещо, което ме притеснява е че цената на бензина всеки ден върви нагоре. Очевадно е, че на газ ще е много по на сметка. А за това, че няма опция да ти свърши горивото съм напълно съгласна с теб, което си е голяма привилегия  Peace

# 29
  • Мнения: 6 167
а къде слагате резервната гума? или тя не е задължителна?

Общи условия

Активация на акаунт