За пюретата ''Ганчев...

  • 29 338
  • 275
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 554
Предимно с Ганчев се храним и за малко по-голямо разнобразие и Хип, давам каквото харесва детето, ако нещо не и хареса просто не го вземам повече.

Eдин единствен път дадох на Ганчев и се отказах. Не съм против българското, против съм евтиното печелбарство за сметка на здравето на децата ни. Всички изследвания на диетолози доказват, че захарта до годинка не само, че не е полезна, а и може сериозно да навреди на здравето на бебето. Във всички пюрета на Ганчев има захар, дори и в плодовите, което е неоправдано, дори и от гледна точка на вкусови качества. Повечето имат  много нишесте. В пюретата за захранване има овесени ядки, а глутен не трябва да се дава преди шестия месец.  

 Кои са тези пюрета за захранване, защото аз захраних с Ганчев без глутен и досега я храня предимно с Ганчев, а глутен не съм въвела newsm78 Има 2-3 вида с овесени ядки, но на тях си пише, че съдържат глутен и много ясно, че няма да си го вземеш.

# 16
  • Мнения: 1 264
И аз давах само пюретата на Ганчев. Пробвала съм и други марки, но Калоян не ги одобри.
Хубави са си пюретата. И да, има захар във тях, но е много малко според мен. Опитвала съм ги и не бих могла да кажа, че са сладки.

# 17
  • до канала
  • Мнения: 518
Никога не съм давала Ганчев.Давам Хип,Гербер и Нестле.

# 18
  • София
  • Мнения: 555
Никога не съм давала Ганчев Stop. Децата ги харесват заради захарта в тях...естествено, че след това няма да искат да ядат пюретата на Хип и  другите по-скъпи марки. Абсолютно съм против захранването с тях, защото детето трябва да свикне с естествения вкус на зеленчуците и плодовете. За вредата от солта и захарта няма какво да коментирам.
И аз съм на това мнение. Веднъж взех едно, което не съдържа захар - май мусака беше, и според мен беше много гадно на вкус, а Радинка не пожела да го опита даже.

# 19
  • Мнения: 331
Аз давам пюрета почти единствено на Ганчев. Захраних си Хип, но след като от тях малката получи запек, ги спрях. Само плодови пюрета на Ганчев не давам, защото прочетох, че съдържат модифицирано нишесте (не ми звучи добре някакси). Като цяло съм доволна и за първи път чувам, че Ганчев слагат сол в пюретата  #Crazy. Къде го прочетохте това? Захар има, и си пише, както си и пише на някои, че съдържат глутен. Четеш, и ако искаш - купуваш, ако не искаш - не купуваш. Всеки си решава.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Никога не съм давала, няма и да ям  Stop

# 21
  • София
  • Мнения: 555
Като цяло съм доволна и за първи път чувам, че Ганчев слагат сол в пюретата  #Crazy. Къде го прочетохте това?
Ами има, може би не във всички, както е със захарта, но има.

# 22
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Чети на етикетите съдържанието! Аз съм давала веднъж, но предпочитам да не повтарям. Според мен нямат никакъв вкус - някаква мешавица от 100 неща.
Но аз по принцип съм и против другите готови пюрета, давам много рядко, обикновено когато пътуваме. Готвя, така съм сигурна какво точно има в яденето, а и детенцето свиква с моя начин на готвене, а това е важно! Чувала съм мами да се оплакват, че децата не им ядат манджите.
Успех!   Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Моите деца не харесваха нито Хип,нито на Гербер,нито Ганчев.
Давах само домашно приготвени,без сол и захар!

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
веднъж купих за проба - не го хареса, аз щях да повърна като го опитах...мн гаден вкус...
плодовите стават но пък са като нектар водни...
да не говорм за съдържанието на сол, захар, нишестета и бог знае още какво вътре....да не говорим каква мешавица от съставки има вътре, не стават за захранване, а за после пък са прекалено гладко смляни..

# 25
  • Мнения: 6 461
На моите деца им давах пюрета на Ганчев,както и на други производители.
Определено Пламен си ги хапваше с охота ,докато Тошко наблягаше на домашната кухня.

# 26
  • Мнения: 17 407
Бебето захраних с Хип. В момента купувам всякакви- Хип, Гербер, Овко, Нестле и Ганчев. НА мен най са ми по вкуса ГАнчев и Овко. Не е вярно, че са безвкусни.
На каката давах само ГАнчев и съм сигурна, че сега са по- добри на вкус.

# 27
  • Мнения: 522
Моите деца не харесваха нито Хип,нито на Гербер,нито Ганчев.
Давах само домашно приготвени,без сол и захар!

И при нас беше така. Сама си ги приготвях и знам какво има вътре.

# 28
  • Мнения: 1 586
Аз захраних с Хип и други вносни марки,по-късно започнах да давам и на Ганчев но когато реших отново да му дам Хип ,категорично го отказа.Не смятам,че Ганчев са лоши и децата ги харесват. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 6 269
Захраних с Хипп, Семпер и Гербер и до сега това са трите марки, които купувам плюс Бебевита. Нестле също нещо не ми допадат, както и Хаме. Веднъж купих за проба Овко - едно зеленчуково и едно плодово прюре. Бебо категорично отказа да яде зеленчуковото, а от плодовото хапна малко и пак отказа, а до сега ядене не е отказвал, включително съм му приготвяла и аз.
Не съм давала до сега Ганчев. Нещо им нямам доверие със стези съставки - сол, захар и хиляда други работи. И въпреки, че пюретат сега ми излизат златни, предпочитам тях, отколкото да рискувам с Ганчев и Овко.

Общи условия

Активация на акаунт