проветряване на стаята

  • 8 531
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 440
Само я завивам бебата и проветрявам.

# 16
  • Мнения: 6 461
Когато бяха мънички ги извеждах от стаята ,понеже докато е отворен прозореца аз я чистя,забърсвам праха ,забърсвам пода .
След като приключа с почистването на стаята оставям прозореца още десетина минути отворен .
А сега  пак докато чистя сутрин детската  и я проветрявам децата си играят в хола.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
завивах я по-добре когато проветрявах.
Случвало се е да сложа някоя дрешка на радиатора, но рядко...

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не съм извеждала Тери от стаята,но тя кошарата си беше с обиколник и той я предпазваше от директно нахлуване на студен въздух.Дрехи суша в стаята.

# 19
  • Мнения: 745
рано сутрин мъжът ми проветрява преди да замине за работа,докато ние спим в спалнята.през деня отварям,но завивам малкия.ако не духа дори го изкарвам с количката на терасата.за дрехите-не суша в стаята ,в която седим през деня.

# 20
  • Мнения: 332
Аз го извеждам от стаята, защото проветрявам за по 1-2 часа, особено като е топло. В мъглата пропускам проветряването  Mr. Green
А дрешките и при него съм сушила.

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
на леглото и метвам една хавлия или пелена да не отива директно студения въздух към нея, слагам и още една завивка и отварям за 5 минутки по няколко пъти на ден, а ако проветрявам за повечко време я извеждам от стаята Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 406
аз бих оставяла по- дълго отворено- поне 10- 15 мин. , в които ще нося бебето в друго помещение. тогава и сушенето на дрешки в стаята няма да е проблем

# 23
  • Мнения: 9 973
завивам добре.
дрехи при него  Naughty
цялата влага отива в него

# 24
  • Мнения: 423
Проветрявам два пъти дневно и не го извеждам от стаята. Просто го завивам.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 603
Гушкам, завивам и проветрявам 15-20 мин.

# 26
  • Мнения: 1 477
Имам две питания:

От форума разбрах, че трябва да се проветрява често стаята на бебо. Трябва ли да го извеждам от стаята всеки път или е достатъчно да го завия добре, да не е близо до прозореца и да отворя само за 3,4  мин, без температурата в стаята да падне ?

Другият ми въпрос е - Да ли пречи това, че изпраните дрешки/на бебо/съхнат в стаята му /жилището ни е много малко/.  И да ли въздухът не е прекалено влажен от това. Трябва ли въпреки това да слагам купичка с вода на радиатора?
Аз не извеждам бебо, когато проветрявам.Завивам го добре.И нашите дрешки са в стаята.Въздуха не е  влажен.Вода не слагам да се изпарява.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Проветрявам на ден по 1-2 пъти,но доста сериозно така,че през това време сме в друга стая.
Аз отварям цялата балконска врата,така че е немислимо да останем в стаята.

# 28
  • Мнения: 27 524
Не е нужно да го извеждаш от стаята. За дрешките - зависи колко са, да не са прекалено много, че става тежко за дишане. Или тогава отваряй по-често  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам две питания:

От форума разбрах, че трябва да се проветрява често стаята на бебо. Трябва ли да го извеждам от стаята всеки път или е достатъчно да го завия добре, да не е близо до прозореца и да отворя само за 3,4  мин, без температурата в стаята да падне ?

Другият ми въпрос е - Да ли пречи това, че изпраните дрешки/на бебо/съхнат в стаята му /жилището ни е много малко/.  И да ли въздухът не е прекалено влажен от това. Трябва ли въпреки това да слагам купичка с вода на радиатора?
Нашата педиатърка още на първото си посещение ме научи така - проветряване след всяка смяна на памперса /без нощния, естествено/. Сменям памперса, обличам бебето, отварям и излизаме от стаята, проветрявам по десетина минути. Така проветряването ми стана навик и вече го правя направо машинално.
За прането - аз лично не обичам да ми се суши пране в стаята, затова не го правя. Водичката на радиатора вкъщи е просто задължителна.

Общи условия

Активация на акаунт