За "благородните" каузи, чрез продажби на картички по улиците

  • 1 867
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
аз давам. и не питам колко остава за тях. важното е че има и за нуждаещите се Simple Smile

дидка, не спирай Wink
Мила, съжалявам, но ще те разочаровам.
От тези картички дето разни левенти ги продават по улиците нищо не стига до нуждаещите се.
Момчетата си имат собствен бизнес и разчитат на такива като теб.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 890
   Не давам пари за картички, и смс не пускам. Точно поради посочените по-горе причини. В България сме, все пак.
   Гледах тая вечер Карбовски, женицата там се хвали, че заделила от последните си 5 лева 2 за картичка. Горда, че помогнала на сирачетата. Дано няма и на нея кой да и развали рахата, се моля.

# 17
  • Мнения: 25 641
Мила, съжалявам, но ще те разочаровам.
От тези картички дето разни левенти ги продават по улиците нищо не стига до нуждаещите се.
Момчетата си имат собствен бизнес и разчитат на такива като теб.

Ееее, недей така, де. Мошениците и те са хора, и те хляб трябва да ядат...  Mr. Green
Пък, който иска, да им дава. И с ваучери не е зле да се запасят, тъкмо да са готови, когато им звъннат по телефона...  Hug

# 18
  • Мнения: 804
Как' Сийке, аз речи държа ама преди години и аз им се ловях на въдицата.
На Графа четири пет пъти пари давах и в един лист се пишех (с ЕГН-то бабабар) докато най-после забелязах, че списъкът в горната си част е един и същ.
Не се 'абят хората, на ксерокс си го снимат.

# 19
  • Мнения: 581
 Никога не съм купувала от тези картички, нито съм давала пари на хора, които ми звънят на вратата с купища снимки и документи на болни деца.
 

# 20
  • Мнения: 25 641
Хм, веднъж се карах с едни такива, дето ми размятаха някакви листове, изкарани на ксерокс. Да съм се уверяла, че били истински. Ядосаха ме, че на учтивия ми отказ започнаха съвсем агресивно да ме обиждат, че съм дебелокожа и как може, ама горките дечица...
Та, след като ми показаха въпросните ксерокопия им се ухилих и им казах, че същите документи, барабар с печата, мога да им ги спретна на компютъра за няма и 5 минути. И предложих да ме заведат в офиса, където твърдяха, че били оригиналите. Набързо си подвиха опашките и сипейки клетви и обиди, се ометоха набързо.
А аз бях седнала просто да изпия едно кафе...

Не мога да проумея що за изрод трябва да си, за да печелиш на гърба на хора в беда. Имах роднина, самотна майка, детето наистина е с баща неизвестен, с никаква подкрепа зад гърба й (майка й се отрече от нея) и по тази причина не може да си позволи лукса на кой знае колко съвест в начините за оцеляване. Та тя се беше хванала да работи за такава "фондация". Изкара един месец и напусна. Каза, че по-скоро ще умре от глад с детето си, отколкото да го храни на такава цена. Та от нея знам за какво става въпрос - процент от събраните суми отива като заплата на наетите, останалото шефът си го мушка в джоба... Сираците да го духат.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Толкова е долно и гнусно, че не ми се коментира направо  Rolling Eyes.
Никога не давам пари така-искам телефон, банкова сметка и оригинални документи...обикновено едното от трите липсва  ooooh!...

# 22
  • Мнения: 6 619
Давах докато не разбрах каква е работата.

# 23
  • tardis
  • Мнения: 329
Хах, повечето са мошеници и странно (понякога забавно) нагли . Веднъж подобен тип ме спря на улицата и аз най-учтиво го изслушах, за да преценя за какво става дума. След като го изслушах и набързо го профайл-нах, му казах 'не, благодаря' и последва гневна реакция, заради това че ... съм го изслушала и "се е хабил да обяснява толкоз време"  Joy

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И аз така, давах, давах...И после един ден попаднах на такава фондация при интервю за работа. Та значи - от тия 2 лв. 1 лв. е за фирмата/фондация, дето организира нещата, 50 ст. за работника, който ги продава и 50 ст. за благородната кауза!!! Отказах им, естествено! И от тогава и не си давам парите за такава "благотворителност"!

# 25
  • Мнения: 1 172
На учтивите им призиви да си купя картичка отговарям, че това не е моят начин да отделям средства за благотворителност. Съжалявам, че няма да съм им полезна.
Само веднъж съм попадала на по-агресивни продавачи, заплаших ги директно и си извадих телефона, за да реализирам действията, включени в заплахата. Разотидоха се набързо, още преди да съм набрала каквото и да е Wink

# 26
  • Мнения: 5 173
Изобщо не ги обичам, мн са ми нагли

# 27
  • Мнения: 6 417
В центъра на Варна, до Операта, имаше един, който уж продаваше осветени календарчета. По няколко пъти на ден минавах покрай него и всеки път ми ги тикаше. Мина време, преместих се да живея в София и кого виждат очите ми? Пак същия тип с осветените календарчета ме спира. Явно лятото е на морето, зимата прави бизнес в София.  Tired Имаше и едни, които предлагаха картички за деца от дом в село, което изобщо не съществува.

# 28
  • Мнения: 1 470
Като тинейджър,и аз ходих да си търся работа при такива,но като разбрах за какво става въпрос... Crazy
Но от друга страна и големите въртят бизнеса си по същият начин...Помня една кампания на ОМВ,организираха крос състезание покрай НДК,и за всеки избягал определен километраж,даваха по.../нямам спомен каква беше сумата,но бе символична/...за клиника по белодробни заболявания мисля...Е!Организацията на цзялото мероприятие,рекламните материали и всичко друго,надвишаваха с пъти парите дадени за клиниката,но се водеше благотворително мероприятие...Можеха просто с всичките изхарчани тогава пари,да построят нова клиника... Hug

# 29
  • Варна
  • Мнения: 428
Това не е никаква благотворителсност, а жива измама. Рабирам възмущението на Денчо от безхаберието на държавата - никой не ги закача тия мошенници толкова години!  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт