Искам да продължа да кърмя!

  • 1 031
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 324
mary_jane, преди 2 седмици и ние бяхме в почти същото положение. Разликата е, че нямах кърма по обяд и следобяд. Бях се отчаяла, започнах да се прощавам с кърмата и с толкова щастливите за мен мигове с бебката ми на гърдата. Но се заинатих и постепенно кърмата ми се върна, не е много, но е достатъчна. Успокой се, вярвай и стимулирай, ще се получи и при теб.
И искам да ви благодаря, момичета. Благодаря за съветите, за събраните и преведени статии, за индиректната подкрепа! Редовно чета и се възползвам - благодаря!

# 16
  • Мнения: 200
 Момичета, много съм щастлива - тази вечер не се дохранвахме! Макар и с големи мъки Маги яде само от гърдите ми. Таткото постоянно я стискаше по крачето докато суче и така не пускаше гърдата, а беше съсредоточена в дърпането. Но това стана не само защото тя успя да суче, а защото със сигурност и кърмата ми започва да се увеличава.
 Много ми помогна лактогенния  български чай, за което благодаря на EmilyR. Наистина помага - поне при мен действа. А също така днес съм я слагала през час да суче, това също имаше ефект. Но няма да спирам до тук, това е само началото. Наистина се изисква много търпение и може би повечето майки се отказват, когато стигнат точно до някакъв такъв период.
 Благодарение на вас при мен това не се случи и дано да продължи в добра насока. newsm51

 Дано всеки, който има желание да кърми и усеща, че има някакъв проблем, да се обърне към Форума и да знае, че наистина всичко, което е тук ще му е от полза!
 Още веднъж много благодаря!

# 17
  • Мнения: 6 274
Здравейте и от мен .  wavey И понеже никога не е късно да станеш за резил ето ме и мен , с третото бебче не знам какво да правя . Моля , дайте ми съвет. Значи кърмата ми просто намаля ужасно , и искам - не искам го дохранвам . Мъжът ми накупува овесени ядки , чай на "ХИПП" , сокове и кой каквото ни каза това , но не бих казала , че има ефект . А иначе бебето си суче добре , но просто няма какво .  А ако не му дам АМ почва да пищи миличкия , а дам ли му - изяжда го и заспива . Кажете какво да правя? Много искам да си го кърмя . Предварително ви благодаря !!!

# 18
  • Мнения: 5 598
Здравейте и от мен .  wavey И понеже никога не е късно да станеш за резил ето ме и мен , с третото бебче не знам какво да правя . Моля , дайте ми съвет. Значи кърмата ми просто намаля ужасно , и искам - не искам го дохранвам . Мъжът ми накупува овесени ядки , чай на "ХИПП" , сокове и кой каквото ни каза това , но не бих казала , че има ефект . А иначе бебето си суче добре , но просто няма какво .  А ако не му дам АМ почва да пищи миличкия , а дам ли му - изяжда го и заспива . Кажете какво да правя? Много искам да си го кърмя . Предварително ви благодаря !!!

Честито Бебче!Много се радвам на мами с 2-3 -4 -....дечица .Бъдете живи и здрави!
И аз имах проблеми(към 4-5 месец) все едно мекици вечер,но детето ми върви едричко,та не се притесних,че не е ял стабилно(пък и нощем наваксва).За себе си забелязах,че ако ям по-калорично и кърмата ми се увеличава.Успех на всички и не се отказвайте!   bouquet

# 19
  • Мнения: 221
 Честотот кърмене ни помогна много, през деня на час и половина, а нощем на 2 часа я будех и гледах да я кърмя докато е засапала, за да не усети че няма много кърма. Освен това пиех по чаша топло мляко 10мин. преди кърмене(знам,че млякото не се препоръчва), но мисля че на мен това ми помогня. От два дена насам, вече гърдите ми са отново пълни и малката е доволна и аз спокойна. А, щях да забравя-много спокойствие. Ако детето плаче, дай я за малко на съпруга  или някоя баба, докато ти се успокоиш. Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт