Бананов кекс

  • 10 122
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 622
Днес направих кекса и стана невероятно вкусен

tsetseto благодаря за хубавата и лесна рецепта   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 614
Ееее, радвам се, че не съм ви подвела и рецептата ви е харесала!   bouquet

# 17
  • Мнения: 239
И ние в къщи обичаме банани.Още утре ще направя от този кекс.

# 18
  • Мнения: 28
Кекса е превъзходен, много пухкав става, но следващия път мисля да сложа повече банани и по- малко шоколад, защото бановия вкус се губи на фона на шоколада.
И още нещо, не знам как да го направя, така че на дъното на кексовата форма да не залепва част от кекса при изсипване в чиния след като преди да го сложа съм намазала с олио, може би трябва да изстине и тогава да го отделям от формата  newsm78

# 19
  • Мнения: 4 358
не знам как да го направя, така че на дъното на кексовата форма да не залепва част от кекса при изсипване в чиния след като преди да го сложа съм намазала с олио, може би трябва да изстине и тогава да го отделям от формата  newsm78

И аз имам този проблем. Ама аз съм си все така припряна и все бързам.Май трябва вярно да се изчака да поистине и тогава да се обръща.
Опитай да застелиш формата с хартия за печене - гаранция франция няма да залепне Peace

# 20
  • Мнения: 966
  bouquet мерси

# 21
  • София
  • Мнения: 614
silena , моята форма е с незалепващо покритие и не знам какво да те посъветвам...аз дори не я намазнявам предварително. Наистина, хартията за печене решава проблема, обаче не знам ще може ли да се застеле формата с нея  newsm78 Другият вариант е да я намажеш с масло и да посипеш с грис, аз при някои сладкиши така правя и не залепва.

А от олиото не ти ли загаря коричката?

# 22
  • Мнения: 7 418
  Най -сигурен начин да не ти залепне кекса е, да намажеш дъното и стените на формата с маргарин и леко да ги поръсиш  с брашно. Peace

# 23
  • Мнения: 28
мерси за отговорите, следващия път ще пробвам с маргарин и брашно и ако пак не стане ще си купя от тези форми които не залепва кекса   bouquet

# 24
  • Мнения: 7 418
 Днес направих този кекс за първи път.Изключително е приятен!Мекичек,пухкав,ароматен!(и аз бухнах 1 пакетче бакпулвер  Laughing)
 Да е жива и здрава авторката на рецептата! Hug

# 25
# 26
  • Мнения: 3 622
Правя кекса вече няколко пъти  Peace
Става много сполучлив и в къщи много се харесва

# 27
  • Мнения: 516
Изглежда супер вкусно днес ще  го спретна и аз  Wink

# 28
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Имах два банана и реших да ги оползотворя за кекс,защото умирах за нещо сладко... Mr. Green Направих го по рецептата на Цецето, но не сложих яйце защото нямах и прибавих малко канела.Тестото ми излезе малко недостатъчно от продуктите дадеи в рецептата, но си помогнах с лъжица като ги размазах по дъното на тавичката, за да покрие навсякъде.
Сега го сложих да се пече, ухае страхотно, даже се и надигна добре....по -късно ще покажа снимки Hug
Мерси за вкусната рецепта   bouquet

# 29
  • Мнения: 7 418
  Вече ни е станал любим сладкиш вкъщи!
  Рецептата е много хубава!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт