Проблемът бил в късното захранване!

  • 1 567
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Не си сама  при мен е същото.Захраних на 5м и 10дни, сега е на 1г и 8м, когато се съберем роднини, каквото и да и предложат за храна не отказва, все си похапва.Винаги ми казват че е толкова ящна, защото съм я държала гладна и жадна дълго време и сега наваксва.На всички съм казала ако искат да гледат дете да си родят, това е мое и аз знам най-добре какво е добро за него.

# 16
  • Мнения: 1 089
OOOO, позната история.
Моя син се опитах да захраня на 6 месеца, но поради по-рано възникнали проблеми с диария и повръщане не се получи и захраних 2 седмици по-късно.
Тогава леля ми и една колежка на мъжа ми обявиха, че детето повръща и има разстройство не защото беше пипнало вирус и направи постентеритен синдром, въпреки че беше изключително кърмено, но защото съм му забавила захранването.  Rolling Eyes #Crazy Изказаха се и неласкаво за педиатърката, а аз до сега само съм се убеждавала в компетентността и.
Добре, че нашите и свекърите не ми се бъркаха. 
Хич не им обръщай внимание, а мен ако питаш, не се връзвай и на това, че няма злояди деца. Има си опасни характери.
Моя съвет е да "слушаш" бебето си, то все нещо ще хареса да яде и не го насилвай в никакъв случай. АКо се притесняваш, че е гладно, ще намериш начин да го нахраниш, но без да те прави на маймуна...особено като по-голямо.
И най-вече бъди спокойна- това е основното!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 269
И мен ме тормозеха роднините, защото изчаках със захранването докато не стана на 5 месеца, т.е. захраних в началото на 6. Имаше хиляди изказвания и от двата рода, че детето е гладно, че съм го държала и гладно, и жадно (давах вода, ама той не искаше да пие много-много). След това, защо не съм му давала месо. Сега пък, че не съм му дала все още попара (а аз исках да почна, но с по съвет на 2 педиатърки реших да отложа, заради леката форма на дерматит, която има0, че няма да му дам кисело мляко, докато не стане на една годинка и т.н. Аман, и на мен ми писва. Ама аз постоянно ровя тук и изваждам достоверни източници, в смисъл, статии и изказвания на имена в педиатрията и т.н. и цитирам, карам ги да четат. Мъж ми и той ме подкрепя по принцип, но и той по едно време се беше повлиял от тези изказвания. Ама аз и него бомбандирам с разни статии  Mr. Green На 7 м. В крайна сметка, винаги постъпвам така, както аз реша, ама защо трябва да ми тровят живота не разбирам. Изчаках на 7 м. да му направим кръвните изследвания преди да му дам месо, хемоглобина беше 130 ! С което, май поне моята майка убедих, че кърмата не е нехранителна. Онзи ден ми разправя, как била учудена, че някакво бебе му давали бисквити с кисело мляко на 4 месеца. Е, поне един спечелих, ама остават още  Wink

Бъди силна и постъпвай, така както смяташ ти за добре.  Hug

# 18
  • Мнения: 553
Става въпрос за баби и дядовци,няма да изпадам в подробности.Е,вече ми писна! #Cussing out
Сега бебка,разбира се пак от 6-тия месец ще захранвам.Няма да ви казвам,как ме гледат!
Е,това е,оплаках ви се,дано ми олекне!

ЕЕЕ ами че именно тези баби и дядовци са ги кърмили само, и до след 6 месеца...

Баба ми е кърмила изключително баща ми до 8-9 месеца и нямам ядове с нея. Тая можда с ранното захранване е от времето на социализма аа те са били деца преди това... ако имат живи по-големи братя и сестри те сигурно ще могат да потвърдят това и бабите ще замлъкнат

# 19
  • Мнения: 3 034
малката  я захраних късно, но не е злояда. претенциозна - да, но в никакъв случай злояда.
така че не мисля, че късното захранване прави злояди деца. може би липсата на достатъчно търпение...

# 20
  • Мнения: 69
Моето бебче се оказа страшно злоядо,нищо не иска,плюе и аз се видях в чудо.
Мисля си,дали пък наистина проблема не е в късното захранване newsm78
Скоро ще стане на годинка,още се кърмим,въпроса ми е,дали ако спра да я кърмя ще започне да яде?
Не мога да изляза наглава с баби,лели/педиатърка/и дори с мъжа ми,настояват да и давам храната насила,дори опитаха #2gunfire......а тя си иска само кърма.
Но кажете,все пак на годинка има нужда от повече ,не би могло кърмата да задоволява хранителните нужди ,нали?

# 21
  • Мнения: 3 760
Нямаш ли познати с ранно захранени злояди деца? Запознай бабите с такива!
Явно просто се чудят за какво да ти пилят на главата - всеки знае, че злоядостта си зависи от самото детенце. Злояди деца е имало, има и ще има независимо от начина на захранване или други фактори  Sunglasses

Започнах да захранвам дъщеря си на 6,5 месеца, но тя реално благоволи да обърне внимание на храната към 11 месечна възраст. От тогава не се е спряла - яде от всичко по много  Peace

# 22
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Каката съм я захранила на 2мес със сок, на 3мес със плодово пюре и както си му е реда нататък. На 1год ядеше по 60гр твърда храна на ден, тежеше 8кг. И до сега се гоним с лъжицата да яде и трябва да повтарям дъвчи-гълтай. Причината беше, че още в началото тя отказваше да яде, а аз казвах "трябва да ядеш, така каза лекарката" и тъпчех ли тъпчех насила. Така си го докарах сама, като предизвиках отвращение към храната от страна на детето.

Бебето още не е захранено, но вероятно ще започна до към 1мес. Мисля и за педагогическо захранване.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 078
Ива 81 , ама нали точно това повечето от написали сме споделили, че няма нищо общо късното или пък ранното захранване.
Виж, че повечето пишат как са захранили по старите методи мноооого рано и децата пак са злояди.
Сега с 2-то детенце няма да правя така. Тогава просто не знаех нищо, и не защото не исках - нямаше от къде да разбереш. Правиш каквото ти казват лекарите, купуваш книги за да научиш повече - а там е същото. Сега поне има информация от всякакъв род и всеки, който има поне малко желание, може да я научи. Обмисля, решава, приценява и действа. А не на сляпо - така трябва и туй то!

# 24
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Големият ми син е захранен късно, но винаги е бил голям лакомник. Още от самото начало.

# 25
  • Мнения: 3 926
Ива, до година и два месеца единствените храни, които дъщеря ми ядеше с охота бяха краставици и хляб. Всичко остнало беше с мъка. И разбира се основно кърма. После изведнъж си прояде "нормално". На година тежеше 8.700 кг. Сега, на две и половина тежи 13.600кг. Яде непрестанно и всичко. Взех да ес виждам в чудо Crazy
Всъщност на година и два месеца пропи и вода като хората. До тогава отказваше.
Най-добре е да даваш нещо, което яде с удоволствие. Все има такава храна - бисквити, хляб, ябълка... нещо, каквото и да е. освен това в каква консистенция даваш храната? Аз, след опити и грешки установих, че моето дете обича да дъвче. И просто категорично отказва пюрираната храна. Да дъвче и мотае разни неща из устата си й беше изключително интересно. ПРосто се води по детето и се изолирай (доколкото можеш) от страничните мнения. Peace

# 26
  • Мнения: 873
абе моята свекърва и тя не го разбира по-късното захранване,ама аз и не и се отчитам много-много Stopа ако ме пита що не яде детето и кога ли ще прояде-казвам,ами не иска,а аз на сила да се храни не одобрявам(ама с такъв тон го казвам,че и да иска,не смее да възрази) или казвам,че бебката когато е готова,тогава ще прояде Peace
иначе и аз съм се съмнявала,че по-късното захранване,по-трудно става,но тя природата си знае работата Praynig

Общи условия

Активация на акаунт