носене на ръце

  • 3 043
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • плевен
  • Мнения: 133
не мисля,че го глезиш просто бебо има нужда да го гушкаш прави го няма нищо лошо после като пораснат ще стане обратното ние ще искаме да ги Peace гушкаме те няма да ни дават

# 16
  • Мнения: 745
разбира се,че е хубаво да гушкаш бебето и то да чувства майчината топлина.но цял ден да правя това!!!ще ме извините ,ама и аз искам да си свърша някоя работа.важното е да се научи да се забавлява и самичко!!!!пък когато трябва или когато ти се прииска си го гушни!!!

# 17
  • Мнения: 174
Гушкай си бебчо и не се притеснявай  моята бебка имаше много силни колики и беше постоянно на ръце, всички казваха че щяла да свикне пък какво ще правя след това - дрън- дрън Бебенцата имат нужда да усещата топлината на тялото така че не го лишавай от това приятно и успокояващо  чувство  breastfeeding

# 18
  • Мнения: 2 757
Дали ще се разглези си зависи от детето. Но... по принцип възпитанеието започва от самото раждане така че ако има склонност да го носят ще свикне на ръце от първия ден.

# 19
  • Мнения: 403
Гушкай си бебчо.много е малък за да е разглезен.Ще почнат и коликите и тогава носенето е за предпочитане.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз съм от тези,които са против това постоянно разнасяне.Да,за толкова малко бебе е ок,но нали и то ще порасне...А,повярвай ми,няма нищо по-досадно от мрънкащо и разглезено бебе,а в последствие и дете.На сестра ми и двете и деца са и пораснали в ръцете и ела да ги видиш сега....Кой каквото ще да казва-за мен истината е че така се разглезват и най-вече-свикват да става все на тяхната!Да,ама не.Аз уча сина си на самостоятелност още от сега и да ти кажа резултати вече има-сам си се занимава,играе си и не търси постоянно компания.И не ме разбирай погрешно-прегръщам си детето,и то много,но съм го нау4ила това да става само когато аз реша,а не той да мрънка и да ми се лигави.Да,децата наистина имат нужда от топлина и ласка,но не бива да се прекалява.Винаги си има тънка граница,която не бива да се прекрачва.Освен ако не искаш да възпиташ лигаво дете,което търси помощ за всичко и не може да бъде самостоятелно!

# 21
  • Мнения: 545
Не смятам,че е глезене да гушнеш бебето си,така то се чувства по-сигурно и защитено!Лора беше непрекъснато в ръцете ми през първите три месеца,сега съвсем спокойно си играе самичка!
Ако имаш възможност си купи/уший слинг.

# 22
  • Мнения: 2 829
Гушкането няма нищо общо със възпитанието, аз моето дете го гушкам и нося много, но и винаги му обяснявам кое може, кое не може, защо и т.н. Гушкането е нещо, което му е нужно, то не е глезотия. Глезотия е да иска нещо да му дам и да тропа с крак, или да се запъва и да не върви с мен, или да не идва при мен когато го извикам. Моят син е на 1г. 5м., но вече знае, че не бива да пипа печката, винаги идва като го извикам, не се инати ако влезем в магазин за играчки, като му кажа да не пипа-не пипа и т.н. Също така мога да му обясня, че в момента не мога да го вдигна и той ще ме изчака. Забелязала съм, че когато се опитва да ми се налага е много по-лесно да му обясня че нещо небива да прави ако го гушна-веднага ме разбира.
Първите месеци обаче постоянно беше в нечии ръце. Аз лично много обичам да ме гушкат и да си гушкам детето. Взехме си котка, специално да я галим и гушкаме с мъжа ми. Та ако трябва да не си вдигам детето на ръце-за какво ми е тогава? Аз имам нужда от това да го гушкам, да му пея, да си играя с него.

# 23
  • Мнения: 4 555
Представям си мъжът ми да ми каже "Няма да те целувам, защото ще вземеш да се разглезиш и да свикнеш. Ще го правя само когато аз искам"  ooooh!
Все си мислех, че физическата близост между майка и дете е взаимна и носи приятни емоции и за двете страни.
Пък и по дебелите книги на разни психолози пише, че деца, които не са били гушкани когато са имали нужда от това, имат по-късно проблеми със социализацията си. Правени са много опити и с маймуни и с деца от домове за сираци,  някои от експериментите са описани от Ф. Додсън в Изкуството да бъдеш родител.

# 24
  • Мнения: 701
И при нас така...да е в ръцете на всички му е най-любимото занимание.

# 25
  • Мнения: 9 973
и ние си се носим.
иначе комшиите да са ни износили Mr. Green

# 26
  • Мнения: 12
ми моето е вече на 1 г. и 6 м. и постоянно се катери отгоре ми ... просто е ужас ... гледам да се радвам, но понякога ми е невъзможно да правя някой неща с нея на ръце (или гръб - закрепя се като лепенка и стои там Simple Smile))

иначе като бебе не съм я преспивала на ръце ... но много я гушках ... сега като е много уморена или претоварена от емоции задължително заспива отгоре ми...

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
Да, ама ще дойде момент, в който ще искате да ги гушкате, а те ще бягат и ще се дърпат.
Винаги съм я носела на ръце, не съм я оставяла да плаче. И не, не е разглезена. Това е бебе на 1 месец, все пак...

 newsm10 newsm10 newsm10

# 28
  • Мнения: 660
Не мисля, че е до научаване. Мисля, че има бебета с различни характери - едни имат нужда да ги носят, други - да ги оставят на мира. Но мисля, че бебето може да научи какъв е светът около него според това, доколко му е съдействал или се е противопоставял на нуждите му тогава, когато е било беззащитно...

# 29
  • Мнения: 257
Аз съм от тези,които са против това постоянно разнасяне.Да,за толкова малко бебе е ок,но нали и то ще порасне...А,повярвай ми,няма нищо по-досадно от мрънкащо и разглезено бебе,а в последствие и дете.На сестра ми и двете и деца са и пораснали в ръцете и ела да ги видиш сега....Кой каквото ще да казва-за мен истината е че така се разглезват и най-вече-свикват да става все на тяхната!Да,ама не.Аз уча сина си на самостоятелност още от сега и да ти кажа резултати вече има-сам си се занимава,играе си и не търси постоянно компания.И не ме разбирай погрешно-прегръщам си детето,и то много,но съм го нау4ила това да става само когато аз реша,а не той да мрънка и да ми се лигави.Да,децата наистина имат нужда от топлина и ласка,но не бива да се прекалява.Винаги си има тънка граница,която не бива да се прекрачва.Освен ако не искаш да възпиташ лигаво дете,което търси помощ за всичко и не може да бъде самостоятелно!
 
newsm10съгласна съм че не трябва да се прекалява с носенето на ръце,но при нас е точно така.Живеем с родителите на таткото и бебока като  измрънка веднага се тича и се взема да се носи,но ноща всички спят и докато приготвя млякото започва да пищи зверски. tantrum smile3515





Общи условия

Активация на акаунт