Докога деца, които имат семейство ще ги взимат по този начин

  • 3 447
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 585


Гледайте БТВ, ще коментират след малко.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Не съм съгласна да вземат детето от семейството. То е на 14 години, като дъщеря ми. Достатъчно добре може да прецени дали иска да бъде с роднините си, не е чак толкова малко.
А като знам какви са условията и отношенията в домовете, да изпратиш в дом 14-годишно дете, което досега е живяло в семейство, и на всичкото отгоре току-що е загубило майка си е върха на жестокостта и безсърдечието!
Милото! Още като разбрах, че е загубило майка си ми домъчня много за него, а сега... нямам думи.

# 32
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И пак не мога да разбера, защо са го взели, защото са бедни ли?

 Около мен има два случая от скоро, на едното дете 6 год  почина баща му след 6 м и майка му. Каките, от които едната непълнолетна скочиха с нокти и зъби да го пазят. Приятлките на майката  се включиха в настойническия съвет. Много зле финансово бяха децата, но нещата се оправиха лека полека с помощи от приятелки, колежки дори разни фирми им платиха парното.

Друг съученик на синът ми и той така втори клас остана кръгъл сирак. Роднитите поеха нещата. Ами на такива деца и пенсии се дават. Роднините се отчитат в общината за изразходваното. Много съм потресена.

# 33
  • Мнения: 1 327
и аз не мога още да проумея що за идиот трябва да си, за да постъпиш така с дете и то в такава възраст!
Като толкова ги е грижа социалните за бъдещето на детето, да го оставят при роднините му, които то познава и при които иска да бъде, и да им помогнат да му осигурят подходяща среда.
Иначе е лесно да захвърлиш детето на чуждо място, само, и да си отидеш и да си легнеш без да те притеснява какви мислиш минават през главата на детето, какъв отпечатък ще остане в съзнанието му подобна идиотска постъпка от страна на т. наречените "социални" работници...


чудно ми е като са толкова загрижени в каква среда се отглеждат децата в Бълхария що не минат по циганските махали и не отведат всичките деца от там???

# 34
  • Мнения: 5 370



чудно ми е като са толкова загрижени в каква среда се отглеждат децата в Бълхария що не минат по циганските махали и не отведат всичките деца от там???
Peace Peace
Щотооооо...ще наскачат 'сичките братя и брит'чеди роми и ще им се види тясно на социалните. Те се крепят яко едни-други, от личен опит го знам това. Confused

# 35
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз един въпрос, малко встрани, може ли?
Нали ако детето ти е твое, родно, при подобна ситуация няма да бъде заведено в такава институция??? Shocked
Ох, да пази Господ, да взема завещание ли да си направя? Не ми се смейте, това ми е най-големият страх след страха от загуба на член от семейството.

Не мила,няма да бъде заведено в инситуция,спокойно HugЗа съжаление се прави разлика дори и след осиновяването(говоря за родно и осиновено)и това го доказва практиаката.......За това се правят и дългите проу4вания при осиновявания,но не знам до колко се предвижда и момента "смърт на осиновителя"Има нещо в закона,но сега не ми се рови ooooh!
не гледах редаването,но предполагам,4е за да е вси4ко нормално с детето и да му се подсигури нормална семейна среда социалните по закон са длъжни да проверят условията и хората при които ще настанят детето.Да,те са му роднини,но като е правено осиновяването основният проу4ван е осиновяващото семейство.И сега след вси4ки простотии в страната с децата в домовете ще се преработят тия социални ей ShockedНо в слу4ая вероятно има защо,не знам.....
надявам се да е за кратко и скоро моми4ето да се върне в къщи Praynig

# 36
според мен осиновено или биологи4но детето е законно ,така4е не мисля 4е проблема е в това може би нашите социални нещо пак са се объркали ,но за жалост този път е за сметка на дете

# 37
  • sofia
  • Мнения: 7 477
според мен осиновено или биологи4но детето е законно ,така4е не мисля 4е проблема е в това може би нашите социални нещо пак са се объркали ,но за жалост този път е за сметка на дете

винаги е за сметка на детето Sad

# 38
  • Мнения: 256
         АЗ СЪМ МАЙКА НА ДВЕ ОСИНОВЕНИ ДЕЦА.
По закон няма разлика м/у биологични и осиновени.Бясна ,мисля че още не е отпаднал закона за тайната на осиновяването и никой не може да спекулира с произхода на детето. И второ детето има изградена емоционална връзка с близките си и до изясняване на ситуацията,може да бъде ЗАКОННО временно настанено при близки хора.Каква е тази изродщина,как ги решават социалните тези човешки съдби,кой им дава право??!Извинете ме за гневният пост!Не съм юрист,нека и те да помогнат!
 

# 39
  • Мнения: 4 585


ССП - Шумен работи по случая. Цвети има трима вуйчовци, единият в неизвестност
с последна регистрация в Мадан. Ако трябва всички да подписват бумаги, това ще
проточи работата във времето. Вече има желаещи да осиновят Цвети, има и желаещи
да й бъдат приемно семейство. Може би ССП са прави, Цвети вече е присъствала на един
битов скандал при единия вуйчо.
Дороти, какво те учудва, богатите винаги ползват повече екстри, независимо какви са,
от плосък данък до деца, трудно е докато станеш богат.

# 40
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141


 
Дороти, какво те учудва, богатите винаги ползват повече екстри, независимо какви са,
от плосък данък до деца, трудно е докато станеш богат.


Учудва ме, вместо в семейна среда да уточняват, те я отвеждат. Дори нещата не са и взели. Че едно куче като сменяш обстановката му, му взимаш вещите за да свикне по-бързо, та камо ли дете.

# 41
  • Мнения: 1 327


ССП - Шумен работи по случая. Цвети има трима вуйчовци, единият в неизвестност
с последна регистрация в Мадан. Ако трябва всички да подписват бумаги, това ще
проточи работата във времето. Вече има желаещи да осиновят Цвети, има и желаещи
да й бъдат приемно семейство. Може би ССП са прави, Цвети вече е присъствала на един
битов скандал при единия вуйчо.
Дороти, какво те учудва, богатите винаги ползват повече екстри, независимо какви са,
от плосък данък до деца, трудно е докато станеш богат.


Детето е присъствало на битов скандал и това е повод едно дете да се отведе от близките му????? Що за простотия? Ми то 50% от децата в България трябва да се отделят от близките им по същата причина  newsm78

Цвети вече е заявила своето желание, че не иска приемно семейство, или други родители, и че ще избяга в подобен случай..

На мен ми е много интересно дали детето е знаело, че е осиновено?

# 42
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 
 
На мен ми е много интересно дали детето е знаело, че е осиновено?


И аз това се питах, в такъв случай, ако е разбрало от социалните, не подлежат ли на съд.

# 43
  • Мнения: 4 585


Може да е била достатъчно голяма, за да помни осиновяването. А кога е загубила баща си?
Сама жена може ли да осинови дете? Познавам дете, което винаги е знаело, че е осиновено.
То като малко казваше, че неговите родители го обичат много, защото са имали избор,
и са избрали точно него. Биологичните родители нямат избор, детенцето е това, което се роди.
Така родителите му са блокирали възможността за евентуални сътресения в живота му на тая тема.

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Волф назад в темата, някой писа, че на 6 месеца е било осиновено. И сама жена да може да осинови. И сам мъж може.

Общи условия

Активация на акаунт