Кисело ли е "Киселото мляко" произвеждано извън родните граници ?

  • 4 618
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
жената на мой колега прави номера със заквасването с гръцко мляко на ТОТАЛ, купено от супера  newsm78
та зна4и все пак живи бактерии би трябвало да има  newsm78
а моля биоложката за разяснение ...

# 46
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
В немско си продават съвсем българско и родно кисело мляко - казва се "Булгара" и се произвежда от Паладин. Като цена е малко скъпичко(39 цента за кофичка от 200 мл.), но е много хубаво и с него може да се заквасва прясно мляко по технологията на брата на Лени Laughing.



умрях. тук най_евтиното 150гр струва двойно  Rolling Eyes
за 39 цента май и дъвки не мога да си купя. сега разбирам една приятелка Що идва веднъж в месеца да си пазарува там при вас  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 6 167
жената на мой колега прави номера със заквасването с гръцко мляко на ТОТАЛ, купено от супера  newsm78
та зна4и все пак живи бактерии би трябвало да има  newsm78
а моля биоложката за разяснение ...

ми аз много не помня биологията, но след като имаш закваска и след като млякото става, значи има живи бактерии.
киселото мляко е кисело, защото белтъчната молекула на млякото е 'смляна' от бактериите в него.

# 48
  • Мнения: 3 521
умрях. тук най_евтиното 150гр струва двойно  Rolling Eyes
за 39 цента май и дъвки не мога да си купя. сега разбирам една приятелка Що идва веднъж в месеца да си пазарува там при вас  Rolling Eyes

Off: Да, ама при вас бензина е евтинджос Mr. Green!

# 49
  • Мнения: 2 567
В немско си продават съвсем българско и родно кисело мляко - казва се "Булгара" и се произвежда от Паладин.
Точно това имах предвид, че купувам от Rewe.  Peace

# 50
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
умрях. тук най_евтиното 150гр струва двойно  Rolling Eyes
за 39 цента май и дъвки не мога да си купя. сега разбирам една приятелка Що идва веднъж в месеца да си пазарува там при вас  Rolling Eyes

Off: Да, ама при вас бензина е евтинджос Mr. Green!

сигурна ли си? я кажи цифрата  Laughing. тук за деня тарифите на зеления са средно 1383 евро. ( справка http://www.prezzibenzina.it/)

# 51
  • Мнения: 3 521
Преди нова година от една гранична бензиностанция зареждахме за 1.26 дизел, в ДЕ 2 часа по-късно беше 1.32/1.34...лятото ми направи същото впечатление. Говоря за районите на Триест, Лаго ди  Гарда и Комо Peace

# 52
  • Мнения: 52
съгласна съм с alest че киселото мляко което прилича на нашето е от LIDL
Тука по испанската телевизия има една реклама на даноне йогур гриего най добрия на света  Thinking
а състава му е мляко и сметана

# 53
  • Мнения: 597
При нас се води турско. Не съм по сравненията, но една жена ми беше на гости и без да знае какво ми спомена, че има вкус  като хубаво българско кисело мляко. Факт е, че има доста кносерванти, защото се разваля бавно ( е, по-бързо от останалите, но все пак...)


Турско? Има си "българско"  кисело мляко или с такъв вкус.

http://www.mona.nl/yoghurtsub.asp?selected=mona.producten.yoghur … .bulgaarseyoghurt

Турското е с много висока масленост -10%.

# 54
  • Мнения: 11 315
В немско си продават съвсем българско и родно кисело мляко - казва се "Булгара" и се произвежда от Паладин. Като цена е малко скъпичко(39 цента за кофичка от 200 мл.), но е много хубаво и с него може да се заквасва прясно мляко по технологията на брата на Лени Laughing.


Ние си нямаме РЕВЕ. Cry

# 55
  • Мнения: 1 212
Ееех  Thinking, хубава беседа се спретна тук за млека разни по света   Hug
Чета, чета  ..... ама пусто няма една мама за Хърватските ширини  Wink да сподели опит за марки и модели, а сама трябва/ на собствен гръб/ да си правя проучванията  Wink
Пък и тема за  българки в Хърватия не намерих , за мое голямо съжаление  Sad
Направо завиждам благородно на масовката от българщина в някои държави  Grinning Peace
/ Извинявам се за оff topic-a/  Flutter
Благодаря специално на Rotsa за лекцията  Wink .... удоволствие ми беше  Hug / хем и аз съм ги учила нявга по малко тез нещица/  Laughing
Мерси и на останалите за споделеното , момичета  Peace

# 56
ама ти наистина ли се притесняваШ дали Ще намериШ кисело мляко в Хърватско? просто гледай в съставките да няма захар ...

# 57
  • Мнения: 1 909
Аз само да допълня  лекцията на Роца с малко любопитни факти.
Преди време тук наистина имаше едно кисело мляко, твърдящо че е българско, и с картинка - някакви чичовци с  азиатски черти и дълги мустаци, препускащи на диви коне из нещо като монголски степи.

После разбрах, че българи са се възмутили и даже май са осъдили производителите, след което се появи едно друго - пак уж с български вкус (вече без въпросната картинка), което обаче пак няма нищо общо, естествено, с българското.
Та след като опитах всичките претендиращи за български, накрая минах на най-натуралното Данон, което пак не го докарва на вкус.

През лятото майка ми беше донесла от саморъчното й кисело мляко, правено с истинско краве от истинска крава, гледана в планината, та от него започнах да си заквасвам - прясно мляко от ферма, което не се намира все пак навсякъде. Честно казано,  струва си хиляди пъти масрафа. Киселото мляко, което произвеждам, става все по-хубаво и не го заменям за никакво друго. Вече имам и няколко клиента Grinning

# 58
здравейте на всички!като сам много доволна от мамите от Италия,защото събрах доста инфо ,т.к. сам само от 9 мес. тук .аз доста страдах поради липсата на кис.мляко,но сега съм доволна от LAND интеро пасториззато(от ЕуроСпин) и таратора най-накрая не ми липсва,напротив май и на мен  ми харесва повече от последните години в Бг.,където наистина с тъгa мога да споделя,че всичко подчти е ....безвкусно и само вода както пишете.Значи остана да пробвам това в ЛИДЛ ,но как точно се казва?и евентуално като сега сам в 5-я месец с малкия звяр и ми е първа бременност ,дали е подходящо това мляко,което ми харесва и за бебето после (живот и здраве).А относно 2-та пръста каймак-да много мил спомен ми е от баба ,която имаше овце и го правеше-наистина ,когато обърнеш купичката,не падаше,такова чудо беше това мляко кисело......и като ме изоставяха на село за по седмица,две после не исках да ям купешките Simple Smile))същото е със сиренето.намерих в In.s"с Бг. сирене ,обаче гръцко ха-ха ,но напоследък и то не е доста хубаво,и май мозарелата и крема-сиренето на LAND са си добре и за филиики.чудесна тема и неща научих и си припомних.ще се радвам на други съвети от много активните бг.мами от Италия на всички теми.Без бг.мамма нямаше да ми е лесно ,без родители ,сега понаучих езика ,но 9 месеца сам тук,бременна магът ми е италианец ,а сестрите му не са от най-дружелюбните -всичко научих от тук ,вече сам подчти лекар се майтапи моя.И както и да е,това кис.мляко LAND (70 цента)си ги има и двете бактерии,и трябва да споделя,че от както го ям подчти редовно нямам проблеми със всичките стомаси,дори ми изчезна запека и то бременна .И вече нищо не ми липсва от Бг. Аз съм на 80 км. от Рим,но това с идеята на Милано да се пазарува от Германия много ме развълнува.....както българите вече пазаруват от Гърция за по-евтино!!!! ееее,както се казваше-къде сме ние?
 hahaha

# 59
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
здравейте на всички!като сам много доволна от мамите от Италия,защото събрах доста инфо ,т.к. сам само от 9 мес. тук .аз доста страдах поради липсата на кис.мляко,но сега съм доволна от LAND интеро пасториззато(от ЕуроСпин) и таратора най-накрая не ми липсва,напротив май и на мен  ми харесва повече от последните години в Бг.,където наистина с тъгa мога да споделя,че всичко подчти е ....безвкусно и само вода както пишете.Значи остана да пробвам това в ЛИДЛ ,но как точно се казва?и евентуално като сега сам в 5-я месец с малкия звяр и ми е първа бременност ,дали е подходящо това мляко,което ми харесва и за бебето после (живот и здраве).А относно 2-та пръста каймак-да много мил спомен ми е от баба ,която имаше овце и го правеше-наистина ,когато обърнеш купичката,не падаше,такова чудо беше това мляко кисело......и като ме изоставяха на село за по седмица,две после не исках да ям купешките Simple Smile))същото е със сиренето.намерих в In.s"с Бг. сирене ,обаче гръцко ха-ха ,но напоследък и то не е доста хубаво,и май мозарелата и крема-сиренето на LAND са си добре и за филиики.чудесна тема и неща научих и си припомних.ще се радвам на други съвети от много активните бг.мами от Италия на всички теми.Без бг.мамма нямаше да ми е лесно ,без родители ,сега понаучих езика ,но 9 месеца сам тук,бременна магът ми е италианец ,а сестрите му не са от най-дружелюбните -всичко научих от тук ,вече сам подчти лекар се майтапи моя.И както и да е,това кис.мляко LAND (70 цента)си ги има и двете бактерии,и трябва да споделя,че от както го ям подчти редовно нямам проблеми със всичките стомаси,дори ми изчезна запека и то бременна .И вече нищо не ми липсва от Бг. Аз съм на 80 км. от Рим,но това с идеята на Милано да се пазарува от Германия много ме развълнува.....както българите вече пазаруват от Гърция за по-евтино!!!! ееее,както се казваше-къде сме ние?
 hahaha

този пост майтап ли е, или е истински?  Rolling Eyes newsm78

с кеф се посмях, авторката би имала място в идеята на Меги.
апропо, как върви работата там, 4е неЩо преработих напоследък и ми се губи ниШката  Rolling Eyes Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт