Търся архитект

  • 22 823
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 191
Хм, като архитект мога да кажа следното:
- няма такова нещо като "търся архитект по принцип"; едно е за интериор, друго е за проектиране на къща; напоследък колегите все пак работят по-скоро специализирано.
- за по-сносните цени - ми трудно бих очаквала някой да ми свърши работата перфектно и  докрай, пък да мина тънко. Нали?
Защото ако иде реч за проект на еднофамилна къща от 200 м2, и 20 евро на м2 цена определено не си заслужава труда.

# 16
  • София
  • Мнения: 442
Red :Тоест казваш, че ако ни поискат само 4000евро за проект, това означава, че има нещо кофти или недоработено?!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Хм, като архитект мога да кажа следното:
- няма такова нещо като "търся архитект по принцип"; едно е за интериор, друго е за проектиране на къща; напоследък колегите все пак работят по-скоро специализирано.
- за по-сносните цени - ми трудно бих очаквала някой да ми свърши работата перфектно и  докрай, пък да мина тънко. Нали?
Защото ако иде реч за проект на еднофамилна къща от 200 м2, и 20 евро на м2 цена опред. елено не си заслужава труда.
За кое не си заслужава труда "по принцип" - за разпределението, за инсталацииите, за да изкараш всички документи, за интериора, за надзора, за тичането по магазини..........?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
Внесох излишен смут като споменах някаква примерна сума, извинявам се за което.
kalimbi , всеки проект е индивидуален и не може да се определи глобална еднозначна цена.
bib.bib, не си заслужава труда за проектиране, съгласуване между специалности и надзор. Всичко това съотнесено във времето. Няма да си заслужава и ако съм от София и проекта ми е в Плевен примерно, защото само за пътни няма да стигне хонорара.
Обаче ако съм архитект, който има няколко проекта за къщи едновременно в един район, вече ще е по-различно.
По-скоро идеята ми беше да не се търси непременно най-евтиния вариант.
Защото това е най-лошият вариант.
В крайна сметка самото строителство струва доста пари, и е по-добре да се дадат малко пари повече за проучен добър архитект, отколкото да се спестят 2-3 хиляди евро (пак примерно) и накрая да има проблеми.
  bouquet

# 19
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
здравейте и от мен!В момента строим къща и до скоо използвахме услуги на един архитект,от който мога да кажа че сме доволни..???той в момента работи в софия и мисля че работи на доста сносни цени...?
Ако имате някакви въпроси питайте,скоро минахме по този път   Hug

# 20
В момента правя една къща на приятели за 12 евро/м2 вкл. разрешение за строеж.
това включва всички части и защита пред инстанциите, без хидрогеоложки доклад.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 15:03 от lili57

# 21
Аз съм арх.Евгени Павлов и с колегите ми рабтим на свестни цени в цялата страна. За нас всеки проект е важен без значение дали става въпрос за малка къща или нещо по-голямо. Ако някои има нужда от консултация или съвет да пише

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 00:51 от Tatti

# 22
  • Мнения: 44
Аз също мога да дам информация за архитект,както за София ,така и за Пловдив добра работа на нормални цени.Пиши на личния.

# 23
  • Мнения: 683
Здравейте майчета,не знам дали темата е за тук,но все пак пробвам.
Спешно търсим архитект от Пловдив,който работи на сносни цени,защото .........  е страшно.Такива цифри на казват!!!Затова,моля,ако някой от вас има информация или впечатления от някой,нека пише.Благодаря Ви много!

Ние в момента правим проект за надстрояване на къща и архитектурната ни част е готова, архитектът ми е съученик от началното училище и е много добър, но още не знам колко ще ми струва всичко...  Hug Иначе го препоръчвам с 2 ръце, ако се интересуваш от координати, пиши на лични.

# 24
  • София
  • Мнения: 120
Наше приятелско семейство са архитекти и мого да ви ги препоръчам. Разбират си от работата и в момента дори съм им дала задача да направят наколко варианта за вътрешен дизайн на новото ни жилище. Работят в цялата страна и имат завършени доста големи проекти, а по принцип са в София. Ако искате пишете на лични да ви дам координати.

# 25
Аз също мога да дам координати на архитектурно бюро в София - изключително прецизна работа, точни в сроковете. С добър архитект и добър проект се пести много повече от недоразумения в строителството  по-късно. Peace

# 26
  • Мнения: 19
Ако някой се интересува от архитект- мога да дам координати. Пишете на лични. Добър е и то много:)

# 27
0878 375779
Na razpolojenie za vas.

# 28
  • Мнения: 683
Ние в момента правим проект за надстрояване на къща и архитектурната ни част е готова, архитектът ми е съученик от началното училище и е много добър, но още не знам колко ще ми струва всичко...  Hug Иначе го препоръчвам с 2 ръце, ако се интересуваш от координати, пиши на лични.

Самоцитирам се! Проектът ни излезе 5 000 лева за два мезонета от по 100 квадрата заедно с укрепването на сградата. Най-скъпа е конструктивната част при нас. Вече е одобрен, чакаме разрешителното за надстрояването!  Peace

# 29
  • Мнения: 59
Най- добрият начин за нас се оказа разпитването на колеги, познати и приятели, после и търсене на доволни от съответните архитекти. В случаи, че става дума за строителство.Много е важно всичко да е изпипано и да минава през институциите, без връщане и да се види с кого работи за различните специалности. Имам опит със строителство на къща. Очаквах архитектът, който избрахме да започне с обяснения и предложения, но не- изслуша ни какво искаме, после подготви чертежи, ние видяхме и установихме, че не сме разбрани правилно, после показахме отново и всичко беше направено както трябва. Повечето специалности се правят само заради изискването, не сме взимали под внимание нито ВиК, ел, озеленяване и т.н. Най- важна се оказа конструкцията, тези чертежи се гледаха много внимателно, по тях се поръчваха материалите, изпълняваше се строежа. За тази папка чакахме два месеца, защото архитекта каза, че заради големи обекти се оставят на заден план къщи, но настоя да изчакаме.  Има много законови изисквания и е важно да се знаят от специалистите, особенно, ако искате да ги заобикаляте, както беше и нашия случаи. Обмислете всичко предварително, внимателно преди това и разчитайне на себе си и на собствената си преценка. Мое лично мнение е, че се заплаща прекалено висока цена, съизмерено към последващите разходи и се стигне до крайния резултат. И още нещо през цялото време не забравяйте, че това, което чертаете, ще го видите изпълнено и ще сте вложели много време, енергия, нерви и средства- трябва да си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт