Раничка на шийката на матката - 2 част

  • 91 274
  • 561
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
здравейте и от мен Hug

 Severinka , мила,направо се чудя как може гинеколог да каже ,че раничка не се гори ooooh!Според мен трябва да вземеш мерки и то по-скоро.
Аз също имах раничка след раждането.Спомням си , че за 2 месеца се беше увеличила значително.Гориха ми я 3 пъти,но в крайна сметка се махна.
Успех на всички  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 342
И аз съм с раничка на шийката на матката.Може би е от раждането.Ще следя темата.

kanesta, а мерки за лекуване/премахване на раничката взе ли? Правила ли си скоро цитонамазка?
Както и по-горе са писали, клетките се изменят с течение на времето - не отлагай. От личен опит съветвам.

# 17
  • Мнения: 676
И аз имах раничка, която както доктора каза беше голяма колкото 50 ст., т.е. доста. Резултатът от цитонамазката беше също доста лош.
Ходих известно време да ме маже с разни медикаменти и размерът й значително се намали.
След няколко месеца отидох да ми я изгори - не се усеща почти нищо, неприятно е, но не и болезнено. Няма нищо страшно. За упойки пък да не говорим - няма смисъл, поне за мен.
Оздравителния процес мина като по рецепта, правих си промивки с едни капки, които моя лекар ми изписа и сега, когато ходих на контролен преглед той ми каза "Направо си както майка те е родила". Резултата от цитото е прекрасен и съм много доволна. Отидох и при друг лекар, за да съм сигурна, че всичко наистина е ок - така си и беше.
Така че съветвам всички да не се чудят изобщо. Няма място за страх. Посъветвайте се със специалисти и действайте. Мисля, че ако раничката не е в толкова лошо състояние като моята, може да заздравее и само чрез медикаменти /за съжаление не си спомням с какво точно ме мазаха/.
Раничката на шийката на матката може да прерастне в рак, което мисля, че никоя жена не би си пожелала!

# 18
  • Мнения: 44
Izdr,iskam da si obgorq rani4kata s lazer -NQKOI Bili mi dal koordinati v sf na nqkoi doktoe koito gi gori s lazer Hug Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Професор Карагьозов в Майчин дом-София обгаря с лазер. В момента не мога да му намеря телефона, но приема всеки вторник от 14 ч. Трябва да се запишеш рано сутринта м/у 7 и 8 часа на регистратурата, има оставен списък. Ако имам време да се разтърся ще напиша и телефона.

# 20
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И аз съм с раничка на шийката на матката.Може би е от раждането.Ще следя темата.

kanesta, а мерки за лекуване/премахване на раничката взе ли? Правила ли си скоро цитонамазка?
Както и по-горе са писали, клетките се изменят с течение на времето - не отлагай. От личен опит съветвам.
Взех мерки,да,направо в София ходих,след следващият цикъл ще ми я изследват пак и ще видим какво ще стане,групата ми е висока.  Sad

# 21
  • Мнения: 3 342
И аз съм с раничка на шийката на матката.Може би е от раждането.Ще следя темата.

kanesta, а мерки за лекуване/премахване на раничката взе ли? Правила ли си скоро цитонамазка?
Както и по-горе са писали, клетките се изменят с течение на времето - не отлагай. От личен опит съветвам.
Взех мерки,да,направо в София ходих,след следващият цикъл ще ми я изследват пак и ще видим какво ще стане,групата ми е висока.  Sad

Не се притеснявай - важното е, че вече си предприела лечение.
Стискам палци всичко да е наред. И това ще отмине  bouquet

# 22
  • Мнения: 90
Здравейте и от мен Hug.Професор  К арагьозов В момента работи в болница Токуда,за Майчин дом не зная newsm78.Успех

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 036
В предната тема има доста писано за проф. Карагьозов. Едно от момичетата тук беше писало,че ходи в Токуда при него, но там нямало лазер, беше питала специално, за да ми даде тази информация. За "Майчин дом" съм сигурна, че има лазер. Трябва първо да минеш на преглед при него, както съм описала в предния си пост, ако имаш скорошна цитонамазка отиваш направо с нея, гледа я, преглежда те и ако има нужда от други изследвания ще ти ги пусне. Може направо да ти каже, че си за лазер и да си запишеш час по телефона след месец. Ето този телефон намерих: 02/516-6/274

# 24
  • Мнения: 526
Здравейте. Аз също скоро лекувах раничка на шийката на матката. Преди да я открият, цикъла ми беше адски болезнен-нечовешки болки. Гениколожката ми направи цитонамазка-2 пъти, предписа ми да пия калций и антибиотик по време на цикъла. Сега цикъла ми е ОК-не ме боли. Направо се живее.

# 25
  • Мнения: 54
здравейте и от мен, в събота отивам пак при гинеколога ми, с надеждата този път да ми изгори раничката, притеснявам се пак да не излезе  нещо което да попречи, я нова  биопсия, я друго нещо, поне този път цикъла свърши на време.


а за тези които не са ходили на профилактични прегледи, момичета не го отлагайте, няма нищо страшно, трябва да се ходи, и то при специалист!
Успех на всички! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 13 807
имах няколко ранички - не една-  и лоша цитонамазка с диагноза ПАП2. Приложиха ми криодиструкция - или замразяване с креон. болезнено но пък явно много ефективно. Последащите цитонамазки в продължение на две години бяха перфектни.

# 27
  • Мнения: 122
Здравейте мили момичета ,моя приятелка имаше раничка от много години двама лекари я бяха посъветвали да не я гори че като роди сама ще се махне ,но преди няколко месеца след поредния болезнен цикъл посети нов лекар последва цитономазка, биопсия и откриха наличие на атипични клетки тоест рак на шииката на матката,последваха 2 операции и сега се възстановява но всички лекари я гледаха с недоумение и се чудеха как толкова години никои не и е казал че тази раничка трябва да се изгори .Просто благодарение на некадърни лекари се озова в това положение.

# 28
  • Мнения: 54
Здравейте мили момичета ,моя приятелка имаше раничка от много години двама лекари я бяха посъветвали да не я гори че като роди сама ще се махне ,но преди няколко месеца след поредния болезнен цикъл посети нов лекар последва цитономазка, биопсия и откриха наличие на атипични клетки тоест рак на шииката на матката,последваха 2 операции и сега се възстановява но всички лекари я гледаха с недоумение и се чудеха как толкова години никои не и е казал че тази раничка трябва да се изгори .Просто благодарение на некадърни лекари се озова в това положение.

За съжаление такива лекари са много и на мен една гинеколжка така ми казваше, да я оставя след раждане !?!? а това е недопустимо... затова трябва да се внимава при какви гинеколози се ходи.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 036
За некадърноста на лекарите може да се говори много, доста обемиста тема е.
Това е голяма глупост да ти кажат, че след раждането ще ти мине раничката. Как ще стане тази работа просто не знам, няма логика. Още повече, че ранички най-често се появяват след раждане по нормален начин, дори преди това да си нямал. Има случай когато преди да се забременее се обгаря раничката, всичко е ок и след раждането се появява отнова и пак трябва да се лекува. Затова моят съвет към всички момичета и жени, които са се сблъсквали с този проблем е: ПРОФИЛАКТИКА, редовни ЦИТОНАМАЗКИ (веднъж годишно).

Общи условия

Активация на акаунт