Раничка на шийката на матката - 2 част

  • 91 387
  • 561
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 23 390
Pepsilight, благодаря ти за милите думи  bouquet

Безпокойството ми идва от това, че при прегледа уж всичко е ок и тази цитонамазка се пуска едва ли не за мое успокоение.

Аз вече ще ходя да си наемам траурна агенция Cry
При прегледа с колпоскоп маза ли те с оцетно-йодна киселина или просто огледа влагалището?Пусна ли ти микробиология,за да се  отрече бактериална инфекция?

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
когато се прави колпоскопия,задължително прави ли се и биопсия?

Не! Биопсия се прави само ако има необходимост. Т.е. ако след колпоскопия се види съмнителен участък.

Ако раничката продължава да съществува дълго време, независимо от добрите цитонамазки, трябва да се проведе лечение. Иди при друг специалист, знам ли... Настоявай повече за внимание. Успех!

Благодаря за отговора  bouquetЩе трябва да се занимая вече сериозно с тази раничка Tired

# 467
  • Мнения: 23 390

Благодаря за отговора  bouquetЩе трябва да се занимая вече сериозно с тази раничка Tired
Цеци,лекувай раничката обезателно.Някои момичета твърдят,че раничката им е пречела на забременяване.

# 468
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз вече ще ходя да си наемам траурна агенция Cry
Ааааа не, за тези думи вече ще се караме.  Naughty
Не знам, какъв точно преглед ти е направил доки, но както ДесиХ2 е писала трябва да се види на колпоскоп и да се пусне микробиология.
Има и вероятност в лабораторията да са си оставили ръцете. Преди време отивам аз при моята бивша доки на преглед и цито, а тя говори по тел. с нейна приятелка и колежка и аз присъствам на този разговор. Та въпросната колежка ще ходи на преглед и доки я съветва: "... цитонамазката ще я пуснем на частно, не по ЗК, 10 лв. е, но поне ще знаем, че всико е ок, че те по ЗК хич и не им вярвам, претупват ги."  #Crazy
Та затова потърси добър специалист да те види. На пролет и аз ще отида при Карагьозов, ако разбира се дотогава не сме направили бебо.  Praynig Поне съм сигурна, че хората си разбират от работата.
Цецинка, щом имаш раничка винаги трябва да ти свети една червена лампичка и да не оставяш нещата на произвола. Редовната профилактика е задължителна.  Peace

# 469
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 879
Гледа ме с колпоскоп АГ- то. Rolling Eyes

Не съм на ясно, но ако имах раничка и този резултат, да. А в моя случай на какво ли може да се дължи......?

И много МОЛЯ, ако някой знае какво означават термините ПЛОСКОКЛЕТЪЧНА МЕТАПЛАЗИЯ И ЛЕКА ДИСПЛАЗИЯ, да ми обясни, че до като отида при док ще изтрещя Cry

Pepsilight , стискам палци за бебеправенето Hug

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Пепси и Деси,благодаря за загрижеността,момичета HugАз много се надявах ИКСИ-то да е успешно и за това всичко останало бях оставила на заден план,но уви.За съжаление тук в Пловдив не съм чувала за добър гинеколог в областта на проблемите с маточната шийка.Ще трябва може би пак да се ориентирам към София.Благодарение на тази тема горе-долу съм запозната с имената на лекарите,които са ви помогнали да се справите с тези проблеми.

# 471
  • Мнения: 23 390
И много МОЛЯ, ако някой знае какво означават термините ПЛОСКОКЛЕТЪЧНА МЕТАПЛАЗИЯ И ЛЕКА ДИСПЛАЗИЯ, да ми обясни, че до като отида при док ще изтрещя Cry
Спокойно,няма място за притеснение ,а за действие.
Имаш клеръчни изменения,но засега нещата са повърхностни.Мазаха ли те с оцетно-йодна киселина при колпоскопията?На мен така ми откриха съмнителните петна,които се оказаха папиломатозни,с просто около не се виждаха,а бях след горене на раничка.Отиди да те видят пак на колпоскоп.
РАР ІІІА - Тежко възпалено или дегенеративно изменение
РАР ІІІВ - Лека до среднотежка дисплазия (ЦИН I или II). Няма наличие на ракови клетки. Измененията могат да се развият до раков процес

http://www.maichindom-varna.com/blog.php?s=120&id=29

# 472
  • Мнения: 880
Погледнете в сайта на btv , в рубриката "бъдете здрави". Във видеоматериала от 11.08.2008г. , д-р Илия Карагьозов обяснява подробно за какво използват лазера Wink
Ето и линкче.  Peace

Много хубав материал.  Peace Mimzy   bouquet
Това е Карагьозов - син, а бащата дали преглежда още? Аз съм ходила на преглед при старши.
LaPerla, ти при кого беше? И дали са ти сложили тази упойка, за която доктора спомена в предаването?
И лазера е нов.  Hug

Бях при сина,но и професора преглежда още.А за упойка никой нищо не ми спомена,освен да са ми сложили без да разбера. Thinking

# 473
  • Варна
  • Мнения: 2 036
ДесиХ2 ти е дала линкче към Майчин дом. Там пише всичко.
И според мен няма място за притеснение, всичко ще е наред. Може би имаш някоя инфекция и след адекватно лечение цитото ще ти даде друг резултата. Но така или иначе раничка има, така че трябва да се вземат мерки.
Стискаме ти палци и пиши след като се видиш с доки.  Heart Eyes

LaPerla, мерси много за инфото. Вече съм много по спокойна, така се бях шашнала когато Карагьозов - старши спря да преглежда в Майчин дом,а в Токуда нямаха лазер.

# 474
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 879
Момичета, благодаря ви за бързите отговори и за линка  bouquet

Понеже не можах да изтърпя, звъннах на АГ-то ми. Продиктувах и резултата. Отговорът беше , цитирам:

" Ще дойдеш, след като ти свърши цикъла и ше те намажа с едно лекарство". Това е.

ДесиХ2, не са ме мазали с оцетна киселина и йод при колпоскопията. Само ме огледа и каза, че нямало нужда.

П.П. Много ме е яд, че и през двете бременности не са ми вземали цитонамазка Close И спирала слагах, и я махнах в последствие и един аборт имам между бременностите. Децата ми са с две години и 1/2 разлика. #2gunfire

# 475
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Моята раничка я остановиха с просто око, а не с цитонамазка. След това една лекарка ми каза, че нямам раничка и след като я убедих, че няма начин да нямам (тъй като е следя редовно), се поразшава вътре и тогава я видя.
Като отидеш при нея да те маже я попитай дали ти е пуснала микробиология, ако не да ти вземе секрет и за това, за да се види дали няма инфекция. При установена такава са ми изписвали антибиотик и глобули и чак тогава са ме мазали със Солкожин (така и не успях да запомня дали точно така се казваше  Mr. Green). Другия вариант е да отидеш при др лекар за още едно мнение.
В крайна сметка не се притеснявай, резултатите са добри.  Peace

# 476
  • Мнения: 1 404
Погледнете в сайта на btv , в рубриката "бъдете здрави". Във видеоматериала от 11.08.2008г. , д-р Илия Карагьозов обяснява подробно за какво използват лазера Wink
Ето и линкче.  Peace

Много хубав материал.  Peace Mimzy   bouquet
Това е Карагьозов - син, а бащата дали преглежда още? Аз съм ходила на преглед при старши.
LaPerla, ти при кого беше? И дали са ти сложили тази упойка, за която доктора спомена в предаването?
И лазера е нов.  Hug

Да, преглежда. Аз при него ходя само. Всеки четвъртък от 13 до 14ч. в Токуда

# 477
  • Мнения: 1 475
Аз само да кажа, че Карагьозов е и моя лекар- страхотен професионалист и човек!!!  Peace

# 478
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Само 1 час ли преглежда?  newsm78

# 479
  • Мнения: 1 475
във вторник преглежда от 13.00 - до 18.00ч.

Общи условия

Активация на акаунт