Раничка на шийката на матката - 2 част

  • 91 419
  • 561
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Е как ще те обгори преди да види цитото?

# 526
  • Мнения: 880
Джей гинеколожката пък днес ми каза че раничката е предизвикана именно от бялото течение,абе всеки дава ралично мение,колкото лекари толкова и мнения.

Хм..на мен двама специалисти ми казаха точно обратното..че раничката е причината за течението.След като ми я изгориха,доктора ме предупреди,че ще имам една седмица доста обилно течение,което щяло да мине,но вече минаха повече от две седмици и още си го имам,но май поне понамаля малко Thinking Има ли такива тук,които са се подложили на манипулацията заради проблеми с течението и в крайна сметка са се отървали от този проблем?

# 527
  • Варна
  • Мнения: 2 036
И на мен са ми казвали, че раничката е причина за течението, а не обратното.
LaPerla, щом е намаляло значи скоро ще спре, така е аз направо се бях шашнала, какво е това изтичане.  Mr. Green Като ме гориха лекарката ми спомена, че ще имам леко течение, какво ти леко... Покрай по оскъдната ми менструация това си беше теч.
Да вметна, че все още си имам раничка, тъй като са ми обгорили само 1/2 от нея, Карагьозов се зачуди, защо не са я обгорили цялата.  newsm78

# 528
  • Мнения: 23 453
Да вметна, че все още си имам раничка, тъй като са ми обгорили само 1/2 от нея, Карагьозов се зачуди, защо не са я обгорили цялата.  newsm78
Ами това е някаква глупост,която се шири в лвкарските среди.И на мен така ми направиха,без обяснение.НЕ било добре да се маха всичко. Shocked

# 529
  • Мнения: 3 459
Да вметна, че все още си имам раничка, тъй като са ми обгорили само 1/2 от нея, Карагьозов се зачуди, защо не са я обгорили цялата.  newsm78
Ами това е някаква глупост,която се шири в лвкарските среди.И на мен така ми направиха,без обяснение.НЕ било добре да се маха всичко. Shocked
Еее нали само за т'ва те врънкат като идеш на лекар. Ако имало рани да се махат. За цитонамазките се шуми всяка година.
Тогава к'ва е идеята аджеба да не я махнат цялата?  Rolling Eyes ooooh!

# 530
  • Варна
  • Мнения: 2 036
И аз съм го чувала това, че трябва да се остави една много малка част, за да се виждало че има раничка. Според мен няма никакъв смисъл, нали целта е да се премахне изцяло.
При мен случаят беше такъв, че имах някаква ужасна инфекция, така и не разбрах на какво се дължи, никой не ми да де обяснение, каква е причината, освен че приятелят ми може да е кръшнал, минало заминало. Та след като лекувахме тази инфекция, мазахме раничката (разбира се и цито ми правиха), но на контролния преглед лекарката ми каза, че има един участък, който все още е зачервен и не помня вече какви неща ми наприказва и трябва поне там да се обгори. Съгласих се, изобщо не ме болеше, сигурно е било с ток, един много малък апарат изкара, за разлика от следващия път когато се съгласих да ме обгорят, но в последствие от адската болка не позволих да продължат, беше един огромен апарат и издаваше ужасно бръмчене, а бе все едно си на някой уред за изтезания. След това съм ходила при 2-3 лекари и всички ме питат защо не е била обгорена цялата тогава, е аз откъде да знам. Нали лекарите са компетентните, аз ако знаех всичко, ехееее.....
Та все още си стоя с раничка, която наблюдавам и да чукна на дърво от 2 години ни течение, ни сърбежи, нищо нямам.  Hug Само редовно на 6 месеца ходя на цитонамазка.
Момичета, аз си поразгледах всичките цитонамазки (пазя абсолютно всичко) и ми прави впечатление, как някои са много подробно описани, а други доста кратки. Най-хубавата ми е 1-вата от 2002, но е правена на частно, дори е писано на пишеща машина и всичко се разбира. За момичетата от Варна, правена е при Проф.д-р Б.Маневска (патолог) в Център "Венкор-Патанов" на ул.Съборни 16. 2007 имам отново правена при нея и отново е много добре описано. При вас как си цитонамазките?

# 531
  • Мнения: 23 453
При вас как си цитонамазките?
От онкологията са ок,другите много оскъдни,откъм информция.А ако ми видите цитонамазките,от времето,когато бях в чужбина,ще паднете.Два   напечатани листа ,с обяснение за всичко.

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 12:31 от ДесиХ2

# 532
  • Мнения: 3 459
Моите ги пускам в Торакс. Винаги едно и също пише.
Ето последната. Сами си правете изводите.

Цитологично изследване :
БЕТЕЗДА СИСТЕМА
Достатъчен по качество и количество материал от трансформационната зона с репаративни промени.
Негативен е за интраепителни лезии или малигненост.
Сегментоядреноклетъчните левкоцити са необилни.
Описаната находка съответства на ІІгр. по Папаниколау.

# 533
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Какво ще рече "репаративни промени"?  newsm78

# 534
Здравейте.Влизам в този форум от два месеца,но чак сега намирам смелост да пиша.Преди година и половина ми откриха раничка.Цитонамазката показа рар1.Лекуващата искаше да я гори,но се съсредоточи в лекуването на обилното ми течение.И така над година.Когато я питах за раничката все казваше че няма проблем да не я мисла.Реших да отида при др.лекар където цитонамазката вече е РАР3б.ЗА съжаление доктора излезна фотпуска за месец и едва предната седмица отново ми взе цито и HPV.Днес си взех резултата от цитонамазката РАР2 ,а за папилома вируса ще е готов във понеделник.Момичета,нямате си на представа колко ми помогнахте психически през това време и най вече с информация,макар че все още съм объркана и като че ли не мога да се примера със случващото ми се.Благодаря,че ви има.

# 535
  • Мнения: 871
Какво ще рече "репаративни промени"?  newsm78
Възстановителни промени /макар че не ми звучи много логично превода/

# 536
  • Мнения: 3 988
Какво ще рече "репаративни промени"?  newsm78
Възстановителни промени /макар че не ми звучи много логично превода/

Точно това значи и правилно е използван.  Peace

# 537
  • Мнения: 3 459
Какво ще рече "репаративни промени"?  newsm78
Възстановителни промени /макар че не ми звучи много логично превода/

Точно това значи и правилно е използван.  Peace
Тоест има някаква промяна така ли?
Еми поне да бяха написали каква  Twisted Evil

# 538
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Т.е. зоната се възстановява ли? (съжалявам за тъпите въпроси, но наистина не ми е много ясно).

# 539
  • Мнения: 3 459
Т.е. зоната се възстановява ли? (съжалявам за тъпите въпроси, но наистина не ми е много ясно).
И аз не разбрах  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт