Раничка на шийката на матката - 2 част

  • 91 403
  • 561
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 14 133
Правена ми е цитонамазка - с резултат ПАП IIгр., докторът ме прегледа и с колпоскоп - като каза, че имам изменение на шийката на матката, но да изчакаме резултатите от цитонамазката.
Супер, а мен никога не са ме гледали с колпоскоп.  ooooh! Ще си го изпрося за контрония преглед, дори да е в някое друго от здравните заведения в града ни.  Peace

# 511
  • Мнения: 23 418
И сега съм в очакване на цикъла, ще си запиша час и явно ще гори раничката.
Нека ти пусне биопсия преди горененто,питай го за лазер.

# 512
  • София
  • Мнения: 2 908
Преди около месец правих цитонамазка-ПАП 1-2,док каза че имам раничка,гледа ме с колсколоп и направи биопсия,обаче клиниката излезе в отпуск и др.седмица чак най-накрая ще взема резултата,(това съм го писала по-назад в темата но за да припомня как стоят нещата при мен).През този един месец докато чакам реших да направя и разни други изследвания,пуснах си микробиология и повторна цитонамазка днес.Обаче това което чух от тази гинеколожка не се припокрива със мнението на мойта.Та тя ме погледна каза виждам малка раничка около две стотинки голяма,която най-вероятно е от скоро и се е появила в резултат на бяло течение но не е опасна и няма да се гори защото не си раждала,а ще я намажа с едно лекарство Солжикин и тя ще зарасне и другата седмица като излезат реултатите от микробиологията и цитонамазката ще коментирам по-конкретно.Сега ми предписа да пия едни капсули Герикап-вит.А и вит.Е.Просто съм учудена че казва че не необходимо да се гори,а тук от форума съм разбрала че горенето е задължително има ли раничка,а за нераждали най-добре с лазер и понеже знам че в Токуда имат съм си записала час но чак за октомври.

# 513
  • Мнения: 23 418
Преди около месец правих цитонамазка-ПАП 1-2,док каза че имам раничка,гледа ме с колсколоп и направи биопсия
Изчакай си резултатите и нека лекарят ти каже мнение.

# 514
  • Мнения: 3 459
ninkata80, при мен също предприеха мазане със Солкожин.
Доки ми каза, че раната била с големина около 5 ст.
Първото намазване го направихме в събота и сега в понеделник пак съм на лекар да видим какво е станало.
Това, което ме тревожи обаче е, че точно след мазането получих някакво отвратително течение, което не спира. А още повече ме плаши и миризмата му - нещо като на оцет. Не знам дали е нормално, ама ми е много притеснено  Confused
Обадих се на доки и тя вика, че не можело да е от това, от нещо друго щяло да е. Еее, хубаво де, ама то аз т'ва го получих точно след като ме намаза. Не знам какво да си мисля вече  Rolling Eyes

На цитонамазката ми излезе втора група.
Когато я попитах дали имам нужда от колпоскопия тя беше категорична, че при мен не се налага  Rolling Eyes
Нядавам се само всичко да е наред, а не т'ва мазане да ми донесе още проблеми.

# 515
  • София
  • Мнения: 2 908
Нещо взех да се обърквам.Да разбирам ли че само чрез мазане с това лекарство може да се реши проблема и да не се гори,ако раничката е малка,аз съм останала с впечатление че каквато и да е по големина тя трябва да се изгори.Чакам си другата седмица биопсията и спирам да гадая,тя ще даде ясна представа за какво става въпрос.

# 516
  • Мнения: 23 418
Нещо взех да се обърквам.Да разбирам ли че само чрез мазане с това лекарство може да се реши проблема и да не се гори,ако раничката е малка,аз съм останала с впечатление че каквато и да е по големина тя трябва да се изгори.Чакам си другата седмица биопсията и спирам да гадая,тя ще даде ясна представа за какво става въпрос.
Най-добре,пиши какви са резултатите,стискам палци.Все пак разпитай и за лазер.

# 517
  • Мнения: 3 459
Доколкото знам т'ва мазане помага, но аз си мисля че всичко си е индивидуално.
За нераждали жени бил най-добрия метод според мойта лекарка  Tired Rolling Eyes
Офф, ся да ви кажа взе много да ме гложди, че не направих колпоскопия.
Ама аз викам айде няма, доверявам се прекаленно много ми се струва.
Хубаво де, ама как аджеба разбират че няма нужда от колпоскопия. Трябва да има баси набитото око  Tired
Момичета да ви питам според вас бяло течение (с всичките му там разновидности и миризми) може ли да бъде предизвикано от тая рана? Щото според моята лекарка не можело.

# 518
  • София
  • Мнения: 2 908
Джей гинеколожката пък днес ми каза че раничката е предизвикана именно от бялото течение,абе всеки дава ралично мение,колкото лекари толкова и мнения.

# 519
  • Мнения: 3 459
Джей гинеколожката пък днес ми каза че раничката е предизвикана именно от бялото течение,абе всеки дава ралично мение,колкото лекари толкова и мнения.
Баси повече инфо получаваме тука от форума, отколкото от лекарите  ooooh!

# 520
  • Мнения: 23 418
Момичета да ви питам според вас бяло течение (с всичките му там разновидности и миризми) може ли да бъде предизвикано от тая рана? Щото според моята лекарка не можело.
Има жени/аз съ една от тях/,които имат повече цервикална слуз.Това не е бяло течение.Ако микробиологията ти е чиста ,няма никакви проблеми с яйчници и матка,няма какво да се притесняваш.

# 521
  • Мнения: 3 459
Момичета да ви питам според вас бяло течение (с всичките му там разновидности и миризми) може ли да бъде предизвикано от тая рана? Щото според моята лекарка не можело.
Има жени/аз съ една от тях/,които имат повече цервикална слуз.Това не е бяло течение.Ако микробиологията ти е чиста ,няма никакви проблеми с яйчници и матка,няма какво да се притесняваш.
Деси, винаги излиза чиста, а на мен т'ва хич не ми прилича на цервикална слуз.
Доста е обилно. Понякога си променя консистенция, цвят, мирис и т.н.
Знам ли и аз вече к'во да си мисля  Confused

# 522
  • Мнения: 90
Момичета цервикалната слуз безцветна и тече леко като 1 по-гъсто нещо близо до желе ли е ,и аз не знам как точно да го опиша? newsm78

# 523
  • Мнения: 23 418
Момичета цервикалната слуз безцветна и тече леко като 1 по-гъсто нещо близо до желе ли е ,и аз не знам как точно да го опиша? newsm78
Цервикалната слуз си променя вида и консистенцията през целия цикъл,от едната менструация до другата.От бяла,кремообразна и гъста,през лепкава,жълтеникава,приличаща на белтък на яйце,прозрачна,водниста/около овулацията/.Това не е бяло течение и при някои жени е по-обилна.Ако микробиологиятя е ок,няма никакви хронични проблеми яйчници ,матка,тръби,значи няма място за притеснение.Бялото течение при бактериална инфекция си променя мириса,става гъсто,като пресечено мляко,зеленикаво,има дразнене,дискомфорт.Поне повечето пъти.Аз цял живот имам по-обилна цервикална слуз,която смятах за бяло течение като момиче и много се притеснявах.

# 524
  • Мнения: 14 133
Едва снощи успях да си видя резултата от цитонамазката: оскъден материал, единични левкоцити, еденични базални епителни клетки, желателно е повторите изследването с повече материал,
РАР 2 ?.  #Crazy  А вече докторът ми обгори раничката.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт