Край с цигарите!

  • 32 234
  • 616
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 353
Татко Барба,отвлече всички девойки в другата темичка. Angry
И не се отчайвай-щом доктора ти е казал че има надежда,значи,бориш се докрай. Peace
Пожелавам ти успех,от сърце. Hug Hug Hug

Хайде да се разпиша при вас, че Tonita12 да "ни риве" Joy    bouquet  bouquet  bouquet
Вижте момичета, аз просто не мисля за цигари и мисля, че това е най-добрия начин да се отказат.  Освен това стимула ми е много сериозен - искам малко сладичко бебенце  Embarassed
Съвет - през първите 15-ина дни избягвайте да се събирате с пушачи и да ходите по заведения, особено с цел да ударите някоя биричка или нещо по твърдо. Както всички знаем, когато си пийваме и сме на маса е най-сладичко да се палне цигарка, нали  Wink

Забравих да спомена, че самите вие сте ми много силен стимул, т.к. ви дадох обещание, че няма да пуша и не искам да го нарушавам. Между другото всеки път когато ми се припуши се сещам за желанието ми за бебо и обещанието, че няма да пуша, което ви дадох присъединявайки се към тази темичка.


Стискам ви палци момичета, сигурен съм, че ще се справите  Peace Peace Peace

# 76
  • Мнения: 1 248
Татко Барба.ама много се зарадвах че продължаваш така оптимистично да гледаш на нещата Hug.Ти си гордостта на мъжкото съсловие  bouquet.А ние с моя вчера цял ден newsm50 fight ,но важен е крайния резултат-че държим фронта с цигарите.tooth
 Чакам го сега да се събуди да видим как ще е днешния ден...Татко Барба,ти твоята жена тормозиш ли я много покрай спирането на тютюнките? Rage
Мери-2,честито,мила-за килцата,ами с много воля и постоянство-диета,спорт...тук във форума има подобни теми-успех thumbsup
Сцент,аз мога да се похваля само с 5 дни, а да ви се оплача,гадната аптекарка ми е пробутала никотинови лепенки с изтекъл срок на годност-освен че не усещам ефект,и не се залепват добре-онзи ден бах бесна,сега ми помина-но нови няма да купувам Rage
Аркана,колко дни зачерта мила?
Санчи-Панчи как я караш,още ли си в отдора? oops,днес май беше събора, а дано да издържиш
 thumbsup

# 77
  • Oslo
  • Мнения: 659
Желая на всички успех(и на себе си също)!

# 78
  • Мнения: 353
Здравейте момичета,
 smile3525 smile3525 smile3525

Tonita 21, благодаря за милите думи и за да си спокойна, че съм ги заслужил ще ти кажа, че вчера (20.01.2008г.) ходихме да празнуваме с приятели по повод рожденият ми ден. В началото беше ОК, но като донесоха пиенето и като си казахме "Наздраве"  пушещия newsm48 изскочи и взе да ме мъчи неописуемо желание да си дръпна "поне една цигарка, нали нищо няма да ми стане"  smile3515. Да ама знаете ли, че най-големия смях на масата падна след като първо обясних на гостите, че ми се пуши, но няма да пуша защото "съм обещал на момичетата в bg-mamma.com"  newsm51
Гостите ми доста се забавляваха на изказването, но аз откровено си признавам, че вие сте ми доста сериозен стимул, за което ви благодаря  smile3525 smile3525 smile3525

Написах горното за да знаете, че даже и след 30-35 дни пак ще ви се пуши. Вярно, че дявола не е толкова голям тогава, но ВНИМАВАЙТЕ - все още може да се подхлъзнете, а няма нищо по-лошо от безуспешен опит да се спрат цигарите, защото после човек си казва - ето не успях, значи е невъзможно, а всички знаем, че не е така  Wink

Tonita 21, за съпругата - ами помолил съм я да е съпричастна към това, че не пуша, но не я задължавам. Тя се съобразява в някаква степен - не пуши в къщи, не си оставя цигарите по масата и т.н., но излезем ли някъде на бар, ресторант си е запалила със сигурност. В тези моменти просто почвам да си мисля, че АЗ съм късметлията, че не пуша и даже се самонавивам, колко е отвратителен мириса на цигари - да ви кажа успешно ми действа, даже толкова, че ми е задушаващо от този цигарен дим. Май вярно, ще се окаже, че бивш пушач - жив дявол  smile3521

Успех момичета, просто си повярвайте, че МОЖЕ ДА НЕ СЕ ПУШИ  !!!

# 79
  • Мнения: 105
Да споделя и аз. Пуших 15 год. спирала съм ги два пъти когато бях бременна и кърмих и после пак ги започвах. Съпруга ми не е пушач, никога не е пушил. Спрях ги от раз на нова година 2005. защото решихме да си направим още едно детенце. Е още чакам  Cry защото се оказа, че не само цигарите са проблема при мен. В началото ми беше терсене защото бях свикнала с кафето сутрин да си палвам по една цигарка, но устоях на изкушението. До сега не съм запалвала. Когато качих някое и друго килце си мислех пак да ги започна, но тогава мъж ми ме запали по фитнеса успях да ги сваля за отрицателно време .
Успех в борбата с отказването на цигарите. Достатъчно е отровен въздуха, който сме принудени да дишаме, че да се тровим допълнително мисля, че не си струва.
 Hug  Hug  Hug

# 80
  • Мнения: 1 335
...
Аркана,колко дни зачерта мила?
...

Ми 9-10 май ... Не искам да ги броя, защото се изнервям колко малко са минали.
На тая апрекарка да вземеш да и набиеш канчето, ма едно хубУУ, по български  #Cussing out

Да ама знаете ли, че най-големия смях на масата падна след като първо обясних на гостите, че ми се пуши, но няма да пуша защото "съм обещал на момичетата в bg-mamma.com"  newsm51

МОЖЕ ДА НЕ СЕ ПУШИ  !!!

 Joy  Браво бе, човек! Още не мога да спра да се хиля. Шапка ти свалям, да знаеш
За това, че може и да не се пуши си адски прав ... ма е дяволски трудно ...  Tired

 Отивам да изкарам още един ден по задачи и без цигари.   bouquet

# 81
  • Мнения: 34
Правим опити доста отдавна и по някое време съпруга ми просот реши да спре цигарите,  без да съм го накарвала или заставяла, без да съм му намилала на главата, абе нищо - по негова инициатива. Не знам тази ли беше причината или нещо друго, след 2,5 години опити аз забременях. Няма да обяснявам колко бяхме щастливи, за съжаление не за дълго. Той пак пропуши. В последствие правихме спермограма и резултатите не бяха кой знае колко добри, но пък не мога да кажа, че бяха и много лоши. Д-ра препоръча да спиране на цигарите и приемане на някои витамини и добавки. Първоначално мъжът ми започна да спира цигарите малко по-малко. Пушеше на ден по3,4 цигари. След месец два се видя, че така работата няма да стане и пак без да съм му намилала на главата ги спря съвсем. Сега го питам дали му се пуши и казва, че не, ама май само той си знае. Тези дни ще станат три месеца без запалена цигара, а дано пак успеем със заветната цел Simple Smile
А на всички отказващи цигарите пожелавам съвсем скоро да се похвалят с постигнат резултат. Както казва Татко Барба - важно е да преценим кое е по - важно.

# 82
  • Мнения: 353
Здравейте анонимни бивши пушачи  newsm20

Tonita 21, скъпа, много мислиш за тези цигарки бе  newsm34
Според мен най-добре е много много да не се замисля за тях човек, а като се случи, просто разтърсваш глава и прогонваш мисълта за тях, като някаква досадна  newsm65
За лепенките - не знам, бих те посъветвал да спреш с воля, защото иначе никога няма да си повярваш, че ТИ си ги спряла и винаги ще си с усещането, че е заради лепенките. Ползвай ги, но гледай да устискваш по-малко. Вярвам, че ще се справиш. И още нещо, надявам се да не изпушваш нито по цигарка на ден, че иначе човек се изкушава и по повече от време на време, а и никога не можеш да го "броиш" това време като "чисто" - без цигарки.

Аркана,  

Браво момиче  newsm20, все така. Както днес са 9, така докато се усетиш ще са 90. Освен това, ти си преминала едно от най-трудните неща, а именно да си повярваш, че можеш и ден без цигара, особено, ако ти е напрегнато и ежедневието и все се намира някой "доброжелател", който да направи денят ти "чудесен"  gydi

Faith,
Благодаря ти, че си ме цитирала - това ми говори, че все пак съм казал и нещо смислено  newsm53
Що се касае до това дали на мъжа ти му се пуши - пуши му се и поне до 1г. все ще му се пуши, но със затихващо желание, иначе както се казва - бивш наркоман няма - винаги има едно дяволче в нас, от което трябва да се пазим. За пример - бях ги спрял за 2г. и на НГ 2005г. се подлъгах по една невероятна хаванка. Тази "прекрасна изкусителка" е от тези пури, които пуши самия Фидел Кастро и нямаше как да не я "пробвам"(по времето когато пушех бях фен на хубави пури).
Сега съжалявам, защото след това пропуших отново, т.к. не можех все да си намирам от тези пури, което доведе до нервност, респективно минах на това, което можех да намеря - цигаркиии. А сега и след резултатите от спермограмата и указанията на д-р Кацаров, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се спрат цигарите, ако желая да ми се подобри морфологията, направо ми идва да   smile3511   защото сам съм си навлякъл белята. Faith, сигурен съм, че ще имате успех - благодаря на всички ви, защото чрез вас разбрах, че просто трябва да съм търпелив.

Съвет - Забелязах при мен, че плодовете (цитрусови - портокали, мандарини, лимони) понижават желанието за пушене. Друго средство, което може да използвате, когато сте на ръба да си запалите цигара е да изпиете колкото можете вода - не говоря за 3-4 глътки, а здраво да се напиете ..... с вода. Повярвайте ми, няма да ви се пуши после. Друго правило е - не стойте гладни - от това още повече му се припушва на човек. Може да ядете много цитрусови плодове или червен грейпфрут - хем ви отказва от цигарките, хем спомага да разграждате мазнини, т.к. неговите киселини са доста ефективни.

Успех на всички и МИСЛЕТЕ ПОЗИТИВНО !!!
 newsm10 newsm10 newsm10

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 15:18 от TATKO BARBA

# 83
  • Мнения: 1 248
Татко Барба,Честит рожден ден,на патерица-да ти сбъдне всички желания.  bouquet Hug
Tова че си гордостта на мъжкото съсловие,го казвам не само по повод цигарите, също и защото на мъжете ви е по трудно от колкото на нас жените,да говорите за болести,и особенно в тази област Embarassed-моя,жива ще ме одере ако говоря дори със собствената му майка по въпроса bash.Въпреки че форума е виртуален,все пак е стъпка на пред. thumbsup
А аз за цигарите-днес правим 1 седмица-признавам снощи дръпнах няколко пъти от една цигара и имах чувството че ще умра-зави ми се свят,и почна да ми се гади.Но борбата е безмилостно жестока,така че продължаваме напред. Banghead
И аз да ви дам един съвет-едно кросче,или 1 час фитнес,на мен лично ми убива всякакво желание за цигарка-пробвайте. box
Татко Барба,стига ме прекръщава-номер 12 сам,не 21 Drunk пък вземи направо го махни номера за по лесно,хаиде. Nerd
и вече взе да ни разграждаш мазнините, чакай първо да понатрупаме... Sly

Маргаритка,браво,мъжа ти е напълно прав Peace
Аркана,и аз така-много малко ми се струват дните без цигарка Innocent
Стелияни,благодаря и аз ти желая успех Grinning


# 84
  • Мнения: 1 335
ТАТКО БАРБА, първо честито на патерица! Желая ти здраве, успех и едни дребосъци да тичкат около теб в най-скоро време!
Благодарско освен това! Ей това е потупване по рамото без в контекста да се чете укор! Hug
Я да питам аз
Някой от вас тъпче ли се? Хапвам по много пъти на ден. Закусвам!! Не се е случвало от мнооого време. И пия повече течности.
Обаче не съм трупнала и грам (което беше много мотивираща причина да спра цигарите). Кво е това нещо  Tired

# 85
  • Мнения: 353
Хапвам по много пъти на ден. Закусвам!! Не се е случвало от мнооого време. И пия повече течности.
Обаче не съм трупнала и грам (което беше много мотивираща причина да спра цигарите).

Arkana,
направо щеше да ме умориш от смях с горния коментар  Joy Joy Joy
Ако имаш проблеми с качването на килограми, само ми кажи - ще те уредим бе, за 3 месеца ще те направим рекламно лице на месокомбинат "Родопа"  Laughing  Закачам се - радвай се, че не пълнееш защото по принцип спирането на цигарите има точно такъв ефект - ето виж, че си взела да си хапваш и да закусваш.
Ти от кога си спряла цигарите ?

Tonita,
Спирам да ти пиша цифрите и съжалявам, че съм ги объркал. Пишех ги, че не знам колко си привързана към тях, а пък не спирах да ги пиша, че да не кажеш - този пък какво ми фамилиарничи тук и не ми пише "12"  Joy
Що се касае до дръпкането ти ...... следващият път като ти се припуши си спомни точно това гадно усещане, което си имала този път - как ти се е завило свят, какъв гаден вкус си имала в устата и т.н.

Чакам статистиката ви момичета - коя колко дни е изкарала - я сега да "си ги премерим"  Joy

Аркана, Tonita
Много ви благодаря за благопожеланията newsm20

Успех и знайте, че  Twisted Evil изобщо не е толкова голям и черен   bouquet  bouquet  bouquet

# 86
  • Мнения: 1 335
Хили ми се ти, хили ми се  Joy
В момента съм реламно лице на Освиенцим, сериозно ...
Извън рамките на майтапа наистина ми се иска да кача 3-4-5 килограма. Имам идиотски метабизъм и без друго, а нещата се влошават като се ядосам - губя апетит и килограми светкавично. Никак не се оплаквам, че не пълнея, но слабеенето е кофти когато е прекомерно.
Другият ми основен стимул за цигарките и качването на килца е, че .... малко имам ... проблем с ... износването на бременности .... официално имам етикетче "инфертилна" (мама му стара!!!). Открихме мисля проблема къде е, но изчетох разни статии и стигнах до заключението (брЯх, каква съм умница), че поднорменото тегло хич не благоприятства за озаптяването на проблема. Изцяло трябва да си променя режима; това е задачка за годината ...
Та така.

# 87
  • Мнения: 1 248
Арcана,много съжалявам за проблемите ти,наистина.Предполагам че се преживява много трудно.Дано имаш късмет,и нещата се оправят-след като сте открили къде е проблема,има надежда да го премахнете,нали? Praynig

За килограмите-ами на мен ми се случи преди няколко години от нерви и притеснения да слабея,така че-гледай да си спокойна,важно е.Друго какво-хубаво е да не пропускаш хранене,-и следобедна закуска-задължителна.  bouquet Hug

Татко Барба-ще се прежаля без 12,хайде. Mr. GreenТи като се заяждаш с мен-barba имаш ли си-много мразя. Laughing
Моята статистика-7 дни... hahaha
За лепенките,какво да ти кажа-от вчера сутринтра не съм слагала-след дръпването онази вечер,взе да ми се гади и от лепенката...тъпа работа, а иначе малко съм леке-нямам против лепенки,дъвки или бомбонки,стига да ми помагат да спра devil
  bouquet

# 88
  • Мнения: 353
Татко Барба-Ти като се заяждаш с мен-barba имаш ли си-много мразя. Laughing

Тонита, моля разтълкувай ми горното, че не разбрах дали наистина не си ми се обидила  smile3555
И да знаеш, че много съм се амбицирал да те откажа от цигарските, ще видиш - ще успеем заедно  Wink Wink Wink
Искам да ти кажа, че 7 дни не са малко - напротив - постижение си е, повярвай ми. Почти си по средата на пътя след който няма връщане към цигарите и ще се успокоиш физически и емоционално от цигарките, защото след още малко всеки път като ти се припуши си помисли "Е за това ли не пуших ...... дни и се измъчвах, че сега да си запаля цигара". Сигурен съм, че веднага ще си отговориш, че трябва да си силна и да не провалиш толкова дни усилие и мъка. Веднъж когато успееш да се удържиш, когато много ти се пуши, пречупваш "гръбнака" на тютюнопушенето и знаеш, че вече можещ и без цигари.
А иначе това, което на мен ми действа добре и е приятно и ти носи свеж дъх е - ментови бонбони Golia Aktiv Strong
Пробвайте, може и на вас да ви подействат.
Аз да се похваля - вече преминах бариерата и вече освен, че не ми се пуши като излезем с приятели успявам да се удържа и да "подръпна" някоя цигарка  newsm44
Улавям се, че даже не ми прави вече впечатление (просто защото не искам да ми прави впечатление). Всичко е психика и подготовка.

Тонита, Аркана, сигурен съм че и вие ще успеете. Вярвам във вас момичета и вярвам, че скоро ще ми кажете, че сте направили 30 дни без цигари и даже не сте се сетили, че са минали толкова дни.

# 89
  • Мнения: 1 335
tonita12, споко душко. Нали знаеш, стават такива работи. Аз още свиквам с новото си "амплоа"  Sick но си мисля, че открит пролем е наполовина решен проблем. Всичко ще е ОК, знам си аз.
Тате, евала! Е те тва е самоконтрол! Мерси за виртуалното рамо!

Общи условия

Активация на акаунт