Ох, този прогестерон

  • 71 236
  • 118
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 102
Здравейте момичета, искам да ви попитам има ли връзка между прогестерона и разликата в БТ през първата и втората фаза на МЦ? Питам ви защото моята разлика за сега е 0.28, а някъде бях чела, че нормалната разлика е около 0.4 градуса. /всеки цикъл е почти едно и също/.
Дали да си направя изследване на Прогестерона? Сега съм 5 дни след О. Благодаря ви предварително за отговора.

# 31
  • Мнения: 26
А това стойностите от от 4 тия ден:
LH 5.07 IU/L реф.граници1.9-12.5
FSH 5.72 IU/L реф.гран.2.5-10.2
TESTOSTERON 1.01 NMOI/L реф.граници M(8.36-28.7) Ж(0.49-2.64)
ESTRADIOL 145.5 PMOI/L реф.граници46-607
PROLACTIN 569.5 MIU/L  REF.GRAN. Ж(59.3-619) М(44.5-375.2)
А това на 21 я ден:
Progesteron   2.38nmoi/L реф.граници 10.62-81.28
МОмичета това са моите стойности,без доказан аовулация на 21 ден е правен за прогестерона newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 2 367
али, според мен в този цикъл просто не е имало овулация Sad

# 33
  • Мнения: 26
и аз така смятам беше рано за овулация,последния ми цикъл беше н а14.08.2009 и все още нямам(закъснява ли?),направих си тест за бременост на 15.09.09 но е отрицателен,друг да си направя ли вече не знам...

# 34
  • София
  • Мнения: 2 367
трябва според мен да направиш поне 1 цикъл фоликулметрия + изследване на хормони, така е най- показателно

# 35
  • Мнения: 26
трябва според мен да направиш поне 1 цикъл фоликулметрия + изследване на хормони, така е най- показателно

А как се прави фоликулметрия Blush извинете за тъпите въпроси но съвсем те първа се опитвам да влязя по на вътре с нещата Blush

# 36
  • София
  • Мнения: 2 367
лекаря ти следи  периодично по време на цикъла развитието на фоликула /ите ти с ултразвук , така се доказва овулация или се констатира липса на такава

# 37
  • Мнения: 26
Мерси информацита и да отбележа че тя   миизписа дуфастон но не мисля да ги пия

# 38
  • София
  • Мнения: 2 367
не пии хормонални препарати просто ей така, съветвам те да се обърнеш към специалист по стерилитет

# 39
  • Мнения: 26
криси искаш ли да ти разкажа мойта история от самото начало(от 1 месец),ако имаш време де

# 40
  • София
  • Мнения: 2 367
слушам те ако искаш на лични ми пиши

# 41
  • Мнения: 26
Значи преди месец и нещо реших да направя хормонални изследвания,защото имах окосмяване около брадчката,а опити за бебе  правим от месец някъде,и това са резултатите които публикувах и така нисик прогестерон без доказана О. решението хормонални хапчета-а все още намам цикъл.иначе предните два месеца също ми закъсня с по 4 дена  но тогава се пазихме,преди това цикъла си ми беше редовен 30-32 дена мах.
Впроса ми е дали е вярно че прогестерона ми е нисък(ако нее така),защо не ми идва,да ги пия ли тези хормони след като ми дойде,при друг лекар ли да отида но само от месец правим опити за бебе.. просто не знам  newsm78 newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 2 367
виж 1 месец опити е малко, но ако сте решили да имате бебе а при теб няма овулация няма какво да чакаш, с тези стойности на прогестерона на 21 ден със сигурност не е имало овулация в този цикъл, по принцип в годината е нормално да има 1-2 ановулаторни цикли ( цикъл без овулация), затова ти казах да направиш фолуиулметрия по възможност в няколко поредни месеца. За съжаление обикновените гинеколози лесно изписват дуфастон , противозачатъчни и други такива уж за регулиране на хормоните , но това е врменно решение. Обърни се към специалист наистина, не губи време, аз загубих повече от 1 година в лутане и пиене на лекарства ей така. Хората много се плашат от термина специалист по стерилиетет, не е страшно мили хора, това са хората , които помагат наистина, дори проблема ви да е много малък

# 43
  • Мнения: 26
Притеснява ме факта че само от един месец го правим имам чувството че ще ме изгони hahaha bowuu

# 44
  • Varna
  • Мнения: 155
Здравейте, накой може ли да ми интерпретира този резултат на прогестерон, правен на 15 ден от цикъла.
Progesteron <0.40ng/ml Ж:Фол.:0,2-1,5; Ов:0.8-3.0;Лут:1,7-27;Мено:0.1-0.8
 
притеснително ли ви се вижда?
Само да отбележа , че цикълът ми е на 33-38 дни.
Благодаря предварително!
 

Общи условия

Активация на акаунт