Гледахте ли по Нова ТВ за бременното момиче което живее в кола?

  • 3 472
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Идеята е да става на място .. семинарите са смешно нещо, що се отнася до тези хора ... а ако им се обяснява от роми, ще бъде още по- добре ... трябва да се обяснява най- вече на децата, а не на големите...те стават родители за пръв път на 13, 14 .... значи  трябва да се обхванат всички, но най- вече малките деца ...и не може да им се говори за контрацептиви, когато те струват пари   ...

Важното е да разберат как става, че прекъснатия акт също е начин за предпазване ... никой от тях не би дал пари за хапчета, презервативи, пък и е досадна работа

# 46
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
ще се сетиш ако не си пиян като талпа... или тъп като г**

Освен че е тъп като гъз му дреме на гъза дали ще забремени циганката и дали ще се роди детето. Нали няма да го гледа той. А и да го гледа за него това не е разход а приход. Ще му проси, ще му краде и ще му плащат издръжка за него.


И да не пускам друга тема за циганите ето пресен случай:
Отивам днес в магазина под блока и продавачката се разправя с някакво момиче на 13-14 години - циганка. Гледала я леля й и я пратила с 4 лв в магазина да купи хляб, 10 яйца, захар, цигари и две кафета. И циганката се разправя с продавачката че ако не занесе нещата леля й ще я бие. Продавачката се чудеше какво да прави. Разправя на циганката че ако бяха стотинки ще й даде покупките но много пари не й стигат. И ме гледа виновно че не може да си позволи да поеме разликата и да даде на циганката покупките.  А циганката разбира се не си тръгва а седи и нарежда как ще я бият.
Аз се ядосах и се сопнах на циганката да си обира крушите а на продавачката казах че не бива да им помагаме и още ред приказки в този дух.
Продавачката даже се сети че е виждала лелята в магазина с момичето и хич не изглеждала зле облечена. А и момичето не беше облечено като просекиня. Явно имат пари обаче гадини бе, ще изнудва жената да си извади от заплатата дето я изкарва с 10 часа висене в тоя магазин и кой знае дали й стига да си гледа нейните деца.

С извинение ама за мен циганите са циреи на гъза на държавата. Болят, сърбят ама не можеш да ги изстискаш.

# 47
  • Мнения: 7 111
Проблема е в информираността ... повечето от тях вероятно раждат по толкова много деца, защото идея си нямат как става тази работа ... интересното е, че никой не си дава труд да осветли хората по въпросите за секса и размножаването, контрацепцията и т.н...
Е колко акъл се иска да се сетиш да си го извадиш, преди да си свършил? Не е нужна титанична мисъл, за да ти хрумне, без пари е, а все е някаква контрацепция.
Та снощи М. Цветков пита манго "Е добре де, не може ли да не раждате толкова деца и вместо тричленно (щото бай манчо така брои семейството - според децата) семейство да сте едночленно?" Та и за това имаше отговор като слънце - "Ми то Бог е казал, че трябва да се множим".  #Crazy
Всичко си знаят хората - от страна права. Да са ни честити задълженията. 

# 48
  • Мнения: 1 959
Да го направят като в Китай.Там семейството плаща данък ако иска да има повече от едно дете.Тоест при 2-ра,3-та,4-та бременост се плаща дадена сума.Те иначе няма да се научат

# 49
ellyst, чудя се да ми е жал ли? Ако ми е жал за нея , ще трябва да ми е жал за още бая циганки като нея, които лежат свити къде ли не, да просят. Ахмед Доган ще се погрижи за тях, вратичките им се отварят, повече от колкото за нас. Хора са, да. Но има доста българи, които също са в много лошо положение, но които не дават по телевизията и не реват.
Не може мъжът ми да работи, бъхти като вол, и понеже му е голяма заплатата да ми спрат детските и в същото време да плаща данъци и да ходят в помощ на циганката дето ражда всяка година. Значи аз право на помощ нямам, защото съм българка, и мога да работя, пък те видиш ли мързи ги.

Със сигурност ще ми затрият поста, могат даже и да ме баннат , ако ви пусна тук едно филче, което ме потресе за циганите, турците в България, затова няма да го пусна, но който иска да го види, мога да го пратя на ЛС. След него няма да ви казвам какво мисля за тях.



По въпросът за циганите няма две мнения-научихме ги да живеят на гърба на цял един народ. Реват, че нямало работа, а то как да ги вземат на работа като са неграмотни. И  изобщо това е един порочен кръг от който няма излизани в близките 100 години.
За бременната циганка, за която трябва да ни стане жал - в един от постовете дори някой я нарече дете какво да кажа. Ами на 25 години е и една нормална средностатистическа българска гражданка на тези години върти дом и семейство и работи на повече от едно място когато се налага. След като има мозък да се съвокуплява, значи е трябвало и да помисли, че няма дом, няма работа, няма средства. Ами да се обърне към тоя който я е оплодил в крайна сметка. Държавата не е социален дом за безделници и тунеядци. Или поне не трябва да е такъв.
Сега по темата за турците...Струва ми се, че бъркаш турците и циганите. Аз лично не познавам турчин или туркиня, които да не работят. Най-малкото което е отглеждат тютюн или животни и се прехранват по този начин. Дай ми пример на един просяк или един бездомен турчин, на една туркиня която си е изоставила децата в домове за сираци. Сигурно има и такива случаи но те са единици и със сигурност такива майки са или психично или тежко физически болни. Нека бъдем справедливи и да не говорим наизуст!


# 50
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да го направят като в Китай.Там семейството плаща данък ако иска да има повече от едно дете.Тоест при 2-ра,3-та,4-та бременост се плаща дадена сума.Те иначе няма да се научат

Пуф, те не могат да ги накарат да си платят тока, ще плащат данък.

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
... Исках да си довърша мнението за семинарите  ...  Мисълта ми е, че много от тях вероятно не знаят какво е вагина , пенис ... странни чуждоземски думички ...ако се обяснява да е на достъпен за тях език, за да има резултат... ако ще да се използва оня жаргон
Там са се чувствали обект на внимание и е нормално да се хилят, въртят, ядат и правят щуротии , особено ако не разбират какво им се говори ... а и не е толкова важно да промениш 30 годишния баща на 15 деца, който вече им аизграден стереотип на живот ... а онзи малкия, който тепърва ще става такъв

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Да го направят като в Китай.Там семейството плаща данък ако иска да има повече от едно дете.Тоест при 2-ра,3-та,4-та бременост се плаща дадена сума.Те иначе няма да се научат

Пуф, те не могат да ги накарат да си платят тока, ще плащат данък.
И какво ще им вземат ако не си платят  Mr. Green

# 53
... Исках да си довърша мнението за семинарите  ...  Мисълта ми е, че много от тях вероятно не знаят какво е вагина , пенис ... странни чуждоземски думички ...ако се обяснява да е на достъпен за тях език, за да има резултат... ако ще да се използва оня жаргон
Там са се чувствали обект на внимание и е нормално да се хилят, въртят, ядат и правят щуротии , особено ако не разбират какво им се говори ... а и не е толкова важно да промениш 30 годишния баща на 15 деца, който вече им аизграден стереотип на живот ... а онзи малкия, който тепърва ще става такъв


Бъди сигурна, че и 2-годишните циганета знаят какво се намира между краката им независимо, че не знаят сложните думички за тях. Като бях по-малка живеех близо до циганска махала и хлапета 2 педи над земята се опитваха да ми бъркат под полата и да си искат е...не

# 54
  • Мнения: 804
По въпросът за циганите ===
Напълно съм съгласна с мнението ти, особено що се отнася до турците.
Искам да обясня защо нарекох въпросната бременна жена дете.
Като я гледах в репортажа останах с впечатлението, че тя е на нивото на недоразвито дете. Смятам, че е едно нещастно същество, което в никакъв случай не може да попадне в категорията на зрял човек. колкото до съвокупляването за това не се изисква много акъл.

# 55
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Хитруша , не ги бъркам, не говоря на изуст. Казала съм, че гледах филмче за циганите и турците, което ме потресе - и не е някакъв монтаж. Не съм ги сравнявала никъде в поста си. Имам приятелка женена за турчин, работлив е и си ги гледа, обичат се.
Да кажа само, че всяко правило си има изключение - има цигани и цигани, турци и турци, българи и българи. Но факт е ,че болшинството от ромите са паразити.
Това е моето мнение и никого не задължавам с него. Peace

п.п. Вероятно заради запетаята си с грешни впечатление / цигани, турци бях писала и излиза, че са един вид / затова я смених със " и" филмчето е за циганите и турците. С което не искам да обидя никой. Турците са си нация и нямат общо с ромите. Може ми просто заради идеята на самият филм ги споменах и двете, което може би беше грешка от моя страна.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 14:21 от Иренка

# 56
  • Мнения: 1 959
Да го направят като в Китай.Там семейството плаща данък ако иска да има повече от едно дете.Тоест при 2-ра,3-та,4-та бременост се плаща дадена сума.Те иначе няма да се научат

Пуф, те не могат да ги накарат да си платят тока, ще плащат данък.
И какво ще им вземат ако не си платят  Mr. Green
Като не може да си плати като кучетата кастрация това му е майката.Иначе няма управия

# 57
  • София
  • Мнения: 240
Идеята е да става на място .. семинарите са смешно нещо, що се отнася до тези хора ... а ако им се обяснява от роми, ще бъде още по- добре ... трябва да се обяснява най- вече на децата, а не на големите...те стават родители за пръв път на 13, 14 .... значи  трябва да се обхванат всички, но най- вече малките деца ...и не може да им се говори за контрацептиви, когато те струват пари   ...

Важното е да разберат как става, че прекъснатия акт също е начин за предпазване ... никой от тях не би дал пари за хапчета, презервативи, пък и е досадна работа

Защо си мислиш, че не става на място? Че не се обучават точно младите /'девствени' въпреки че не ми се вярва да са такива/ циганки и цигани, а не 'баби' на по 25-30 години? Че контрацептивите не им се раздават без пари???

Всичко това е така, дори за ромските проекти работят ромски обучители, говори има се на разбираем език с картинки и т.н., които обаче са се социализирали и си изкарват с честен труд прехраната и не са народили десетина чаавета, които държавата да хрантути.

Семинарите са по места, във Столипиново, Филиповци и по другите махали. Не знам защо си решила че семинарите не струват, поне погледни линка който съм ти дала. Освен това, когато ги убедиш да си сложат спирала /безплатна спирала, дарена от ФАР, за поставянето на която на доктора също няма да се плати/ защото имат вече 'найсе аборта и незнам си колко изоставени или мизерстващи деца, те отказват и излизат с номера че ние Българите искаме да ги ограничаваме и че било расизъм и т.н.
Аз също съм била на тези семинари когато бях ученичка, пак доброволно съм се опитвала да направя нещо, да говоря с момичетата на моята възраст уж казват, да така е и после чувам че са забременели непланирано още преди да завършат гимназия.

Извинявам се ако измествам темата, но на мен това ми е голям дерт, защото съм се опитвала да променя нещо в тази насока, а съм виждала как моя и на баща ми и колегите му труда отива на вятъра.

# 58
Хитруша , не ги бъркам, не говоря на изуст. Казала съм, че гледах филмче за циганите и турците, което ме потресе - и не е някакъв монтаж. Не съм ги сравнявала никъде в поста си. Имам приятелка женена за турчин, работлив е и си ги гледа, обичат се.
Да кажа само, че всяко правило си има изключение - има цигани и цигани, турци и турци, българи и българи. Но факт е ,че болшинството от ромите са паразити.
Това е моето мнение и никого не задължавам с него. Peace



Споделям мнението ти за циганите / затова не ги наричам и роми/. Има разлика и то огромна. Моля те, прати ми филма, любопитна съм понеже имам хиляди наблюдения над турския етнос в България и досега не съм чувала някой да филмира или дори да ги коментира като мързеливци и паразити. Съмнява ме просто, че една част от турско говорящите цигани се пишат "турци".
Надявам се, че това че се обръщам към теб не го приемаш като заяждане защото изобщо не е така. Peace

# 59
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Сега прочетох ... извинявам се, но  върша няколко неща едновременно .... и никое от тях както трябва  Rolling Eyes ...

Браво на вас   bouquet ... сигурна съм, че това,което правите все пак ще промени живота на някои хора

Общи условия

Активация на акаунт