Гледахте ли по Нова ТВ за бременното момиче което живее в кола?

  • 3 469
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 821
Тази седи в София защото тук може да краде. Изумена съм че живее по този начин само и само да остане тук.
Именно.
За да не влиза в графата на можещите да ползват общинско жилище значи е живяла другаде преди да забременее.

Не е нормално в центъра на един европейски град, където кв. метър на имотите отдавна е преминал 1000 евро, да има прострени 3 реда цигански гащи току на булеварда.  #2gunfire
Въпрос на държавна политика. Нали знаеш циганите в Париж къде живеят?
Европата прави много, за да ги държи у нас - циганите.
Айдеее отиде темата у рЯката  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 294
Мани ти, ама това си е верно... Спомням си 2002 година бяха дошли тука едно 400 цигани, някой ги беше излъгал, че само да дойдат до Норвегия и текват реките от мед и масло и те давай... тез ми ти норвежци като се разбързаха, такова бързане не съм виждала. 2 дни ги държаха на гарата, спаха по подовете, не им дадоха да напуснат района. И за 2 дни им  разгледаха случая и излязоха с решение, че им отказват вход и ги пратиха директно обратно. После за българите живеещи тук, не беше много гот, защото хората гледали репортажи по ТВто, за БГте граждани дето удивително приличат на цигани и беше много разпространено мнението, че в България живеят само цигани.
Между другото и тук има една малка циганска общност, която си е тук много отдавна. Смятайте дали се държат различно от българските? Тц. абсолютно същата история, само дето не ги оставят да мизерстват ЧАК така, ама пак си правят къщите на колиби, пак си спират децата от училище и ако някой е в болница примерно целия катун се нанася в коридора и обикновено се стига до полиция да ги изгонят и да ги държат отвън.

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 14:22 от palachinka

# 17
  • София
  • Мнения: 1 890
  От Париж нали ги изгониха, та чак по стотина евро им бяха дали, само и само да си тръгнат. Само ние тук още ги търпим.  Close

# 18
  • Мнения: 6 417
Коритаров до там ли стигна, че да прави репортажи за бездомни циганки? Един дядо пък се беше заселил в нещо като кучешка колибка. Снимах го даже, но не ми се рови сега за снимките. Та дядото си беше спретнал малка къщичка с габаритите на кучешка колибка, колкото да се навре вътре да спи, до един блок. Разказа ми някаква потресаваща история как жена му го изгонила и той, горкия се заселил до блокът им. Сигурно от носталгия към дома си, помислих си аз. Какво се оказа обаче? Съседи ме светнаха, че всъщност двамата с жена си живеят чудесно. Просто денем кибичел в колибката за пред социалните и се правел на натирен бездомник, а нощем се прибирал у дома си на топло. Та и тази циганка сега ми е толкова съмнителна. Още повече, че е отказала настаняване в дом.  Tired

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Предлаган и е друг дом за настаняване - ОТКАЗАЛА?!?!

Да, мен точно това ме изуми Shocked Какво значи, че и без това шокът за такива като нея бил голям, а смяната на обстановката още повече я натоварвал. Ами като седи в колата по-малко ли се товари? И като няма къде да живее и как да се издържа, защо ражда деца? Е не мога да го приема.

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
  От Париж нали ги изгониха, та чак по стотина евро им бяха дали, само и само да си тръгнат. Само ние тук още ги търпим.  Close
По документи се водят български граждани. Няма къде да ги пратим  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 432
Какво общинско жилище ,какви 5 лева.Каква е тая ,4е жилище ще и дават.Коритаров за къв се мисли....е няма такава простоия .Сутринта така се ядосах като гледах ,идва6е ми да бръкна и да го удуша тоя дърт агент, тръгнал да ми спори с директорката  защо я били изонили от дома .....ще я изгонят и пушек ще се вдига.....до пенси ще ги гледат и ще им бършат сополите.Защо да се толерират такива мръсни ци...ни. Не мога да си формулирам изре4енията ,така се ядосах......Вси4ки такива трябва да бъдат скопявани !!! #Cussing out

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Детето не го мислете, като се роди, ще и го вземат социалните и  ще го настанят в дом. А циганката ще е свободна пак да забременее и да буди милосърдие в някои хорица.

и ще роди още 1........3...........5 ..........и вси4ките ще отидат в дом .Да му мислим ние CloseЗнам една такава оставила 16 деца  #2gunfire

# 23
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Какво общинско жилище ,какви 5 лева.Каква е тая ,4е жилище ще и дават.Коритаров за къв се мисли....е няма такава простоия .Сутринта така се ядосах като гледах ,идва6е ми да бръкна и да го удуша тоя дърт агент, тръгнал да ми спори с директорката  защо я били изонили от дома .....ще я изгонят и пушек ще се вдига.....до пенси ще ги гледат и ще им бършат сополите.Защо да се толерират такива мръсни ци...ни. Не мога да си формулирам изре4енията ,така се ядосах......Вси4ки такива трябва да бъдат скопявани !!! #Cussing out
newsm10
Абсолютна истина.......Може и расистко да звучи,циганин ли е не ми говори..вечно ревящи за нещо си,раждат и оставят деца.Колкото и да им дадеш,ако ще купища пари пак ще си живеят циганският живот.Това е истината.....
а пък специално за тая.....бременната ,каква жалост бе братче......като не знае и няма как да гледа дете,що се е е...а бе.Яд ме е,много ме е яд на такива репортажи,като че ли тази е центъра на света.Никой като не и обърне внимание,и ще видиш как след някой и друг ден ще се прибере там ,откъдето е дошла...не е дома всеки случай де....на циганин вяра да нямаш

# 24
  • Мнения: 6 417
Ми Коритаров като е толкова загрижен, да си я прибере у тях.   Tired

# 25
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ми Коритаров като е толкова загрижен, да си я прибере у тях.   Tired
Да бе, и това е алтернатива newsm62

# 26
  • Мнения: 676
Не че няма резон в някои изказвания, но искам да ви питам - ако момичето беше българка пак ли щяхте да изразявате същата позиция?

Впрочем мен момчето също много ме впечатли. Дано има късмет и успее да осъществи мечтите си!
А по темата - мисля, че никой не заслужава да живее в подобни условия, още повече в такова състояние. Няма значение как е забременяла. А ако е била изнасилена и не е имала избор, например?

# 27
  • Мнения: 160
Като стана дума за братята роми, тази вечер Милен Цветков беше поканил няколко, които се оплакваха че държава им спряла помощите от по 40 лв на човек.

Гледаш ги здрави прави мъже седнали да мънкат за 40 лв. Като ги разпита се оказа че повечето са без образование естествено обаче се шашнах какви думи се използват : дискриминация, най-ниските слоеве на обществото, Европейски фондове и като гракнаха срещу служителката на социалното министерство :"Къде са парите от Европа които се давали един вид за тях разбираш ли , и че е подигравка заплатата да бъде 220 лв защото сме били вече в Европа"  Shocked  . Ей такава наглост не знам къде съществува. Оказа се че си работят нелегално обаче и 40те лв си ги искат! И все едно им е в устата : ДЪРЖАВАТА тя къде била, ама държавата сме тия работим и от нашите пари си получават помощите.

Сори за офа

Конкретно по темата :жалко е това което е станало с момичето, не се знаят обстоятелствата обаче май на нормалните хора които плащаме данъци и раждаме първо дете на по 30 години защото държавата не ни е длъжна да ни гледа децата взе вече да ни писва да ни правят на маймуни.

Дори да има зрънце истина гледаме с малко доза цинизъм ако мога така да се изразя.

# 28
  • Мнения: 1 017
По тошово време такива проблеми нямаше  Naughty
Учеха ги да не раждат по толкова деца, предлагаха им спирали, стерилизация и те бяха съгласни, децата задължително ходеха на училище.
А това някой от тях да не работи беше рядкост или почти невъзможно.
И не се оплакваха!

# 29
  • София
  • Мнения: 3 099
Значи аз, вие да си търсим начин, а на циганката - цяла България да и търси?! Аз плащам наем. Не държавата - аз! С какво циганката и бебето и са по-привилегировани от мен и бебето ми?!

Докато ги хрантутим, ще се множат и някой ден ще станем циганска държава! Аман от миризливия им вой "Държавата да даде"! И защо да я жалите, като ако не това, то 7-мото бебе ще бъде хвърлено в дом и пак ние ще влачим дрешки и играчки! А другите 6, които са имали "късмета" да останат при нея, ще ви мият стъклата на кръстовището!

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 06:52 от ivonska

Общи условия

Активация на акаунт