Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 257
Бебо сам отказа нощното хранене към втория месец. Но ако се буди и е гладен ще му дам да яде. Peace

# 16
  • Мнения: 5 401
Последното кърмене за деня е към 21,30 ч. Той продължава да се буди, а аз продължавам да го кърмя.

Темичката ми се появи като по поръчка  Simple Smile ...

siss, мисля, че за теб е твърде рано да мислиш за премахване на нощното кърмене. Напротив в толкова ранна възраст, рискуваш наистина детето да се отбие и рязко да ти намалее кърмата. Причината е, че между 1 и 6 сутринта нивата на хормона Пролактин, който е отговорен за произвадството на кърмата е най-високо, и не се препоръчва да се спира стимулацията на гърдите.
Все пак питането е на майка на детенце на година и нещо, а твоето е едва на месец.
Но решението си е изцяло твое!
Успех!  Peace

Подкрепям напълно Правда!  Naughty

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
По- скоро първо спря да се буди детето, после махнах нощното кърмене  Grinning

# 18
  • Мнения: 189
Мислех и аз да пусна подобна тема, но ще следя тази. Ние също се кърмим по Н пъти през нощта. На мен не ми пречи толкова въпреки, че не си спомням какво е да спиш по цяла нощ, но имам усещането че не трябва да й го спирам. Странното е, че таткото ме натиска да огранича кърменето и по скоро с мненията от темата ще му докажа че не бива- дотук са в моя полза Laughing. Въпреки че тематане е моя, искам да ви благодаря , че ви има- с ваша помощ кърмя вече девети месец  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 205
За мен буденето нощем и кърменето нямат връзка. Нормално е човек да се буди по няколко пъти нощем. А децата имат още повече причини да го правят - нощни страхове, сънища, зъби...
Големият ми син се буди 3-4 пъти нощем, а не го кърмя от повече от половин година. Малкият се буди поне по веднъж на час, не за хранене, а просто го чувам как сумти и и се напъва в леглото си, докато пак се унесе.

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не мисля, че буденето през ноща и кърменето имат връзка. Аз също се будя понякога през ноща Rolling Eyes
Моето бебе е с различен режим всяка нощ  #Crazy има дни в които спи по 10 часа и дни в които се буди на всеки половин час
От мненията виждам, че след годинката нещата се нормализират  Peace

Лично аз, нямам проблеми с нощното кърмене защото искам да кърмя продължително  Hug

# 21
  • Мнения: 690
vesela_, нямаме нужда от нощното хапване, май вредите от буденето са повече от ползите вече...


Лелеее, Кия, не видях колко сте големи  Mr. Green Явно детенце още има нужда  Joy  Joy
Успех  Peace

# 22
  • Мнения: 176
Моят син бе на три месеца и реших една вечер да пробвам да не го кърмя,когато се събуди му дадох залъгалка, а той не я използваше преди.Явно в полъсънено състояние не разбра какво става и си заспа.Събуждаше се, а аз продължих със залъгалката и така до днес.Заспива в 21часа, когато се събужда усещам и без да паля лампата го обръщам на една страна и му давам залъгалката.Ако пак шава, пак ставам и го обръщам на другата страна и се успокоява и заспива пак.Събужда се често и аз с него но се свиква и гопр авя механично и нямам проблеми.Вече сме на шест месеца и се събужда много по рядко, явно защтот вече се обръща сам, но това води до други проблеми,но това е друга история.

# 23
Да спря да се буди,в началото на отказването се будеше пак по няколко пъти,но след седмица спря да се буди.

Общи условия

Активация на акаунт