Що за хора?

  • 2 379
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Как` Сийке, изобщо не искам да кажа никой да не кара курсовете.Мисълта ми беше, че много хора, които имат книжки също карат с несъобразена скорост и предизвикват ПТП.Освен това като имаш книжка не значи, че си застрахован от такива неща и че си добър шофьор.
ПТП-тата са винаги неприятни.И не стават по-малко или повече такива само заради това, че са предизвикани от бременна жена.
Колкото до наглото й шофиране жената ще си изтърпи наказанието.Отделно от това съвестта й ще я гризе.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
мисля че това е голяма трагедия, няма защо да правим излишни злобни коментари
загиналата булка, тази майка...ами че всички загинали на пътя са нечии деца, родители, близки, просто нека всички да сме тройно по- внимателни винаги и да сме стриктни шофьори
Злобна съм. Ами ако аз бях с моето дете и бременна вместо микробуса с разботниците? А?! Хич и не искам да бъда добра. Съжалявам хора загинали нелепо, но когато караш с не съобразена скорост или без книжка или пил/пила или си се качила да те вози пил или човек без книжка, съжалявам ама това си е твой проблем. Да си мислил! Жал ми е за другите участници в катастрофите, не за тези, които са ги предизвикали. И да, и аз съм шофьор, карам, не просто имам книжка.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
.............
Колкото до наглото й шофиране жената ще си изтърпи наказанието.Отделно от това съвестта й ще я гризе.
Тази песен със съвестта я зарежи. Ако е имала съвест нямаше да се качи да кара без книжак, пък и да натиска газта.

# 18
  • Мнения: 8 999
Няма какво да обсъждаме - прост народ има навсякъде по света. А какво ще кажете за ония двамата - мъжът и бременната жена, дето затънали в преспите и три дни стояли там. Като показваха репортажа, от километри си личеше, че пътят изобщо не е разчистен - имаше само дълбоки коловози и много сняг. Е, защо е трябвало да се юрват по таза козя пътечка, при това не с голяма и мощна кола? За да видели някаква забележителност!!! Това е тъпотия в чист вид.

# 19
  • Мнения: 2
Няма какво да обсъждаме - прост народ има навсякъде по света.
то си е така , ама тук концентрацията е голяма...

# 20
  • Мнения: 4 585


Абе жените сте много добри шофьорки, нооооо, само в темата "Стават ли жените за шофьорки"
Иначе, във форума се начетох на изгъзици от рода на блокирал двигател, щото в двигателя нямало масло.
Че къде ли е отишло? newsm78 Кой трябваше да провери?  newsm78
Току що съобщиха за една, също много добра шофьорка, която влязла в подлез,
мислейки го за подземен гараж. Добре, че не е насмела пешеходци. Просто е нямало.
Оттървала се с изтръскани бъбреци и работа с психолог.

# 21
  • Мнения: 9 903
има още една възможна причина - жената да е била принудена от нещо да тръгне - набързо, забравя си книжката/там поне не пише дали изобщо е без книжка или само в момента/, може да е имала сериозен проблем, наистина. Знам, че може да ми се случи. Онази вечер 4 таксиметрови компании изобщо не си вдигаха телефоните.  И не ми казвайте, че е трябвало просто да не тръгва, защото никой от нас не знае защо е тръгнала. И защо е бързала.

# 22
  • Мнения: 1 172
Wolf, снощи съобщиха и за много шофьори мъже, които са причинили ПТП с жертви. Знаеш ли колко малко ми пука дали и кой им е проверил маслото?

Що за хора карат така? Хора, които са намерили за себе си оправдание за поведението си - било то че бързат за еди-къде си, било то че имат перфектната кола, на която вярват, било то че се мислят за по-можещи от останалите.

Има и занижен контрол от страна на КАТ, има и корупция, има и лошо поддържани пътища. Има и случайности.

# 23
  • Мнения: 125
Престъпна безотговорност.

# 24
  • Мнения: 528
А вие що за хора сте? Съдници? Много бързо решихте кой е виновен...Какво значи без книжка? Не е била в нея или...
А несъобразената скорост, с колко е карала? 100? 80? 40? Колко е съобразената скорост на заледен път?
"заледеният път" за мен е ключовата дума, ако някой гъз /с извинение/ си беше свършил работата и пътя беше почистен и опесъчен,
 тази трагедия можеше да бъде избегната
Не вашето дете лежи в болница с опасност за живота.

# 25
  • Мнения: 25 610
Винаги и навсякъде "без книжка" означава без книжка. "Забравена книжка" е нещо друго и не се споменава в новините.
Причината за катастрофата не е непочистеният път, а несъобразената с условията скорост. Даже и пътят да е затрупан с преспи, шофьорите не изпреварват и не карат като джигити, а бавно и особено внимателно.
И накрая - не виждам каква причина може да ме накара да подценя безопасността на собственото си дете! Ще ме прощавате, но и майка ми да е на смъртно легло, няма да изложа детето си на риск, особено в такова време.
Пък вие защитавайте убийците по пътищата, нали вашето дете не е сираче, нито вашите близки лежат сега в моргите...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Съгласна съм с Как` Сийка. И като е заледен пътя карам си бааааавничко, със скорост на настъпана мравка, а ме изпреварват едни бесни мъжкари (това за Волфио) дето си мислят, че като имат мощна кола са хванали господ за скоростния лост. А по темата за жените шофьорки - я да видим статистиките за ПТП предизвикани от мъже и от жени. Жените правят повече леки ПТП с ниска скорост и съответно по-малко убити.

И daniela_jd, да съдя, съдника съ, защото другия път може да съм АЗ в отсрещната кола.

# 27
Как що за хора? Shocked
Какво да кажем за майките, които убиват новородените си дечица?!?!  #Crazy
Само снощи споменаха за 2 такива... Как може майка да пусне новороденото си дете в канализацията или да го зарови... Що за жени са това... Ами като не искаш дете, направи аборт... Направо ми се плаче, като слушам такива репортажи.

# 28
  • Мнения: 2 978
Голямо възмущение, голямо нещо.
А всички по улиците летят като алтави, да не говорим, че половината са льокани кат' говеда...а другите или са без книжки, или са с деца на предната седалка. (Последните, всеки ден ги гледам пред 8-ОДЗ- Борово!)

Що за хора? Ми такива като нас...смотани и безразсъдни. Няма скоро да се научим, до като не ни праснат яки глоби, ама много яки!

# 29
  • Мнения: 1 172
Няма скоро да се научим, до като не ни праснат яки глоби, ама много яки!

И сега глобите и наказанията не са малки. Но какво значение има това, ако можеш срещу 20-30 или 50 лв "под масата" да се измъкнеш?

Общи условия

Активация на акаунт