Адът-това са другите

  • 4 092
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 940
Само не разбрах защо развалихте темата за Сартр с Коелю Crossing Arms
Защото адът при Коелю е по-поносим.

# 76
Само не разбрах защо развалихте темата за Сартр с Коелю Crossing Arms
дума дума отваря,няма лошо.

# 77
...Адът е вътре в нас.

...само при копулация  Twisted Evil

# 78
  • София
  • Мнения: 3 452
Всичко в този свят е изключително просто. Единствено хората са тези, които усложняват.
Има, рабира се, малцина избранници, които виждат нещата в простата им форма и съпътстващите ги люде, който им губят ценни житейски мигове, опитвайки се да разплетат иначе простия житейски ребус.

# 79
  • Мнения: 3 818
Моля моля, Сартр въобще не е депресар, а напротив - за мен лично екзистенциализмът е една от най-човекоутвърждаващите философии, стига да си склонен да поемаш отговорност в големи количества Laughing Ако в ДиС четяха Сартр, темите щяха да са предимно - "Какво мога аз да направя за себе си" , а не "Тая гад - жена ми, мъжа ми, свекърва ми..." Wink

Това за адът доколкото си спомням наистина беше свързано със свободата, но от друга страна Сартр има една много хубава книга - Пътищата на свободата, в която оссновната идея е, че човек може да е свободен дори и в затвора  и че свободата е всъщност възможността са избираш и ако примерно си вързан с дете и семейство, което те ограничава (да си влезем в темата на форума;)), то ти не си несвободен, защото си имал свободата да го избереш това състояние и имаш свободата да го промениш... та така.

# 80
Всичко в този свят е изключително просто...

Като човешкия геном, примерно  Laughing

# 81
  • Мнения: 677
Всичко в този свят е изключително просто...

Е, да, де. И понеже аз съм сложен: Адът - това са другите.

# 82
  • Мнения: 2 161
Както винаги всичко опира до водката - количеството и качеството са от значение при тълкуването на философските дремежи на един осъзнат гей, пардон, гений.

Шанел, четеш, а нещо остава ли?
А кой казва,че чета Сартр?

# 83
  • Мнения: 5 940
При жените четенето е емоционално съпреживяване, малко остава. Мъжете са тези дето складират.

# 84
  • Мнения: 984
Както винаги всичко опира до водката - количеството и качеството са от значение при тълкуването на философските дремежи на един осъзнат гей, пардон, гений.

Шанел, четеш, а нещо остава ли?
А кой казва,че чета Сартр?
Хо, извинете за обвинението! Wink

Валери, значи мъжете складират емоции, така ли?

# 85
  • Мнения: 5 940
Не, складират съдържание, за да блеснат със знание.

# 86
  • Мнения: 281
Аз нямам нищо в склада.
Адът - това са умните.

# 87
  • Мнения: 5 940
Адът са всички онези, дето го търсят. За другите райски песнопения.

# 88
  • Мнения: 984
Аз нямам нищо в склада.
Адът - това са умните.
Пързалка.

# 89
  • Мнения: 281
Аз нямам нищо в склада.
Адът - това са умните.
Пързалка.

Любимата ми книга е Параграф 22. Това е най-сериозната литература, която съм чела.
Не пързалям.

Общи условия

Активация на акаунт