държавно или частно раждане

  • 4 707
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако имаш възможността - играй на сигурно и си плати.  Peace
Никога не бих рискувала, що се отнася до раждането на детето ми. Като знам какви бели (за цял живот) може да му струва лекарска незаинтересованост, некадърност и ненавременна реакция...  Sad
За съжаление, такава е "системата" в милата ни родина. И трябва да си купиш човешко отношение и внимание. Confused

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Аз и при двете си бременности ходех само на частни прегледи при един и същ лекар, който после води и раждането ми. Естествено, си платих на ръка, макар да бе в държавна болница. Но така бях по-сигурна. При втората се бях записала на ЖК в кварталната поликлиника, само заради изследванията. Е, по-немарливо отношение не знам да има.  ooooh! Но на други места може и да са по-внимателни.

# 17
  • Мнения: 2 100
Родих в държавна - в ОкрБ-Варна. Много, ама много съм доволна! Персонала е много любезен и много се забавлявах  Hug

# 18
  • Мнения: 3 695
Бременността ми следиха в частен кабинет с направление по здравната каса. Родих в държавна болница с официално плащане за избор на лекар. В частните ме притеснява опитността на лекарите и дали имат необходимата апаратура за непредвидени случаи.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 13:40 от tini-mini

# 19
  • Мнения: 1 900
Родих в държавна болница по две причини.
1. За мен най-важно беше да може да се реагира своевременно и с най-добра техника ако нещо се случи с бебето ми, а за сега частните родилни домове не разполагат нито с техника нито със специалисти относто бебетата.
2. Исках водно раждане а в България го предлагат на само в София и ВМИ Пловдив.
Не е бил въпроса в това колко пари ще дам.
Бременноста си я следих на 2 места, по здравна каса и при Кръшков в Селена(частно). Платих си раждането и не съжалявам.

# 20
  • Мнения: 8 999
Важно е кой е лекарят, а не къде работи. Затова си избери първо лекар и, където му е местоработата, там и ще раждаш.

# 21
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Мисля, че екипа и апаратурата са по-важни, отколкото  климатика в стаята.
а като си плащаш и в държавната ще получиш добро отношение и в държавната ще можеш да си вземаш вип стая с дограма   Rolling Eyes

Раждах в Шейново - аз бях здрава с безпроблемна бременност и плода нормален и ....тогава всичко е о.к. и дилемата държавно или частно просто е на заден план... Peace

# 22
  • Мнения: 4 965
Това, което ме очуди искрено е, че джи-пи-то ти е отказало направление за гинеколог. Това няма нищо общо с това дали си бременна или не  - мисля, че личният лекар няма право да ти откаже направление за специалист, ако самият той няма необходимата специалност. Ами ако имаше някакъв проблем, пак ли щеше да ти откаже направление?
А и наличието на бременност трябва да се установи от гинеколог, за да потвърди той, че бременността е нормална. Ами ако има такива, личната ти как ще ги установи?
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременост и красиво и здраво бебе, но сериозно се замисли за смяна на личната лекарка.
Относно държавно или частно раждане - аз съм за следене на бременността в частен кабинет и раждане в държавна болница /това беше и личният ми избор, когато бях бременна/.
  bouquet

# 23
  • Мнения: 351
Аз родих в държавна болница,но за избор на лекар,който да ме оперира платих 200лв.(доста малко в сравнение с всички писали до тук,май)И да ти кажа,като гледах отношението на персонала,към момичето което беше с мен в стаята и това към мен дето си бях платила ми стана жал!В смисъл че нея лекар почти не мина да я види а аз получих доста внимание от човека на когото платих!
Жалко е ама това е истината...... Sad
Но все пак зависи от болницата и от работещите в нея!

# 24
  • Мнения: 636
Аз избрах да раждам в АГ Варна на ВИП етажа поради следните причини:
- там е единственото място, където ако възникне проблем с бебето, могат да му помогнат. От всички болници във Варна карат проблемните бебета там.;
- лекаря, който си бях избрала, работеше там;
- човешкото отношение, професионализмът и невероятните грижи на екипа;
- условията са много добри и не разбираш, че си в болница;
- сама си в стаята и мъжа ти или някой близък може да стои при теб и бебето.
Раждах при д-р Танев със секцио. Цената беше 850лв., като в нея е включено абсолютно всичко и накрая получаваш фактура за тези пари.

# 25
  • Мнения: 668
ами жената от варна ти е обяснила много добре.като си плащаш поне да е като хората.ЛЕКО РАЖДАНЕ ТИ ПОЖЕЛАВАМ!!!

# 26
  • Мнения: 491
Аз избрах да раждам в АГ Варна на ВИП етажа поради следните причини:
- там е единственото място, където ако възникне проблем с бебето, могат да му помогнат. От всички болници във Варна карат проблемните бебета там.;
- лекаря, който си бях избрала, работеше там;
- човешкото отношение, професионализмът и невероятните грижи на екипа;
- условията са много добри и не разбираш, че си в болница;
- сама си в стаята и мъжа ти или някой близък може да стои при теб и бебето.
Раждах при д-р Танев със секцио. Цената беше 850лв., като в нея е включено абсолютно всичко и накрая получаваш фактура за тези пари.

И аз раждах там,много съм доволна.Бях при доктор Мичев,но и Танев постоянно ме обгрижваше.Както и всички останали сестри и доктори.Таткото стоеше при мен постоянно,и ми носеха бебето когато ги помолех.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
ОТ ЧАСНОТО ПО-ХУБАВО НЯМА.ПОНЕ ТИ ОБРЪЩАТ ВНИМАНИЕ .

# 28
  • Мнения: 99
Аз лично съм за проследяване на бременността при гИнеколога, който ти е следил състоянието и преди нея. Оставете поликлиники и някакви случайни лекари. Така и така бременността трябва да се установи възможно най-рано, защото ако е извънматочна, едва ли може да се чака до третия месец...Така че според мен е най-добре да се ходи в частен кабинет при лекар, който работи със здравната каса, за да можеш да се възползваш от всичко. А за болницата - каквото каже лекаря. Много е важно да вярваме на лекарите си, а не мислим, че знаем повече от тях, защото сме видели или чули еди какво си.
Предпочитам по-малкия комфорт на държавна болница за сметка на по-добрите специалисти там, отколкото хотелските стаи на частната клиника, в която специалистите идват ей така, за по няколко часа през ден и ако има нужда, карат децата до Майчин дом.

# 29
Ще ти споделя и моят скромен опит. Когато разбрах че съм бременна започнах да ходя при гинеколог с направления т.е. безплатно. В началото при всяка консултация ме гледаше и на ехограф, но след това ми каза че от здравната каса вече сме имали право само на 3 прегледа с ехографа и затова вече нямам право. Съгласих се. Пропуснах да спомена че през цялото време бях настроена за нормално раждане в държавна болница. При последната консултация обаче настоях да ме види на ехографа и да си платя съответно. Оказа се че бебето е доста едро и се налага секцио. Взех си чантичката и си отидох в частната клиника, платих си, гледаха ме като писано яйце, нито съм се молила за прегледи, нито съм се ядосвала. Сега препоръчвам на всеки който има възможност да ражда в частна клиника. Още повече че като си направиш сметка на парите които ще ти вземат в държавната...
 Успех! Няма страшно!

Общи условия

Активация на акаунт