Мнение за детска градина и училище Ерих Кестнер в Люлин

  • 31 244
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 277
И аз да докладвам - ние вече се записахме там. Според мен нямат особено голяма конкуренция и нямам търпение детенце да започне. На септември ще пиша директни впечатления.

# 16
  • Мнения: 208
И аз почти реших да се запишем. Днес бяхме на оглед и няма какво лошо да кажем. Не ми се искаше още от детската градина да плащаме толкова много, но да разчитам на място в държавна детска градина в Люлин на единствено дете би било равносилно на определение за "оптимизъм". 
Не мога да кажа кой знае какво различно от вече написаното до тук. Мога да спомена разни дреболии, които ми направиха впечатление:
В най- малката група са само момчета.  Shocked Единственото момиче било болно.
В менюто за седмицата директорката отбелязва какво не се е харесало на децата и то не се предлага вече.
Директорката знаеше по име децата по коридорите.
Чистичко и топло е.
Ваканциите, които ме притесняваха (градината почива заедно с училището) не са чак такава болка за умиране. 5 дни пролетна ваканция и малко повече зимна. Иначе лятото - 2 месеца (юли и август).

# 17
  • София
  • Мнения: 277
Да, и мен ваканциите ме притесняват - плащаме реално за само 9 месеца. Както и да е. Исках да попитам таксите, които са писани по-горе - 2470/2980 евра новите такси за тази година 2009та ли са, актуализирани ли са вече. И какво означава различни такси за различните групи? Защо никой не го спомена това когато говорихме на дълго и на широко? Иначе ние като бяхме там момичето (ако е само едно) беше на детска, защото аз пък само него си спомням като физиономия Simple Smile

# 18
  • Мнения: 208
Относно таксите - за 2009-2010г. таксата е: 2750 евро (500 при подписване на договора + 9месеца х 250 евро). 
Има и вариант: 2470 евро (1250 при подписване на договора + 1220 ). Мисля, че това е таксата за всички групи за детската градина. За училище вече не знам.

# 19
  • Мнения: 118
Ако последната информация за таксата е точна значи има леко увеличение за новата учебна година. моето дете е в първа група с болшинството момченца и съм страшно доволна от всичко. Целият персонал познава абсолютно всички деца от всички групи , децата също без проблем комуникират и с учителките и лелките на по-големите групи и дори някоя учителка да отсъства няма недоволни деца. Мисля, че няма да съжалявате за избора си, Имам преки впечатления и от общинските градини и не бих дала детето в такава засега.

# 20
  • Мнения: 78
Относно таксите - за 2009-2010г. таксата е: 2750 евро (500 при подписване на договора + 9месеца х 250 евро). 
Има и вариант: 2470 евро (1250 при подписване на договора + 1220 ). Мисля, че това е таксата за всички групи за детската градина. За училище вече не знам.

Май не е точно така. Поне по време на моето дете имаше и отделна такса за предучилищната, защото те са на друг режим. Не твърдя 100%, може нещата да са се променили. Най-добре е да де пита.

# 21
  • Мнения: 67
Здравейте!
Аз работя като начален учител в частно училище /не е обсъжданото/ и искам да ви кажа, че това което виждате на пръв поглед и което ви обясняват не винаги е това което се случва.Така че моят съвет е да следите нещата и да изразявате мнението си  веднага след възникнал проблем, защото ще има такива повярвайте ми. Ще се радвам ако не съм права  bouquet
Детето ми е на 3 г. и 6месеца и учи в 68 ОДЗ Люлин и съм изключително доволна, дадох го на 1г. и изкара две години ясла и сега е първа група. Не мога да ви опиша как напредва и колко добре работи целият екип на градината.Благодаря им от сърце.
Не бих преместила детето си в частна дори да ми поемат таксата!!!!
Ако не го бяха приели обаче сигурно и аз щях да търся вариант, но слава богу не ми се налага.
Имам дъщеря на почти 3 месеца и много се радвам, че ще ползва предимство и ще е в същата детска градина.
Успех на всички!

# 22
  • Мнения: 3 506
Не бих преместила детето си в частна дори да ми поемат таксата!!!!

Това е малко странно.. мислиш, че групите/класовете от 25-30 деца имат предимство пред по-малките групи/класове в частните заведения? Вероятно изхождаш от проблемите на мястото, където работиш, но защо слагаш всички под един знаменател? Абсолютно наясно съм, че в много ЧДГ нещата хич не са розови, дори още си ближем раните от една такава ЧДГ, която посещаваха децата известно време. Това обаче не е причина да се отричат ЧДГ по принцип. Има и качествени ЧДГ, както има и добри ДДГ, няма нужда от противопоставяне  Peace

# 23
  • Мнения: 3 479
Здравейте!
Аз работя като начален учител в частно училище /не е обсъжданото/ и искам да ви кажа, че това което виждате на пръв поглед и което ви обясняват не винаги е това което се случва.Така че моят съвет е да следите нещата и да изразявате мнението си  веднага след възникнал проблем, защото ще има такива повярвайте ми. Ще се радвам ако не съм права  bouquet
Детето ми е на 3 г. и 6месеца и учи в 68 ОДЗ Люлин и съм изключително доволна, дадох го на 1г. и изкара две години ясла и сега е първа група. Не мога да ви опиша как напредва и колко добре работи целият екип на градината.Благодаря им от сърце.
Не бих преместила детето си в частна дори да ми поемат таксата!!!!
Ако не го бяха приели обаче сигурно и аз щях да търся вариант, но слава богу не ми се налага.
Имам дъщеря на почти 3 месеца и много се радвам, че ще ползва предимство и ще е в същата детска градина.
Успех на всички!


Намирам това изказване за лицемерно макар да има добронамереност в него.
Не мога да разбера как ти позволява съвестта да вземаш заплата от таксите, които плащат тези родители и всъщото време да ги гледаш в очите и да ги лъжеш всеки ден. Става дума за деца  все пак, не за сирене. Naughty
Ако ти и много други като теб не ставаха съучастници на недобросъвестните собственици на частни учебни заведения като прикриват нередностите в тях смятам, че частното образование в България би било на друго ниво. А това би било ценно за всички - деца, родители, учители.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 016
Мисля, че обобщенията са неуместни.
Има общински градини с 20-тина деца в група, но има и такива с 30 и нагоре деца. Има групи с балансиран състав, но има групи, в които почти няма момичета. Ясно е, че дори тук няма равнопоставеност - нито за децата, нито за учителките, за да правим сравениня.
Не виждам до какъв извод може да се стигне, ако прибавим тук и частните градини, които са разнообразни - по брой деца в група, по състав на групите /дали са от един набор децата в групата или не, оттук пък да поспорим и за предимствата и недостатъците на смесените групи/, подбор на педагогически екип, такси, видове занимания, включени в таксата, езикова насоченост и др.
Децата също са различни - едни са екипни, други имат нужда от по-индивидуален подход, имат различен тип възприемчивост и темперамент.
Затова е добре да се говори конкретно - за плюсовете и минусите на конкретно учебно заведение.
Важното е да има достатъчно на брой добри опции, а не да търсим единствената такава, а е сигурно, че пак ще има недоволни и от нея, защото сме различни.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 14:23 от Prizma

# 25
  • Мнения: 423
Имаме финансовата възможност дъщеря ни да бъде в ЧДГ, но аз лично съм страшно предубедена към тях и по тази причина не бих я записала на този етап. Причината, за това мое мнение е освен личния ми възглед, така и личните наблюдения към доста дечица учещи както в ДЧГ така и в частни училища. Смятам, че много неща се премълчават от страна на преподавателите за поведението на децата ни, което в един момент ще е върху нашите глави, средата е от предимно богати деца, на които единствените проблеми са пари и говоря, че това се случва в най-ранна детска възраст и това също влияе върху психиката, оформянато като характер и личност в по далечен план.
Мисля, че не е нужно да се дават пари за задължителното обучение на децата ни, има прекрасни дължавни градини и училища, на които може да се разчита и които са се доказали и дават шанс за развитие.

# 26
  • Мнения: 3 506
schr, ти върху колко ЧДГ имаш наблюдение? И върху колко ДДГ? Наистина не мога да разбера това желание да се обобщава, още повече, когато дори не е въз основа на личен опит, а е на база 'децата на съседката'...
Приключвайки участието си в този безпредметен разговор, ще припомня, че настоящата тема е за ЧДГ "Ерих Кестнер". Предлагам на който му се философства по въпроса има ли смисъл от частно образование и дали то е само за богатите   Whistling, да го направи в отделна тема.

# 27
  • Мнения: 78
Здравейте,
Казвала съм го и на други места във форума. Имам две деца, учили и в частно училище и в държавно. Даже малката в момента е в "ЕЛИТНА ДЪРЖАВНА ГИМНАЗИЯ". Моят опит не е в полза на държавното. Има богати деца, но има и деца на нормални родители в ЧУ и темата пари не мисля, че беше приоритет в класовете на децата ми. Освен средата е важен и умствения багаж, с които децата ни излизат от училище. Едно е да се работи с групи от по 10 деца, а друго с 30, както е сега дъщеря ми.
Здравейте!
Аз работя като начален учител в частно училище /не е обсъжданото/ и искам да ви кажа, че това което виждате на пръв поглед и което ви обясняват не винаги е това което се случва.
Не бих преместила детето си в частна дори да ми поемат таксата!!!!
Много странно ми звучи - аз работя в ЧУ и това е причината да не си дам детето в ЧУ. Това изказване дали да го разбираме като самоотценка на работата й. Ако някой си върши добре работата и знае, че и колегите му са като него, би трябвало даже да се натиска да даде детето си при перфектните условия.
В класа на едната ми дъщеря имаше дете на учителка от училището и това май не беше единствен случай. Според мен това действително може би е допълнителна гаранция за доверие в системата на обучение.

# 28
  • София
  • Мнения: 277
Извинете за намесата, но обсъжданията много се отдалечиха от темата Ерих Кестнер. Мухата, споменатото детенце на учителка в същото у-ще за Ерих Кестнер ли става въпрос?

# 29
  • Мнения: 208
Здравейте!
Аз работя като начален учител в частно училище /не е обсъжданото/ и искам да ви кажа, че това което виждате на пръв поглед и което ви обясняват не винаги е това което се случва.Така че моят съвет е да следите нещата и да изразявате мнението си  веднага след възникнал проблем, защото ще има такива повярвайте ми. Ще се радвам ако не съм права  :
Бих помолила KOKA да поясни какво точно има предвид, след като вся смут в темета (или поне в мен)  Confused Явно си човек, който има поглед върху нещата "отвътре". За съжаление ние не сме от приетите в ДДГ и ЧДГ не е снобарщина, а необходимост. Моля те да кажеш по- подробно за подводните камъни на ЧДГ.

Общи условия

Активация на акаунт