Мнение за детска градина и училище Ерих Кестнер в Люлин

  • 31 255
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 208
Текучество не бих казала, че има. Учителките са ок, някои повече от ок (ние определено имахме късмет), други не харесвам.
Може би тези учителки, които са там по- отдавна и имат по- силни позиции си извоюват да не бъдат с първа група, където разбира се е най- трудно.
 

# 76
  • Мнения: 1
Ето и нашите наблюдения за тази ДГ:

1.   Най- добрите учителки са в първа група – за да ти направят добро впечатление и да си спокоен за детето си. После положението излиза извън контрол. До степен, на една от групите да преподава директорката, която с кое по- напред се занимава – децата или нещо друго??? Отива последна и си тръгва първа! Честито на тази група!  Поради същата причина, децата на вътрешни хора (от ДГ и училището ), които са запознати с положението, са си записали децата в първа група, въпреки, че са по- големи и трябва да са във втора! Немският език е като за детска градина! Т.е. не разчитайте на чудеса от детето ви след година- две. Все още нямаме наблюдения върху подготвителния клас, обаче.
2.   Разбира се, пести се от всичко възможно (не че това е нещо лошо, но доста често е направо смешно). Например кърпи за ръце. Дори държавните детски градини минаха на хартиени кърпи, от съображения за хигиена, тук обаче карат децата да си носят хавлиени кърпи... И то избирателно, за определени групи. Няма да споменавам за – „донесете моливи, хартия  и ножички...”. По- добре да кажат - дайте още 20лв. Същото важи и за – донесете бутилка с вода. Толкова ли е трудно да се доставят стекове с вода на едро, пък да кажат – дайте още пари, ако не ги е срам.
3.   Изглежда чистичко и топло, но доста захабено. За интересни и съвременни играчки май е излишно да се говори, а и не знам това някъде има ли го.... Навън играчки почти не се носят. Децата ровят в мърсотията и скучаят.
4.   Храната май е един от плюсовете. Приготвя се на място. Разбира се не може да се мине без кремвирши, оцветени кисели млекца, пакетирани закуски и прочие удобни и евтини за сервиране неща. Но трябва да им се признае сервирането на плод всеки ден.
5.   Градината се посещава доста от деца от Люлин (т.е. предпочита се по- скоро заради близост, отколкото заради нещо друго).
6.   Ски училище при едни и същи условия и учители, тук разбира се струва по- скъпо, отколкото в държавна ДГ ( но това май е излишно да се споменава).

# 77
  • София
  • Мнения: 277
Имам коментар по две от точките - ние сме в първа група, където определено учителките са страхотни, но няма деца на "вътрешни хора" както казваш. По въпроса с кърпите имаше дискусия между нас и смятам, че хавлиените кърпи не са въпрос само на икономия, а и на екология... но за това на кой ли му дреме - докато не ни разтресе някое земетресение и нас... По въпроса с водата не си разбрала - има си туби, които се пълнят редовно - учителките искат шишета, от които детето да пие вода. Дъщеря ми си има едно любимо шише със сламка, с което я изпращаме и ни го връщат за хигиенизиране, така че ПЕСТИМ от шишета с минерална вода... Що се отнася до немския на нас пък точно това ни казаха учителките "Не очаквайте чудеса", но определено дъщеря ми след няколко месеца си заломоти. Дано продължим в този дух и занапред.

# 78
  • Мнения: 159
Бих могла да претендирам, че имам впечатления от Е.К. Имам няколко несъгласия с HannaR .
1. за чудесата в І-ва група е ясно, но едно от децата, които познавам /ние сме цяла компания/ е в най- голямата група. Там е от тази година. Е, мога да потвърдя, че чудеса има. Освен това не мисля, че учителките в І-ва гр. са най-добрите, може би най-подходящите. Двете г-жи в голямата група са чудесни. Децата от сега страдат как ще се разделят с тях.
2.не считам, че хавлиените кърпи за малките групи са пестене. Пък ако много ти тежи да носиш за детето си моливи, просто им го кажи. Предишната частна градина в която ходихме ни "помолиха" за покривки. Когато дойде тържеството, си купихме костюми и т.н.т.
3. Моята позната има дете във 2 гр. И тяхната учителка се е сменила, но децата даже харесват тази повече. Но и тя, както и учителката която директорката е ЗАМЕСТВАЛА били по майчинство или по болест /не съм сигурна за кое от двете/.
4. Нямам впечатление, че децата скучаят вътре или на вън.
HannaR мога да ти дам примери с ЧГ, в които всичко е "лустросано". Има много и скъпи играчки, които ако отидеш в неочакван момент стоят на шкафа, няма учебници и както ми бе казано преди години от една директорка-собственичка - "те тия книжки са ненужни, българската програма много-много не я ценим!".
KetiK твоето детенце е в 1 гр., нали?! Дай и ти мнение за по-големите групи, ако си чула нещо. "Вътрешните" деца само при вас ли са? Аз поне знам за 2, които са във 2 и 3 гр. А и преди имаше такова разискване в темите за ЧДГ - дали присъствието на "вътрешни" деца е критерии за качество, и доказателство за вяра и от страна на служителите.

# 79
  • София
  • Мнения: 277
Ами нямам наблюдение от другите групи, но за мен е важно детето ми с желание да ходи на детска, да използват всеки хубав ден за игра навън, да им сервират храна, която одобрявам и да получавам човешко отношение по всеки проблем, който изниква в процеса на съвместното гледане на деца. За мен тази градина няма конкуренция и няма да се уморя да го повтарям. Наистина не зная как стои въпроса с "вътрешни" деца, защото не ме интересува - аз си гледам моето дали е добре...

# 80
# 81
  • Мнения: 118
Моето дете е във втора група и ходи с желание в детската градина. Наесен ще бъдем в трета група. Ще го запишем без никакво колебание, защото най-важното за нас е, че детето ни е спокойно и щастливо с приятелите си там. Нямам никакво оплакване от всички в градината, които неуморно се грижат за децата.

# 82
  • Мнения: 80
Nie se zapisahme v 1  grupa ot Septemvri. 6te se radvam ,ako ima drugi majki zapisali decata si tam, da se zapoznaem.

# 83
  • Мнения: 399
Има ли някой, който ще бъде 1 клас тази година в Ерих Кестнер?

# 84
  • Мнения: 159
До колкото разбрах почти всички от ДГ ще си останат и в първи клас. На 26 им даваха едните дипломи, а абитуриентите им дадоха и някакви други дипломи. Доста е емоционално в подготвителната група. И моите познати са много доволни. Даже учителките предложили да се отиде на екскурзия-и деца и учит. и родители и шефка. PeaceНо по принцип за у-щето мисля, че трябва да се види в темите за деца в училищна възраст.

# 85
  • Мнения: 5
здравейте мили мами, аз съм новак въобще за бг форума ,но ви следя . Искам да се консултирам с вас -- детенце е за първи клас и се насочихме към ЕК . Разбирам,че голяма част от дечицата в ДГ към  ЕК ще преминат нагоре. Имате ли представа за приема на деца за 1-ви клас ,които не са минали тази ДГ .Посетих базата и съм много приятно изненадана от всичко.След разговор с Доректора на  ЕК ,разбрах ,че се провежда тест-събеседване с децата .Може ли някоя мама да каже в какво се състои и какъв е шанса и моето детенце да се влее в тези редици?
С нетърпение очаквам коментарите Ви.

# 86
  • Мнения: 159
Уважаема gani66, ще ти споделя това, което знам. И то е от Директорката на детската градина.Явно ти си говорила с директора на у-щето. Има два изпита-немски и български. Шанса детето ти да влезе е голям, защото до колкото знам там си изпробват стандартни умения.Ако детето ти е ходило на ДГ/а то трябва да е/, и няма някакви отклонения, ще се справи. Мисля, че теста е свързан със СУ и факултета по психология. Изпита по немски е разговор.Но ако не знаете, ще сте начинаещи. Поне това знам. Но това си е стандартна изпитна процедура, която правят и в други частни училища.
 

# 87
  • Мнения: 5
много ти благодаря мила Захари. От дни не съм на себе си и си мисля за училишето,а всеки осъзнава колко са важни първите години  1-4 клас. Имахме късмет в детската и попадна на много добри учители детенце.Сега искам много да се случи и същото.Желая го  на всяка майка и нейното слънчице.

# 88
  • Мнения: 4 465
Случайно попадам на темата и понеже се обсъжда базата и някои от майките се насочват към ЕК и заради това е хубаво човек да има пълна информация преди да направи избор.

Проверете си докога и при какви условия детската градина на ЕК ще бъде в настоящата си сграда, защото ако не бъркам те са под наем в сградата на общинска детска градина, а общината е много на зор с местата и текат процедури по освобождаване на наетите сгради.

Някои по-оправни като ЕСПА са си осигурили безвъзмездно право на строеж върху общински терен, но пък не са се възползвали от него.

Та въпросът е дали ЕК имат дългосрочна програма да осигурят на децата, които приемат условията, с които са ги привлекли да се запишат.

# 89
  • Мнения: 159
Да бе, да. Този сюжет всяка година се "пуска", когато се приемат деца! Освен това дали биха прибирали пари, без да има сигурност.Нали се сещаш, че ако се случи нещо с базата, те трябва да върнат парите.Иначе родителите ще се разправят! Освен това общините са "на зор" от 3г. Но на общинарите така им изнася.И не мисля, че биха посегнали точно на голямо у-ще като ЕК. Сградата се използва по предназначение. Преди няколко месеца в общ.Сердика, ремонтираха една такава сграда. Хората се занадяваха.Е, сега е дом за възрастни.Ако трябва да си вземат сградите, трябва да тръгнат от тези, които не се използват "по предназначение".

Общи условия

Активация на акаунт