Моля за помощ , малкият е с обрив ...

  • 3 273
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Аз взех Алергозан , за да си имам ...
Сега го гледах малкия - все едно нищо не е било Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 423
Аз взех Алергозан , за да си имам ...
Сега го гледах малкия - все едно нищо не е било Rolling Eyes
По добре вземи Фенистил ,защото е най безвредното : Hug
Моя съвет е да не го мъкнеш сега по лекари(сега е грипно време),като нищо му няма вече,само ако се повтори и то го заведи на алерголог.
Стискам палци Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
така като казваш за пъпчиците ми прилича на хранителна алергия. Поне се обади на педиатъра и кажи, че няма обрив и какво да правиш

# 18
  • Мнения: 953
Да си сменяла перилния препарат?

# 19
  • Мнения: 4 668
Да си сменяла перилния препарат?
Не съм ... Все сме си с Персил Сензитив !


Обадих се отново на педиатъра . Обясних му ситуацията .
Каза да не го мажа с нищо , а да давам сироп Кларитин по 5 мл. / 1 път на ден ...

Благодаря на всички !   bouquet

Искам да помоля модератор да премести темата в здравния !
Мисля , че може и други да се включат !

# 20
  • Мнения: 3 423
Моля те потърси и друго мнение(виж ако искаш в клуб алергии в дира-момичетата са страшно отзивчиви)
Кларитин и Зиртек са един тип препарати,но Зиртек е по добрия(аз давам Зиртек )
Все пак вярвам,че няма да се налага при вас и е било нещо инцидентно

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
И на нас са ни давали Зиртек, но не смея да го давам на своя глава. Най-малкото дозировката не мога да улуча.

# 22
  • Мнения: 4 668
Ами аз за сега няма да предприемам нищо ... няма причина , обривът изчезна .
Ако пак се появи - имаме страхотен алерголог , директно ще отида при него  Peace
И ще почета в клуб "Алергии " . Благодаря   bouquet

# 23
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Големият ми син е вече на 5г ,но до тригодишна възраст почти всеки месец имах такива проблеми-така и не се разбар от какво е ,ама почти две години сме пили зиртек...Така и не разбрах изпарла ли си новото яке?Единия път съм сигурна,че се изрина от костюм на спайдърмен,който купихме и той много плака да облече веднага и аз не знам защо реших,че щом ще върху дрехите няма да има пробеми...Да ,ама не-изобщо не искам да си спомням,защото се наложи вливания на урбазон в болница.А и освен прахта,може да си сменила омекотитела,а и другия вариант е щом е понеделник-може пък в детската да са прали спалното бельо с нов прах(и това ми се е случвало),

# 24
  • Мнения: 1 220
Аз в момента съм с уртикария, за първи път в живота си имам алергична реакция. 
Пипинка, при мен обрива се появи на 4тия ден след контакта с алергена (белина), така че мисли няколко дни назад какво е ял или пипал.  Може друго нещо да го е раздразнило, а шоколада който е изял да е допринесъл за обрива. Дано не се повтори, но мини на щадяща храна.

# 25
  • Мнения: 2 567
Моята от една седмица е с подобен обрив. Първо беше по гърдите и корема, а сега по краката. Водихме я на лекар и не можаха нищо точно да ни кажат. Лекарката предположи, че може би е от дрехата. Казах и че нищо нова не е носила, но тя спомена, че понякога алергия се провокира и от носени преди това дрехи или от шампоани или душ гелове ползвани дълго време и към, които не е имало никакви нежелани реакции.
Изпаси и Кортикол(ако не бъркам името) и каза да мажем с алергозан. От него не се повлия и и изписа Дипрогента. От него още на второто мазане обрива взе да намалява.
Сега обаче излезе и по краката и се чудя от какво може да е. Почнах да си мисля, че е от праха за пране, въпреки че ползвам Персил от много години може да съм случила на някакво менте.

# 26
  • Мнения: 27 524
Здравей, несериозна крави,  Simple Smile
Аз съм имала подобно нещо просто от досег и допир с треви, природа, листа, растения, мушици и всичко природно, за което се сетиш. Баща ми е селско дете, водеше ме често - щом клекна в тревата, пламвах като ожарена от коприва. Някои треви така са ми действали. Така и не се разбра кои и защо, отмина с възрастта. Докторите до последно вдигаха рамене и лекарствен продукт да ми помогне нямаше. Не те плаша, нито казвам, че това е и при вас, но споделям опит.  Simple Smile След пубертета отшумя.

# 27
  • Мнения: 4 668
Аз понеже много се радвах ,че са изчезнали обривите  Confused снощи пак се появиха на няколко места ... по краката и ръчичките ...  Sick
Изпрах якето , да . Омекотител не съм сменяла , но може в градината да са прали с нещо ново .
Там е ял сандвич ,  пиле с ориз , кекс , пил е натурален сок кайсия  ...

Но в неделя беше цял ден при свекърва ми / в смисъл чужда къща е / , не ходи често ... а сутринта са били на Витоша  Rolling Eyes
Отиваме днес на алерголог ! Ходили сме и друг път там ...
Все си мисля , че е трудно да се разбере от какво е ...

Здравей, несериозна крави,  Simple Smile
Блонди , много те обичам  Hug
Ще ти пиша по - късно на лични !

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Сокът от кайсия! Много често мъхестите плодове могат да предизвикат алегрия. Още повече, че не се знае как е обработвана суровината.
Но защо са отшумяли и са се появили пак?  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 668
Но защо са отшумяли и са се появили пак?  newsm78
Това и мен ме учудва ...

Сок от кайсия той пие непрекъснато почти ... съмнявам се да е от него .

Общи условия

Активация на акаунт