Котка и бременност???

  • 6 043
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
Най-опасна е токсоплазмозата. Но ти си си правила изследвания. Разбрах, че токсоплазмозата предизвиква спонтанен аборт в 1во тримесечие.
Аз също си направих, направих и на котарака. И 2мата сме здрави.
Не мисля да го махам. Просто нека някой поеме задълженията по хигиената, т.е. чистене на тоалетна и т.н. Можеш и ти да му чистиш, с ръкавици.

# 16
  • Мнения: 3 034
уфф, това наистина е поне 5-тата тема за котките в разстояние на 6 месеца  ooooh! не, нищо ти няма, аз дори изследвания не съм си правила, защото тук смятат, че шанса домашната ми котка да ме зарази с токсоплазмоза е толкова минимален, че изобщо не ми дадоха направление за изследвания! да не говорим, че гледащите котки в огромного си болшинство имат имунитет. други опасности няма и не, котката няма да удуши бебето, няма да му изпие очите и не помня вече какви други щуротии се изписаха! тук на предродилните класове има специална глава за съжителството с домашни любимци и понеже не ми се пише пак наново, с две думи: първите 6 месеца животното влиз при бебето с теб, за да свикнат един с друг, както и не ги оставяш сами в други стаи, за да не се взаимо-плашат и истеризират. след тези 6 месеца започваш да пазиш животното от бебето да не го докопа  hahaha ей това е цялата работа  Peace

# 17
  • Мнения: 3 929
По принцип избягвам да пиша на такива теми, защото ми става мъчно, но се изкуших. Чувала съм специално за котките, че предизвиквали някакви болести и били много опасни особено по време на бременност. А по принцип домашните любимци, отглеждани заедно с бебета, предизвиквали на по - късен етап алергия. Ние имахме немска овчарка, много отпреди да се роди бебо, но как да я изгоним навън - това е толкова нехуманно! Тя ходеше във всички стаи, но като се роди бебето, не й давахме да влиза в стаята му, а и всеки ден чистех като хигиенистка, за да не хвърчат и да не се разнасят косми. Мислех обаче да излезем на квартира, за да остане кучето да го гледат свекърите. Обаче то се разболя и се наложи да го приспим, за да не се мъчи. Като изключим алергиите, искам да споделя, че въпреки че гледахме това куче от години и уж го познавахме, на няколко пъти ухапа свекър ми, който основно се грижеше за него, а веднъж даже нападна детето ми, което беше в проходилка и се "изстреля" в коридора при кучето. Кучето не го ухапа, но се хвърли и излая силно, при което детето ми се уплаши много. Тогава бях решила твърдо, че съвместното ни съжителство не е желателно.
Не мога да ти дам съвет - ти сама можеш да си направиш изводи за положителните и отрицателни страни, а решението ти е въпрос на морален избор.

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Zuki,не мога да се стърпя да не попитам какви са тези болестти?
Във всяка подобна тема питам едни и същи неща,но винаги не мога да получа смислено обяснение.
Хайде преди да сте наясно не пишете за спорта Peace

# 19
  • Мнения: 249
Това - Изхвърли си котката, защото си бременна (имаш бебе) са някакви български измислици за мен . Много хора имат домашни любимци и не съм чула някое дете да е пострадало от това. Много е важно обаче да не сменяш пясъка на котката, докато си бременна, останалото е нормална хигиена. Аз имам котка от 5 години, вече имам и бебе. Съпругът ми сменяше пясъка през цялото време, докато бях бременна и продължава и сега. Котката не се интересува от бебето въобще, но аз си я наблюдавам естествено за реакции. Медицинската сестра, която дойде на посещение от здравния център също каза, че инциденти с домашни котки никога не е имало.

# 20
  • Мнения: 173
Здравей!Аз имах котка на три години,която много обичах.Направих си изследване за токсоплазмоза , и аз имах изграден имунитет.С гинеколога ми се консултирах като получих подкрепа и каза,че няма проблем за мацата да живее с нас.Оставихме я,но...Малката се появи на бял свят и нещата се промениха.Хигиената куцаше,защото тя ходеше навсякъде след като е била до тоалетна,без да мога да я измия ,защото стана много ревнива и аз трудно можеш да я хвана.В крайна сметка,мацата напусна дома ни ,за което не съжалявам,защото съм спокойна,че няма кой да се качва по плота ,няма кой да ръси косми и т.н.

# 21
  • Мнения: 92
Благодаря ви, мили мами,за бързите отговори,страхотни сте!!!
Честно да ви кажа много ме успокоихте.Аз също съм на мнение ,че писанко не би ми навредил,но постоянно ме атакуват с различни мнения относно колко опасен би бил,че реших да поискам и вашето мнение.Със съпруга ми много го обичаме и никак не ни се разделяше с него.За бременността ми вече реших-няма да се разделим HugКогато бебо се роди ще видим как ще съжителстват и вече ако тогава се наложи ще го дам на моите родители,които също много го обичат и той добре познава,пък и съм сигурна че ще се грижат добре за него.
А затова едно животинче да бъде изхвърлено на улицата,защото някой решава,че вече не му е нужно или пък му пречи според мен е безумно жестоко и престъпно.
Още веднъж благодаря на всички мами дали съвет и мнение,пожелавам на всички много здраве и късмет  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 326
Ние също имаме котка от 2 год и страшно много я обичаме - тя си е член на семейството. Аз не се притеснявам, че може да навреди на бебето, а ми е тъжно за нея. Тя е свикнала да спи при нас в леглото и да обикаля всички стаи, като си отваря вратите сама. След като се роди бебето, естествено цялото ми внимание ще е за него. А котето ще е само в другата стая. Изобщо няма да мога да и обръщам внимание. Мисля си, че това изобщо не е добре за котето - да е постоянно пренебрегнато. По-скоро затова бих я дала друг да я гледа, за да и се обръща нужното внимание.  Вие как се справихте с това?

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Като ви чета се чудя какво чак внимание обръщате на котките си newsm78Моята не изисква кой знае какво внимание-не я разхождам,не и чета приказки,не я храня в устата с лъжица.Това,че съм родила съвсем не означава,че бебето ми виси цял ден в ръцете т.е моето рядко ми е било в ръцете имала съм много свободно време и като седна да гледам филм или на компютъра котката при желание идва и ми сяда на краката,същото се отнася и до съпруга ми.Струва ми се,че прекалено драматизирате!Спокойно може да се живее с животно и бебе!

# 24
  • Мнения: 3 034
и аз нещо не мога да го схвана това с вниманието  newsm78 по тази логика и мъжа ми трябва да съжалявам ако "цялото ми внимание ще е за бебето"  #Crazy ами не смятам да се втренча в бебето 24 часа в денонощието или да превърна живота на всички около мен в някакво абсурдизирано съществуване в периферията, докато аз пребивавам в бебешката стая нон стоп  #Crazy момичета, жените са имали бебета от векове. не са спрели нито да си гледат къщите, нито животните, че и цели ферми, на полето са били по 10 часа с цедилките на гърба, моля ви се да сме по-реални все пак!  Stop бебето си има люлки, шезлонги и т.н., и като нормален член на семейството ще пребивава в различни стаи. същото се отнася и до котката. а където те двамата, там и аз  Peace

обаче наистина е абсолютно българска измишльотина това втренчване в домашните животни! ами замислете се като има толкова поддръжници тук на "най-естественото раждане", "най-естественото захранване", "ебх" и все естествени неща - ами едно време са раждали на полето до овците и кравите, пък на, оцелели сме! в толкова споменавания "Запад" на хората през ум не им минава да се разделят с домашните си любимци защото ще раждат! тези бебета не са от стъкло, няма как да ги стерилизираме и да ги отглеждаме в барокамери, така че е изключително здравословно според мен да си ограничим маниите до наистина съществени неща  Peace

# 25
  • Мнения: 9 973
като си бременна-добре,но като родиш......... newsm78

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Деси,задай си въпросите конкретно и аз ще ти отговоря максимално точно  и подробно Peace

# 27
  • Мнения: 2 211
като си бременна-добре,но като родиш......... newsm78
Аз като родих и се прибрах вкъщи с бебето, буквално, първата ми работа беше да представя новият член на семейството на тези, които не го познаваха - т е  на котарака! Подуши си го животното мирно, кротко и спокойно и разбра, че вече животът му в тази къща няма да е същият, защото ще бъде двойно повече тормозен  Mr. Green
Но, пък си се обичат по свой си начин и двамата! Техните взаимоотношения не са моя работа  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 864
Имах и котка и куче.Проблеми не съм имала.
Сега котката ни е много интересна и умираме за нея.
А как нежно я гали  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 911
НИКАКВА ОПАСНОСТ НЯМА в твоя случай, т.е. взела си всички възможни мерки.
И не слушай мамите, които ти казват, че нямало да имаш време за котката - въпрос само на желание. Другото са оправдания.
Аз гледам един котаран от 10 години. Какво трябваше да направя - да го дам на някой или да го изхвърля???

Писах с главни букви в началото, защото до вчера се обсъждаше подобна тема, при това доста набъбнала от мнения. Трябваше да попогледнеш преди да пускаш темата.

Общи условия

Активация на акаунт