Кошмарът извънматочна се повтаря

  • 5 403
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравей и от мен!Исках да ти разкажа моята история с намерението да ти вдъхна малко сили и надежда.Когато забременях имах 14 дни закъснение, 4 отрицателни теста ,преглед при лекар който нищо не видя(гледа ме  с вагинален ехограф) в матката и каза че става дума за извънматочна бременност.Веднага ме накара да пусна ЧХГ. Не мога да си спомня какви са били нивата на ЧХГ, но след 24 часа ме накара да повторя изследването и ми каза че ако расте има шанс да е бебето в матката.Малкото ембрионче се видя едва на 20 ден от закъснението,тогава видях и първия си положителен тест.Обясни ми че най вероятно става дума за късна овулация.Резултата се вижда в подписа ми.Стискам палци за теб и не губи надежда.Чудеса се случват,а ти ужасно много го заслужаваш Hug.

# 16
  • Мнения: 3 010
desisue благодаря за надеждата  Hug А дали все пак е възможно да греши, проблема е, 4е той е толкова кадърен лекар, 4е не ми се вярва да направи грешка............

# 17
  • София
  • Мнения: 1 368
Почти всеки ден ставаме свидетели на лекарски грешки, а аз такава грешка изживях 2 пъти през бременността си, като вторият път остави последствия за сина ми, с които се борихме цяла година. Хубавото е, че синът ми вече е добре, но аз никога няма да забравя през какъв ад преминахме двамата.Хубавото в твоя случай е,че ако наистина става дума за лекарска грешка то ти ще бъдеш най-щастливата мама на света. От сърце ти го пожелавам.

# 18
  • Мнения: 989
Денди, миличка, Александров е наистина много добър лекар, но все пак става дума за тръби - всички знаем, че е много трудно да се види нещо в тръбата само на УЗИ. Не искам да те навивам, но си мисля, искам да вярвам, че има шанс това да се каже нормална вътрематочна бременност. Господи, моля се да е така!  Praynig  Пък и ЧХГ-то ми се вижда добро, не знам, не съм наясно с тези неща, но ще се моля от цялото си сърце док да е сгрешил.  Praynig  Hug

# 19
  • Мнения: 3 010
Озадачи ме едно, питах док за ендометриума, а той каза, 4е матката изглеждала бременна и ми показа мястото от което се вижда да кърви / днес полу4их зацапване- кафяво, което е типично за извънматочната/. Защо ми се струва, 4е при миналата извънматочна лигаивицата не беше дебела?!  newsm78 Ох незнам сега както и предният път пак се хващам като удавник за сламка.....  Sad

# 20
  • Мнения: 1 441
Dendy, дано не се наложи да преживееш още веднъж този ад.
Дано Господ не е решил, че си силна и ще се справиш с поредния ужас, който ти е приготвил, а просто да се е разсеял и е забавил малко положителните новини  Praynig Praynig Praynig

# 21
  • Мнения: 932
Миличка,не знам историята ти и не те познавам,но се моля с цялото си сърце за голяма лекарска грешка!  bouquetПрегръщам те и ти пожелавам щастието да те открие най-накрая!

# 22
  • Мнения: 1 224
Ох мила и аз като видях на кого е темата и много мъчно ми стана...За същата тръба ли става въпрос?Дали е възможно док да вижда белези и сраствания от предната операция?Височко ти е ЧГХто, мисля че има надежда... PraynigНа всяка цена пусни пак ЧГХ и не предпиемай нищо преди да е сигурно, сама казваш че сте имали доста тежки месеци и едва ли си следяла стриктно ову, много е възможно да е късна ову и съответно по-късна имплантация...Но кафеникавото зацапване не е много окуражаващо, но го има и при нормална беменност.А болки имаш ли? Предния път имаше и болки.
Ох дано да е наред всичко!!!Моля, драсвай по едно редче, ще те мислим! Hug

# 23
  • Мнения: 7 716
Денди, с цялото си сърце се моля за теб. Praynig Praynig Praynig
Денди, аз имах кървене и зацапване, но бременността ми беше вътрематочна. Кървенето не е показател за мястото на бременността.
Защо не отидеш и при друг лекар?
Обикновено при тубарна бременност ЧХГ не се удвоява, така че това може да е косвен показател.

# 24
  • Мнения: 3 010
Блаодаря ви на всички отново. Относно ЧХГ първият го правих на 9.01 - 45.05, а вторият в4ера със стойност 429.89, според калкулатора удвояването е на 1.8 дена. И според моите из4исления точно днес влизам в 5 г.с. До тук всичко е нормално да! Единстевиният показател за извънматочна е това тъмно бежово зацапване, което е малко и на няколко пъти се появява, прилича на такова като из4истване след цикъл / аз даже и не го смятам за цикъл в календар4ето си/;болки в4ера имах на въпросното място, но слаби като пулсиращи;  празната матка, но разбира се няма как да видим сак след като стойността на ЧХГ е под 1000. Относно друго мнение самият доктор ме посъветва да отида при друг колега, но проблема тук във Варна с добрите лекари знаете е 4е е голям  Close Мисля си за д-р Давидков...???

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 23:41 от Dendy

# 25
Дано не се повтори Денди. Praynig
Пожелавам ти нещата да се оправят в най-скоро време. Hug

# 26
  • Мнения: 763
Божичко, отказвам да повярвам на това  Sad Не е възможно съдбата да ти стовари това изпитание още един път. Направо изтръпнах като прочетох кой е пуснал тази тема, Денди, миличка, целия форум сега е с теб  Praynig Praynig Praynig Ако трябва отиди в София, потърси не още едно, а още пет лекарски мнения. Ето виж, Лали казва, че при извънматочна, ЧХГ-то не се удвоява,а твоето расте, значи има шанс  Praynig Моля се от цялото си сърце, този път всичко да е наред  Praynig Толкова си преживяла, миличка, няма друг, който да го заслужава повече от теб  Hug

# 27
  • Варна
  • Мнения: 117
Dendy,  съжалявам че така се случва с теб!
Но аз имам вярва че всичко ще е наред!
Защо не отидеш при Георгиев до Колхозния пазар,
аз съм доволна от него, спокоен е и обеснява.
Стискам палци всичко да е наред.
Кървенето не е предпоставка за извънматочна само, ЧХГ то ти расте, ИМА ШАНС!

# 28
  • Мнения: 3 010
Колеабая да се дали утре да не мръдна до Даидков, но как да отида като съм предубедена към тази личност. Давидков имал 2Д; 3Д и 4Д апаратура, пък и утре ако ЧХГ се е удвоило надявам се да е достигнало до 1000 и да се види, ако е нормална.

# 29
  • Мнения: 2 382
Денди,изчакай до утре HugС резултата от ЧХГ ще са по-ясни нещата.
Мисля,че 5 дена закъснение е малко и наистина може да не се види нищо Hug

Общи условия

Активация на акаунт