Примерна схема за захранване 4

  • 47 544
  • 583
  •   1
Отговори
# 60
  • USA
  • Мнения: 559
Grace, аз смятам да го дам смесено с кърма, защото и на мен ми се струва доста плътно за самостоятелна храна.

Туранага _Санка, сигурно не е било достатъчно узряло, на цвят си е все зелено и не може да разбере човек. По твърдостта се познава.

# 61
  • Мнения: 5 602
Туранага _Санка, сигурно не е било достатъчно узряло, на цвят си е все зелено и не може да разбере човек. По твърдостта се познава.
Kамък беше,ама кой да знае  Mr. Green
дори аз не можах да се прежаля да го изям

# 62
  • София
  • Мнения: 4 051
Момичета записвам се да следя темата ви. И да ви помоля за съвет. Praynig Бебо е на 6 месеца. И е само на кърма- не иска ни вода ,ни сокове, нито пюрета-нищо! Даже кърма от шише не иска да пие( само веднъж се е наложило де). Какво да правя, не е ли време да се захранваме? Пробвах с каша, харесва му, но пояде малко и му омръзва. Ако не му дам да суче не се усеща,че това е храна  ooooh!. Няма режим,но горе -долу на 2 часа се храним. Когато сме на разходка може и по 3,5-4 часа да изкара. През нощта спеше, в последно време се буди по 2-3 пъти на нощ. Явно кърмата започва да не му стига и си наваксва през нощта. Кажете какво да правя, може ли да е САМО на кърма? На 29 сме на консултация,ще видя как наддава. Но пък не изглежда недохранен, не реве изобщо. ако е гладен би трябвало да плаче,нали?

# 63
Пробвай да изцедиш малко кърма и да я смесиш с пюре.  Така да му я предложи, може и да се излъже да хапне newsm78

# 64
  • Мнения: 2 652
aunt Ogg, за кърмата - спокойно. Препоръката е да се захранва НЕ преди 6-тия месец, а не да захраниш на 6-тия месец (има разлика). Ако бебо си е ок, пишка добре и наддава, няма грижа. Води се по детето - проявява ли интерес, когато вие се храните, слагайте го винаги с вас на масата. Изчакай и пак пробвай, може да не е готово още. Нощното будене не означава непременно, че е гладен.

# 65
# 66
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Мисля,че скоро имаше такъв въпрос,но нещо не мога да го намеря.Та пак ще попитам:
Като готвите тиквички на мъниците махате ли семките и ако да-защо,стомахчето ли дразнят?

# 67
Не помня коя мама отговори, но мисля че каза, че не ги маха  Hug
ето прегледай това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248629.560

# 68
  • Мнения: 5 602
Мисля,че скоро имаше такъв въпрос,но нещо не мога да го намеря.Та пак ще попитам:
Като готвите тиквички на мъниците махате ли семките и ако да-защо,стомахчето ли дразнят?
Само на тиквите  Wink Ако тиквичката е стара с огромни семки-махам ги за нас също,иначе-не  Peace


П.С.А какво правите с бурканчетата от пюрета-хвърляте ли ги,за повторна употреба стават ли(капачките не прилягат винаги)  newsm78

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 12:40 от Туранага_Санka

# 69
  • Мнения: 126
Запис в новата тема

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Я дайте акъл каква каша да дам след Ориз,елда,ориз и рожкофи. Има една с 8 вида зърнени храни, но трябва ли по отделно да ги въведа или мога направо да почна с всички накуп.
И друго да питам за плодовете, кои е добре да са сред първите, след ябълка и круша  Thinking
Тенк ю  предварително   bouquet

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 15:27 от asq82

# 71
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
kostova,Туранага_Санка, благодаря ви.Семчиците са миниатюрни таа че явно няма да ги махам  Wink.
Бурканчетата от пюретата лично аз ги хвърлям,защото още не съм измислила за какво да ги ползвам.Едва от тези дни започнах да готвя на Бубу и единствено да съхраня дом. пюренце за другия ден в тях може би. newsm78
А за плодовете след ябълка и круша мисля,че банана е на ред  Wink.Може и манго. Peace

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
aunt Ogg много добре са те посъветвали момичетата, няма от какво да се притесняваш, никой не е казал, че трябва да захраниш точно в деня, когато ставате на шест месеца. А и поведението на бебето е нормално, все пак за него това е нова храна, с която той не е свикнал. Нормално е да не проявява интрес, но и това скоро ще се промени. Щом бебето наддава добре и пълни памперсите редовно, още седмица-две само на кърма няма да му навредят, пък и трябва да си наясно, че в процеса на захранването децата само опитват храни и се запознават с тях, а основна храна за тях е все още кърмата. Това може да продължи до годинката, като разбира се през това време количеството на твърдата храна постепенно се увеличава.

# 73
  • Мнения: 502
Чуйте сега нашата история.Бебо е на шест месеца и осем дни и от една седмица се захранваме с оризова каша,горе долу успешно/изяжда по 1 -2 супени лъжици на ден/.На консултацията преди два дни се установи следното:наддал е 600гр,пораснал е с 2 см,хемоглобина му е 108.И сега предписанието на лекаря е доста бързо и належащо захранване,защото хемоглобина ни е на границата на минимума.Много ще ми е трудно да го захраня за една седмица с жълтък,месни бульони и сокове,а трябва!Надявам се да се справя добре!Приемам съвети от опитните майчета,притеснена съм, че бебето ми отдавна е имало нужда да бъде захранено,но аз се подведох от схемата за късно захранване,което да не се окаже твърде късно захранване при нас? ooooh!

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
maraidara не бива да изпитваш вина, защото такава нямаш. Ще те успокоя ли ако ти кажа, че нашия хемоглобин на същата възраст беше 105?  Grinning Сигурно не, ето защо ще ти дам малко и друга полезна информация. Тъй като вече сме обсъждали това, направо ти пускам линка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236764.msg5642406#msg5642406
Мисля, че добре е обяснено, като за вашата възраст какви храни да даваш, само не се притеснявай и ако има нещо неясно питай пак.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт