Споделете 43

  • 21 062
  • 1 030
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 070
След целодневно гледане на серия след серия от д-р Хаус вчера, открих, че понякога Лиска ми напомня на него.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 795
"Отдолу иде джип "Мицубиши"
със яка броня, с прозорци скришни.
Всички по пътя той изпреваря.
- Но на кого е? Кой ли го кара?
- Вълчо го кара. Свири и гази!
- А във колата коя е тази?
- Лиска е вътре. И много иска
на мис- конкурса да стане миска.
- Давай, Вълчо, и наддавай
златна пара звънка -
мис да стане твойта Лиска,
гиздава и тънка!"

          (Из учебник по музика за 3-и клас)

 #Shocked

Имелда, да. Това е текст от учебник по музика. Задачата на децата е да измислят музика по текста.


 #Shocked #Shocked  #Shocked

Споделяла ли съм с вас желанието си да удУша последните няколко просветни министри, вкл. и сегашния?
Споделям с вас изречение от нашия учебник по биология преди найсетина години: "Белтъците плуват като айсберги в липидното езеро..."-става въпрос за мембрана на клетка. А също и едно сравнение, което не мога да цитирам дословно. Беше нещо от вида, че това, което правят сперматозоидите било равносилно на това човек да преплува Антлантическия океан, ако последният е пълен с карамелизирана захар. Ако някой нещо разбра...  ooooh!

# 62
  • Мнения: 1 951
Реших да почина малко от четене и се натъкнах на подробни обяснения за характера и честотата на бялото течение на съфорумка. И то не в Здравния. Блях...Ще чета само Споделете и Редута до май месец. Това е е от мен за днес  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 4 300
... А също и едно сравнение, което не мога да цитирам дословно. Беше нещо от вида, че това, което правят сперматозоидите било равносилно на това човек да преплува Антлантическия океан, ако последният е пълен с карамелизирана захар. Ако някой нещо разбра...  ooooh!

Това и аз го помня, макар че по биология бях доста зле. Тогава направо се зачудих как изобщо хората се размножават. Беше в 8ми клас, била съм на 14 някъде, трябва да е било 93/94г ( завърших през 98).

# 64
  • Мнения: 2 070
Оххооо, Liska ме е цитирала в подписа си.
Има ли нужда да казвам, че ужасно харесвам персонажът Хаус, нещата, които говори и прави, също и актьорът. Само уточнявам за недоразбралите, че това, което казах за Лиска си беше комплимент от моя гледна точка.

Имам и въпрос към докториците в темата, но към тези дето са учили психология, не че са докторици, но... Как може човек да е пристрастен към лекарски сериали, да обича да чете научни факти, да е "гладен" за всяккава медицинска информация и в същото време да има параноя от болници, бели престилки, манипулации. Защо теоретичното ми любопитство не се превръща и няма да се превърне в практично такова? Добре, че навреме разбрах, че от мен медицинско лице няма да стане и отидох да си задоволявам любопитството по други въпроси.

# 65
  • Мнения: 3 423
ДеЩо, много се обясняваш, а няма нужда.
Медици са ми казвали, че този сериал бил
най-близо до това, което всъщност става.

# 66
  • Мнения: 17 407
НЯмам отговор. НЕ гледам такива сериали. Това, което става в д-р ХАус за мен е казуистика. МОже и да е щот нямам опит,

# 67
  • Мнения: 600
Имелда, да. Това е текст от учебник по музика. Задачата на децата е да измислят музика по текста.

на това май само чалга ще върви newsm78

# 68
  • Мнения: 2 070
ДеЩо, много се обясняваш, а няма нужда.
Медици са ми казвали, че този сериал бил
най-близо до това, което всъщност става.


Медици на запад сигурно. Тук никой няма да похарчи толкова много пари за толкова много изследвания, за да отхвърли десет диагнози, за да стигне до една, която в повечето случаи е била близко до акъла, както се казва. Също така тук няма такава апаратура. Пациентите на Хаус са обречени в България сигурно. От друга страна тук медиците не са така тясно специализирани като на запад, може би мислят и по-обхватно. Има и доста преувеличени неща според мен в сериала. Защо например лекари правят лабораторните изследвания по цяла нощ и как така специалист по инфекциите прави хирургични операции...
Знам, че съм обстоятелствена Лисо, още не мога да избягам от това, а и не съм говорила и писала от почти два дни.

Харесва ми да има образни сравнения в учебниците по биология, така инфото ще остане в главата на детето, целта е да се впечатли, да му стане интересно, не да зубри факти.

# 69
  • Мнения: 227
Споделям,че и аз харесвам Хаус.Скоро докато търсех негов аватар попаднах на форум в негова чест.Там прочетох и си припомних някои негови култови реплики.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:06 от olivija

# 70
  • Мнения: 17 407
Дещо, намали малко сериалите, или запиши медицина Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 1 783
 ДеЩо,  харчим много пари за всякакви достъпни методи, с които да поставим диагнозата. Поне там, където аз съм работила. За супер-тясното специализиране си права. 

Не знам защо теоретичното ти любопитство не прераства в практическо. До 10- ти клас щях да ставам актриса или археолог, или да уча история на изкуството. Един ден влязох във Военна болница, нещо ме стисна за гърлото и разбрах, че искам да стана лекар. Станах и не съжалявам.

# 72
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Днес ме 'отсвириха' от детската кухня. Дали да не пробвам частна, докато чакам ред  newsm78
Някакви препоръки?

# 73
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имам нужда от помощ. Записала съм си сериал на дискове, но като го пусна в ДВДто не му тръгват субтитрите. Какъв може да е проблема?

# 74
  • Мнения: 516
Имелда, да. Това е текст от учебник по музика. Задачата на децата е да измислят музика по текста.

на това май само чалга ще върви newsm78
Когато става дума за образование, нямам чувство за хумор. Чалгата като музика и под формата на подобни текстове няма място в училище. Лично аз бих била драстична и бих наказвала дори само за думата "кючек", произнесена в дома ми.
 

Общи условия

Активация на акаунт