Споделете 43

  • 21 105
  • 1 030
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 070
Друг въпрос - защо медиците се сдържат да изказват мнение за медицински сериали? Или често реакцията им е снизходителна. Не броя анатомията на Грей, там е повече за психолози, но Спешното и Хаус са достатъчно "медицински", за да си позволиш да изкажеш мнение - без значение негативно или положително... любопитствам само.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 783
Моите приятели- лекари гледат и харесват д-р Хаус, аз не. Гледала съм една серия.
И той, и "Спешното" са реалистични от медицинска гледна точка, според мен. "Анатомията" също, ама много ми е истеричен този филм.

# 77
  • Мнения: 17 410
Може и да са реалистични, да. Аз съм гледала два епизода, другото е преразказ. За Хаус говоря- не знам, може и да ме дразни самият сценарий. Каквото и да е- филм е.

# 78
  • в Низината
  • Мнения: 705
Харесвам д-р Хаус, но Спешно отделение ми е най-любимият докторски сериал.

Споделям, че твърде много се вглъбявам в един проблем и ако продължавам така, може да изкукам. Лошото е, че в момента няма начин той да бъде разрешен, а и на моменти се страхувам от крайният резултат и не съм съвсем сигурна дали ще мога да го приема.

# 79
  • Мнения: 803
Ох, споделям, че отивам на изпит. Всичко ми се е свило, а главата ми е изпразнена от съдържание...

Надъхвам се единствено с това:

http://youtube.com/watch?v=-v4iT-MoVVs

чао, бау, миал!

# 80
  • София
  • Мнения: 1 783
KissTheRain, късмет!

# 81
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Успех, KissTheRain!

Това за сперматозоидите беше, че изразходват толкова енергия, за да стигнат до яйцеклетката, колкото би била нужна на човек да преплува Атлантическия океан, но да е пълен с карамелизирана захар, а не с вода. Т.е. много енергични са тези опашатковци.

След малко мисля да споделя с вас как си прави кафе мойто дЕтИ  ooooh!

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 23 823
Да е жива и здрава Луканката!   bouquet
Къде изчезна тази арна жена?

Тревожно ми е за две жени, лежащи в МД в София. Наказани са, защото са попитали защо не е имало лекар след тежки и за двете нощи в събота и неделя и защото не желаят да бъдат изписани. Наказанието - на едната няма да й мерят тоновете (при положение, че са й били критични в продължение на 3 часа в нощта на неделя), а другата ще си носи сама системите за размонтиране в акушерската стая при критично скъсена шийка (а терминът й е чак през април).
Мразя безхаберието и наглостта на служителите в МД.  Close
Shocked Shocked
Какво значи НАКАЗАНИ?????
Охххх.....добре, че на времето не послушах мъжа си, чиито колеги го питали ама защо не съм се била ориентирала към МД, а към болницата, където бях. ooooh!
Ако на мен ми се случи подобно "наказание" гарантирам, че ще влети моя мъж с размери на мечка и ще се разбеснее като бик пред червено. Някой доктор или сестра казал му нещо на въпреки ще си го отнесе. Може и бити да има. И като изляза от болницата аз, щото пък съм проклето и злопаметно ще се наоплача де където има, като започна със здравната каса и приключа с адвокат. #Cussing out Как смеят! Не ги е срам, хипократова клетва са полагали!

# 83
  • Мнения: 17 410
УСпокойте се малко! КАто знаете какво е в МД, що ходите там, тов ане екъм вас конкретно. РАботата малко като с тукашния МД- плюят, плюят, пък се тълпят пред кабинетите, че  и от други градове идват....

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 23 823
Ми.... аз очевидно не ходя. Ама хайде, като лекар, кажи това достойно поведение ли е? Не стига, че някой си е спал като е бил дежурен, ами после наказват човек, който е болен.

# 85
  • Мнения: 7 128
Дренка, отишли са в Мд, защото са ги върнали от друга болница. Това оправдание ли е съответното отношение?
На едната вече наказанието й е отменено, защото са й изтекли водите в 28 г.с. 

# 86
  • София
  • Мнения: 1 783
Като лекар ще ти кажа -  не съм раждала там.
Колеги не коментирам.

# 87
  • Мнения: 17 410
Вижте сега, и аз колеги избягвам да коментирам. И на мене ми е писвало от хаш епсилони, дето една анамнеза кат хората не може да им се снеме, понеже те винаги знаят ко точно им има. ИЗобщо, ама изобщо не ми пука какво впечатление ще остави написаното у вас, понеже форомът не е мястото, където да се доказвам къФ лекар съм.
Това няма връзка с бременните жени, ама спрете с емалко!

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 23 823
О,да. Точно заради това "аз колеги не коментирам" няма осъден лекар, а познавам лично лекари, които си го заслужават. В рода са основно зъболекари, но има и лекари. И с тях се карам по темата. Много се поддържате лекарите, което не е добре за пациентите.

# 89
  • Мнения: 984
Дренка, отишли са в Мд, защото са ги върнали от друга болница. Това оправдание ли е съответното отношение?
На едната вече наказанието й е отменено, защото са й изтекли водите в 28 г.с. 
Искаш да кажеш, че след "наказанието" е тръгнала да ражда сега? Милото! Стискайте й палци! Дано всичко мине добре! Рони пиши какво става.

Общи условия

Активация на акаунт