Кога махнахте залъгалките?

  • 3 684
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
Дъщеря ми я отказахме на около 2 г. а малкия още я смуче , но само при заспиване и  нощем . Сутрин като стане я хвърля в леглодо до сладващото спане . За сега ще го оставя да я смуче щото и с нея се буди често всяка нощ.

# 31
  • Мнения: 1 586
Все още сме с биба.Сега правим опити да му я даваме само като спи но на моменти си я търси и си я иска,човека.Засега не бързам да му я вземам защото с тия зъби.................. ooooh!

# 32
  • Мнения: 2 070
На 7 месеца я изплю сама и не я искаше повече, мисля че и стана малка вече, караше с нея от самото начало. Всъщност бяха две и ги сменяхме, но с еднаква големина. Но пък Яна много сучеше и явно си задоволяваше инстинкта и рефлекса там. Също така винаги е сучела в легнало положение, никога не съм я кърмила седнала. Та цицата и беше и за заспиване до годинка и полвина. После просто лягах до нея и така заспиваше.

# 33
  • Мнения: 24 467
Вчера я "изяде кучето". На година и 8 месеца е. Големият ми син също беше горе- долу на толкова при това начинание.
От големият син още знам- или се маха или не се маха. Ако ще я махаш- просто я махаш, измисляш някакво обяснение и- толкова. Няма връщане, няма на заспиване, няма нови опити. В интерес на истината и двамата само питаха първия ден къде е. И аз си мислех, и при двамата, че няма да заспят, но не се получи нищо такова. Колкото по- рано- толкова по- добре. Когато стане голям и се пристрасти повече ще стане и по- трудно.

Тази сутрин имаше няколко опита за констатации от типа на: "Бау-бау папа биба." и- толкова.

# 34
  • Мнения: 640
преди 3 седмици....хвърли я в котела на парното и като си я поискаше му казвах,че е там Laughing....напоследък не я търси

# 35
  • Мнения: 84
Пристрастен е към нея, но засега нямам намерение да я махам нека да излязат всички зъби и когато дойде момента той сам ще реши. При дъщеря ми така беше, сама се отказа на около 2 г.

# 36
  • Мнения: 109
Ние махнахме залъгалката на 1г.3м.,но беше започнала много често да я търси, и през деня и вечер.Един ден отворих шкафа и намерих стара залъгалка от баткото, измих я добре и когато поискаше бибата и давах нея.А тя е по - различна по форма и не и хареса, но и не плачеше, започна да си играе с нея, така 2 дни и забрави. Успех и при вас.

# 37
  • Мнения: 2 587
Махнах я точно на годинка почти без проблем.Търси я само една нощ и после я забрави.А я махнах по необходимост- заспиваше с нея и щом заспеше и й паднеше от устата се будеше и ревеше да й я търся.Щом я махнахме започна да си спи по-спокойно.

# 38
  • Мнения: 1 701
Аз я махнах преди около месец.
Беше я изгризала от едната страна, което много я дразнеше нощем и по 100 пъти се будеше да я търси, да я плюе, върху нея полепваха влакна и косми, тя се давеше от тях, мрънкаше и накрая ми писна и я изхвърлих!  Crossing Arms Обяснения не съм давала, просто се разсейвах като я видех да я търси...  Whistling
Търсеше си я не повече от 2-3 дни и то без кой знае какви истерии.  Peace
Сега понякога на мен ми липсва като средство да я успокоя, но вече е късно!  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 237
На 1г.9м. Започнах да режа от нея мако по малко,докато се отказа.Без бибата започна да спи много по-спокойно,преди това се будеше по 20 пъти на нощ да я търси.

# 40
  • Мнения: 3 069
Детето само си показва кога да се спре.
Ние още сме с биба и това не ме притеснява ни най-малко.

# 41
  • Мнения: 24 467
 Mr. Green Аз съм била с биберон до близо 3 години, още го помня. И не съм го изхвърлила сама, баща ми е помогнал, това също го помня. Настина имам обратна захапка, не е наследствена, в къщи само аз съм така. Зъболекар ме е предупреждавал да не оставям децата си така до тази възраст.

# 42
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Около 2 год. я махнахме напълно. А от 1 до 2 година я ползвахме само да заспи на обяд и вечер, никога не я цокала докато играе или навън, така че не давах и зор. Накрая просто се откъсна самата биба и не можеше да я цока и започна да си играе с нея. Simple Smile

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Синът ми я отказа сам с появата на първите зъби на 7 месеца. Явно от болката го е дразнела допълнително, така и не я поиска повече.

# 44
  • Мнения: 645
Синът ми беше на 1 год. и 7 мес. Не се отказа сам, аз му я скрих. Около месец заспиваше много трудно вечер.

Общи условия

Активация на акаунт