Кога махнахте залъгалките?

  • 3 677
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
Ч.Р.Д.  bouquet
Децата по някои път ни изненадват аз, си мислех че,синът ми ще смуче биба докато стане 1 клас Simple Smileно,като стана на 2г. от дърпане му се скъса,беше тъжен точно 1 ден,ходеше и показваше на всички че,се е скъсала.С две думи на 2 ден просто забрави за нея.Всичко с времето си.

# 16
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми категорично отказа да има нещо общо със залъгалките, но синът ми се пристрасти и едвам го отучихме, малко преди да навърши 3 г.

# 17
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
И на нас това ни е болната тема. Пристрастена е. Ще чакам да започне да разбира и ще я "дадем на друго бебе". Засега я дава само на мен, пъха ми я в устата и се хили... Поне при познатите ми е проработило.

# 18
  • Мнения: 27 524
Спи с него все още, засега не го тормозя с отказване.

# 19
  • Мнения: 2 159
не мога да си представя какво ще е без биба, няма заспиване Mr. Green

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
не мога да си представя какво ще е без биба, няма заспиване Mr. Green


И при нас е така.Постоянно я търси newsm78

# 21
  • Мнения: 2 774
...а и да ви питам малко извън темата кога растат тези кътници....
Ето тук  е обяснено нагледно за зъбчетата

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 на 2,5 месеца.

# 23
  • Мнения: 469
вили беше на година и три месеца,като се отказа сама.Ляга да спи ,аз й давам залъгалката по навик тя я хвърля.Това в продължение на няколко дни и аз не мога до се усетя,че детето вече не я иска:crazy:
Жорко беше на 8м.,когато разбра,че нищо не пуска и сам я хвърли.Беше доста привързан към нея и направо не можех да повярвам,че като му я дам я хвърля.
Това е, аз се отървах лесно Mr. Green

# 24
  • Мнения: 789
На 1г и 2м .Нарязах я с ножичка,иначе нямаше начин.Като усети,че му дразни на езичето,почна да и се нерви и след около седмица вече изобщо не я искаше.

# 25
  • Мнения: 3 695
За щастие така й не ползвахме биберон-залъгалка, но аз късно й я предствих и може би затова.

# 26
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
По-добре не го махай, за да не започне да смуче палеца си. Тогава вече трудно ще го отучиш. А биберонът винаги може да "изгубиш".

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
И аз наскоро се бях замислила по въпроса с махането на бибата. Но дъщеря ми я ползва изключително и само когато й се спи - като помощно средство за заспиване, както и нощем, когато е неспокойна.

Смятам, че сама ще ми покаже, когато моментът за махане на бибата назрее. В момента сънят й е доста неспокоен (поради никнене на зъби, предполагам) и предпочитам да не си правя експерименти точно сега.

# 28
  • Мнения: 3 356
Махнахме я на 2 г.Просто забравих да я сложа,когато замина за провинцията.Не я е и потърсил

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 323

Късметлийка  Mr. Green

Още не сме я махнали. Ползва я при заспиване. Нито смятам да режа връхчета, нито да я давам на кучето, нито да я мажа с глупости. Когато му дойде времето, ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт