Как да предпазим децата от болести - психологически подход

  • 19 306
  • 220
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 535
Приятелката ми психоложка може би ми се позасмя и защото смята, че имам едно прекрасно дете, ненуждаещо се от такива методи за внушение... по-скоро сигурно това е имала предвид, понеже знае какви проблеми могат да имат някой деца, а моето сериозни такива няма. Но пределено каза, че майката на едно от децата, с които работи не е видяла резултати от метода. Сигурно го има момента с начина на прочитане, не знам ....

А, Катина, мислиш ли, че на запис би имал същия ефект гласа на майката, ако се пуска на детето във верния момент? Пиша ти на лични за психоложката.
Само да поясня тук, че тя е млада, току-що завършила, но се е ориентирала към работата с аутисти, не е все още опитен специалист.

# 76
  • Мнения: 8 769
Мая, аз обяснявам такива работи, напр. "ушенцето те боли, защото не е искало да чуе нещо. какво ли е било това нещо?" или "как мислиш, какво иска да ни каже коремчето като те боли", "кашляш, защото си се изплашил от нещо" и т.н. Засега обаче съм без особен успех. А ако се пробвам, докато са в криза (т.е. в самия момент, в който са болни), направо изпадат в истерия. Бабите, учителките и изобщо околните, надделяват. Най-редовно Никола заплашва Ния "Сега ще те заразя" и ходи да киха/кашля в нея. А тя, разбира се, му приглася, и пищи като че ще я заколи Mr. Green Отделно ги чувам да спекулират те как са болни, щото не са яли/настинали са/заразили са се и т.н. И отделно винаги си търсят някакви лекарства, за да им мине. Но продължаваме да опитваме, де Simple Smile
Честно казано, не съм пробвала да обяснявам по този начин. Може би, защото още не се чувствам као в свои води в материята на ГНМ, за дамога да обясня следващите 101 "защо"... А също и поради случки,като скорошната която не мога да обясня на себе си с ГНМ.
След рождения си ден сина ми беше не само превъзбуден, той беше буквално ошашкан от толкова много подаръци, деца, веселие. Сигурно около час не можа да заспи вечерта от толкова много емоции-просто лежеше в легълцето си и гледаше в точка (да не говорим, че още тогава си помислих, че ще има някакво отпушване, просто го усещах....ама това е друг въпрос). Някъде към 5ч. сутринта го заболя ушето и го боля до обяд на другия ден. Остана у дома, ясно е, че не ходи на ясла.
Та се чудя какво толкова не е искал да чуе, какво негативно е преживял? Вярно е,че не иска да ходи на ясла, но защо точно ухото, ако е заради това? newsm78

Мама терапияте ме заинтригува много.
Имам следните въпроси, най-вече към тези, които я прилагат вече:

Цитат
Говорът ти се развива добре и бързо.
---
Аз вземам и изхвърлям твоята плачнилост;
-необходимо ли е да секазват неща, които не са валидни за детето, т.е. то развива доста добре вербалните си умения, както и не плаче прекалено?
Цитат
Аз вземам и изхвърлям твоята болест и твоите трудности. /По-нататък майката назовава конкретните проблеми на детето/
, т.е. изреждам проблемите, които виждам у детето си ли (нервност, гризене на ноктите, напикаване, несигурност и подобни, които ги няма изброени в дадените изречения)?
Цитат
И така, 20-30 минути след като детето ви е заспало, майката сяда на неговото креватче с тескта в ръце и чете по три пъти всяка фраза. В началото за себе си, за да се запознае с нея, после мислено.
Т.е. първо се чете наум, а после два пъти на глас, нали така? Предпочитам да задам предварително тъпи въпроси, отколкото да се чудя дали изпълнявам правилно...
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 77
  • Мнения: 561
Темата е много интересна и съвпада с доста от нагласите ми. Ще я следя

# 78
  • София
  • Мнения: 2 351
Цитат
Имам следните въпроси, най-вече към тези, които я прилагат вече:


Цитат
Говорът ти се развива добре и бързо.
---
Аз вземам и изхвърлям твоята плачнилост;

-необходимо ли е да секазват неща, които не са валидни за детето, т.е. то развива доста добре вербалните си умения, както и не плаче прекалено?

Цитат
Аз вземам и изхвърлям твоята болест и твоите трудности. /По-нататък майката назовава конкретните проблеми на детето/
, т.е. изреждам проблемите, които виждам у детето си ли (нервност, гризене на ноктите, напикаване, несигурност и подобни, които ги няма изброени в дадените изречения)?

Цитат
И така, 20-30 минути след като детето ви е заспало, майката сяда на неговото креватче с тескта в ръце и чете по три пъти всяка фраза. В началото за себе си, за да се запознае с нея, после мислено.
Т.е. първо се чете наум, а после два пъти на глас, нали така? Предпочитам да задам предварително тъпи въпроси, отколкото да се чудя дали изпълнявам правилно...

Ами то май всичко си го пише в сайта - ама да кажа.Чете се всичко.Думите са всъщност руска разработка от комбинация от думички, които влияят положително.Не бива да се променяят думичките, защото точно тази комбинация от думи има най силен ефект.Това е много сериозен научен труд и въобще не е измислено от някой с много време за губене.Чете се наум от майката фразата и после  - я повтаря три пъти на детето.Аз я казвах гласно тихичко.Когато четях фразата описваща най големия му проблем детето реагираше в съня си.Не се шегувам.И въпреки, че сина ми има нужда само от 3 фрази - четях всичко, точно такава е идеята на психолозите създали мама терапия.По горе сам дала линк към извора.Има още много информация www.google.bg

# 79
  • Мнения: 8 769
Катина, балгодаря ти!  bouquet
И аз видях думичката всичко, но все пак, съмнението ме загриза, при условие, че детето няма някои от споменатите там проблеми. Затова реших да споделя.
ОК, ще се постарая довечера или утре вечер да започна. Flutter

# 80
  • Мнения: 417
Интересно ми е когато децата са две /разнополови/ и спят в една стая как се постъпва с четенето. Трябва ли да чува само едното дете или се чете и на двете т.е едното има хронични здравословни проблеми, а другото не.

# 81
  • Мнения: 643
Ако позволите да се запиша в темата. Интересно ми е това с мама терапията. Всичко звучи много логично, имайки предвид, че знам, че сънната хипноза действа. Чудех се защо трябва да е точно майката, и защо неможе някой друг. Отговорих си, ще ви кажа и на вас, защото някой пита, без да помислите че съм 100 процента наясно с темата. Въздейства само гласа на майката, по описаните причини, и поради факта, че дете под 5 години, не се подлага на хипноза, защото е невъзможно. Ако детето е над 5 години, съм склонна да вярвам, че би могъл да работи с него и друг човек, защото при големи хора - визирам над 15 години, сънната хипноза, а и обикновенната действа. Прави се от 20 до 30 минута, защото тогава мозъкът работи на т.нар бета вълни, а след 30 преминава в тета, и ако трансът не е целенасочен, тази честота на съзнанието не върши работа.
 Смятам, че би могло да се работи със запис на гласа на майката ( ще пробвам, да видим ), но след като е минало известно време, в което тя лично му е провеждала терапията, като разбира се записът трябва да е чист.
 За да бъда точна, трябва да ви кажа, че най - малкото дете с което аз съм работила с хипноза е било на 11 години, и също много се интересувам, как би могло да се работи с по малки деца, или с хиперактивни.
  По голямата част от нещата, които съм написала са предположения, изхождайки от хипнотерапията, но темата е интересна, като цяло и си заслужава да се направи проучване.

 

# 82
  • Мнения: 2 331
Сега разбирам защо дъщеря ми се опитва да се разболява от понеделник.Брат и тръгна на градина.Той е на почти три и половина, а тя на година и половина.Досега не са се разделяли за повече от два часа, през които обикновено малката спи.Отначало мислех, че пак вирусче или бактерийка от градината са се пренесли, но вече съм склонна да вярвам, че е от раздялата.
Тепърва трупам познания по въпроса и ще наблюдавам внимателно децата...

# 83
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Темата е доста интересна. Смятам да опитам и аз с тази мама терапия. Ще споделя как действа при нас.
Синът ми в момента кашля, болеше го и ушето. Изобщо, слабото му място са ушетата. Сега се чудя какво неприятно му казваме, че го избива в ушите. Освен, че е непослушен, което признавам си, сега разбирам, че е грешка. Иначе постоянно го гушкам, целувам и му казвам, че много го обичам...

Между другото да споделя при нас със сестра ми как беше. Майка ни винаги е била на принципа "Дете се целува докато спи, иначе се разглезва!" То може тази философия да е приела поради това, че сама ни е гледала, искала е всичко да ни подсигури и т.н. Не я оправдавам, но това си е бил нейния начин да ни възпитава - без излишни целувки, думи като "обичам те" и др. Въпреки това, ние със сестра ми въобще не сме били от боледуващите деца. Нямам спомени някога да съм повръщала или пък да ми е текъл носът. Спомням си за един случай с температура и един, когато ме болеше силно корема, но ми мина без лекарства. И всичко това докъм 23-годишна възраст /след това се омъжих и друг вятър ме завея/...

# 84
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
запис Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 2 655
.... непрекъснато чувам упреци, че не сме я отделили "когато трябва", какво сме щели да правим с бебето и с кака, спяща при нас...
Laughing Laughing Laughing Просто ще си купите по голямо легло. И ние направихме така, защото Али ревнува, че Мали суче и спи при нас и тя не иска да се отделя. Така сменихме леглото и сега имаме две дечица, с които преговаряме за отделна стая-детска и легла, но Мали още суче (на 2 години) и не знам как ще стане.

добре, че таткото е на моя страна - той смята, че цялото семейство трябва да спи в едно легло, докато децата са малки/естествено, ако те имат желание/, защото това било обмен на енергии и влияело благотворно на всички.
Добре, че мъжете мисля по разумно от майките си!!! Mr. Green

# 86
# 87
  • Мнения: 705
Както се е повдигнала темата искам да разпаля духовете  Twisted Evil
Да ги разпаля, защото само пускам мухата без да имам нещо конкретно.

От не многото книги за хубавото здраве, които съм чела, останах с впечатление, че те са писани от стари регени. Няма нищо за здравето и възпитанието на децата. Поне в книгите, които бях чела. В две книги обаче наскоро се споменава и това. Първата е "Без земя...", която обсъждахме в отделна тема. Другата е "Водолечение" на Луи Куне. Още не съм уверена в това да разкажа какво научавам от там. Но при първи сигурни резултати ще пиша. А, който иска, направо да прочете книгата    Laughing

# 88
  • Мнения: 624
Вместо "Запис", ще разкажа една случка от ученическите си години:
Беше неделя и след почивните дни на мен въобще не ми се ходеше на у-ще, за това реших да се престоря на болна. Хванах се за корема и започнах да се превивам... Родителите ми ошашавени ме заразпитваха какво ми е, как се чувствам, от какво ли е ... и т.н. Но до 2 часа такава треска ме затресе, че не можех да стана от леглото 3 дни. Бях като парцал и толкоз тежко боледуване не помня в живота си.
И друг случай: като бях студентка, беше плъзнал някакъв гаден вирус, в стаята бяхме 3 момичета и едното беше болно. Другата ми съквартирантка почна да нарежда "И ние ще се заразим, щом тя е болна..." отговорих й, че нямам намерение да се разболявам, но тя продължава, накрая се ядосах и й казах, че тя като иска да се разболява...  Устоях  Grinning !

# 89
  • София
  • Мнения: 2 351
Ето още храна за размисъл.

Общи условия

Активация на акаунт