Как да предпазим децата от болести - психологически подход

  • 19 284
  • 220
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 535
И аз много се зарибих с "мама терапията", звучи супер!

Но и аз имам въпроса, зададен по-долу - всичко ли трябва да се чете или само това, за което смяташ, че има проблеми детето... А и не го разбрах това "по 3 пъти" да се чете всеки ред какво значи - веднъж на глас и после наум ли  newsm78 (нещо такова беше обяснено...)

Освен това при мен проблема е, че работя и вечер и не всеки ден мога да съм при малката като заспи ... Може да прилъжа мъж ми да и държи телефона до ухото, а аз да чета  Mr. Green

Чакам с нетърпение някой да напише подробности за въпросния метод  Hug

# 61
  • Мнения: 535
и на мен ми е интересно да науча за тази мама терапия, има ли някой, който повече време да я е прилагал.
аз я почнах от около седмица, мъжа ми ме подиграва, че съм й правела магии Laughing
засега сякаш има някакъв ефект върху храненето й, че тя е доста злояда, но още е рано ще видим

Би ли споделила ти как точно четеш нещата - всичко ли и по колко пъти? Благодаря  Hug

# 62
  • Мнения: 705
И аз исках да питам всичко ли и по колко пъти.

Аз лично чета всичко по 3 пъти на 20-тата минута след заспиването му. Навивам си будилник, за да не пропусна.

А дали не може да се запише с гласа на майката, когато тя не е при детето? Сигурно някъде из руските сайтове и форуми става ясно, но руски текст не съм чела от 7 клас.

# 63
  • Мнения: 3 211

Аз лично чета всичко по 3 пъти на 20-тата минута след заспиването му. Навивам си будилник, за да не пропусна.

и аз така чета по 3 пъти, понякога и повече от 20 мин. са минали, че аз я оставям да заспи сама, след 30 мин.влизам, тя не спи и ми вика здрасти Laughing

# 64
  • Мнения: 3 695
Интересна ми е темата и я следя!
Относно мама-терапията чудно ми е защо се чете на заспало дете, а не на будно. Така ми се струва, че повече се хипнотизира майката, отколкото детето. Но то това също си е важно, разбира се. А дали е така...

# 65
  • Мнения: 5 602

Исках да ви питам нещо във връзка с боледуванията и ще взема да го направя тук. Всички сме съгласни, че най-често боледуванията са израз на психически проблем, а краят на боледуването маркира разрешаването на този проблем - както според ГНМ (разрешени конфликти), така и според източните течения (поправете ме ако греша), така и според хомеопатията (изтласкване на симптомите на физическо ниво). В този ред на мисли - забелязали ли сте някога конкретно боледуване да е било съпроводено с подобряване на детето в психоемоционален аспект? Т.е. дни преди/по време на или след боледуването, наистина да сте усетили изчезване на някакви страхове, агресия, ревност или други такива, или превъзмогването на някаква конкретна случка?

Четох темата(по диагонал малко Embarassed) и ме заинтригува.На въпроса-по време/след някаква болест усещам смирение и мир

# 66
  • Мнения: 2 652
Относно мама-терапията чудно ми е защо се чете на заспало дете, а не на будно. Така ми се струва, че повече се хипнотизира майката, отколкото детето. Но то това също си е важно, разбира се. А дали е така...

Това е т.нар. сънна хипноза.

# 67
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Чакайте малко.
Три пъти прочетох темата, но пак не разбирам.
За "мама терапията" съм чувала.
Ама сега гледам - четете нещо на децата докато спят!?  33uu
Какво им четете?  Shocked
Ох, нищо не разбирам, подайте повече инфо за заинтригуваните като мен, моля! Praynig

# 68
# 69
# 70
  • Мнения: 5 602
Препоръчайте ми книжка-психология на бебе/малко дете   bouquet

# 71
  • Мнения: 705

Точно от този линк тръгнахме малко по-нагоре. Въпросът е, ако някой знае нещо повече по въпроса.

# 72
  • Мнения: 535
Една приятелка, при това детски психолог ми се поприсмя като и разказах за това , което обсъждаме тук и каза, че е чувала, но че нейни познати майки са пробвали с четенето на текста и нищо не е излязло  Sad  Тя обаче работи с по-специални деца, аутисти, и може би при тях наистина по-бавно и трудно би имало резултат    newsm78  .... та затова не губя надежда  Peace

Хайде мамите, които практикуват вече седмица, месец терапията да споделят какво са забелязали като подобрение - по-дълбоките проблеми ли се повлияват първо или по-леките и други такива наблюдения ако са имали....  Hug

# 73
  • Мнения: 4 414
писах, писах и ми умря нет-а Sad почвам наново:)
не съм сигурна каква точно е фазата на съня 20 мин. след заспиване, но  в това състояние мозъкът работи на вълни, подходящи за въздействие върху подсъзнанието, а както вече знаем "подсъзнанието може всичко"  Wink този метод никак не  е нов и се използва от древни времена в Индия и Китай под формата на най-различни техники и практики. така че не виждам защо твоята приятелка психоложка ти се е поприсмяла. психолозите отдавна са признали, че различните фази на съня или пък състоянието на полусън са доста подходящи за психологическо въздействие. а доколкото ми е известно, точно този метод  дава доста добри резултати при аутистични деца, които иначе трудно се поддават на въздействие. но независимо дали става дума за деца с проблем или просто за преодоляване на временна травма, методът не е бърз - все пак, програмите, действащи в подсъзнанието ни не се променят от днес за утре:)

# 74
  • София
  • Мнения: 2 351
Помолиха ме на лични да споделя впечатления от мама терапия.Моето дете е с аутизъм.Наложи ми се да изчета огромно количество литература по психология.С детето ми работят 6 специалисти седмично.Много от психолозите които съм срещала имат по малко опит от един родител на дете със СОП /Специална образователно потребност/.Повярвайте ми никой от тях не ми се смее, че чета на детето си мама терапия.Не всеки получил документ по психология би могъл да обясни този метод.
Чете се всяка една фраза по три пъти.Чете се целия текст - задължително.Чете се 20 до 30 мин. след заспиването на детето.Иначе няма ефект.Ако майката го чете машинално и не влага позитивна мисъл - няма ефект.Ако го чете бащата няма ефект.Но, ако се чете правилно ...................пробвайте.Спомням си лятото ходехме  всеки ден на психолог.Един ден психоложката ме попита как си обяснявам, че в някои дни детето е суперконцентрирано и комуникативно, а в други дни е тялом там - духом другаде.Очаквах този въпрос и даже мислех да го повдигна аз.В дните когато му бях прочела правилно мама терапията детето беше без симптоматиката характерна за диагнозата, а в дните когато не успявах да я прочета - детето си беше неадекватно.Разказах и.Повярвайте ми не се засмя.Възхити се. Има много инфо в нета за този метод, но в руските сайтове - метода е тяхна разработка.Всяка майка която го прилага вижда положителен резултат.Покрай диагнозата на детето ми познавам много родители на деца със сериозни проблеми и доста майки пробваха.При всяко дете беше различно, но при всички имаше позитивна промяна.За да има обаче наистина трайно подобрение трябва да се прилага поне три месеца - мисля, че тези неща си ги пише в линка.

ето малко от руските сайтове

Zagorka, как се казва приятелката ти психоложка работеща с аутисти.Може и на лични да ми отговориш.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 21:35 от Катина

Общи условия

Активация на акаунт