Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим - част 3

  • 15 127
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
може ли и аз да вметна едно око тук, при вас?!  Grinning

# 16
  • Мнения: 2 829
Дризе, при ПЗ е доста трудно да определиш кога се замества кърмене.... Защото хапването на твърда храна и кърменето си вървят съвсем отделно едно от друго. Малкия суче когато иска а твърда храна яде когато седнем ние край масата или ако види някой да яде си проси. Мисля, че след годинката започна да суче по-рядко (по-скоро откакто спи веднъж през деня, защото Алекс суче само за приспиване, на събуждане и през нощта). Сега вече ако ме няма-може да пропусне всяко едно кърмене. Днес например съм на работа цял ден и не е сукал от сутринта-звънях вкъщи, всичко е наред.
Но сега си тръгвам да проверя лично Grinning

# 17
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
yanast, Балгодаря ти! Тя и Селин суче повече за приспиване нищо, че е на 8 месеца само.  А за водата?  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 321
Запис и от мен. Hug
Ние също сме си от злоядите но хапваме добре от масата е в малки количества но все пак за него е направо цяло чудо.
А иначе колкото енергия има това дете изобщо незнам от къде я събира. newsm78

# 19
  • Мнения: 2 829
Дризе, вода започнах да му предлагам когато започнах да му давам и микродози. Предлагах му от обикновена чаша, когато пия аз (или от пластмасово шише), по същия начин както и храната. Т.е. когато аз пия-давам и на него ако иска. Давам му да опитва и от сокове и дори газирани напитки когато аз пия (пия нещо газирано по веднъж-два пъти в месеца, сокове също толкова често). Отначало повечето течност отиваше по блузата му, но постепенно се научи да пие. Сега вече може и сам да си държи чашката и да си пие. Може да пие и със сламка, ама рядко имам сламка под ръка.
Сега вече си иска вода като е жаден, но според мен изпива по-малко от 100-200 грама на ден. Останалото е кърма Grinning

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Записвам се да ви следя  Peace

Моето бебе Ицко вече  е готов за захранване, защото когато седи с нас на масата предъвква с устичка и гледа и иска да пипне и бръкне в чинията. Има две долни зъбчета. Готов за пържоли  hahaha
Кажете какво означава  точно микродоза ?
С какво ядене да се започне ? newsm78

# 21
  • Мнения: 1 771
здравейте, момичета  Hug
Да се запиша и аз в тази полезна темичка. Още не съм захранила, въпреки че днес дадох трошичка банан /Томасе  Wink/, струваше ми се, че това е единствената храна, към която проявява интерес...та резултатът беше - усети банана, стоя неподвижно няколко секунди, млясна два-три пъти и преглътна...не знам дали му хареса, не мога да преценя. При всички случай ще изчакам още седмица и тогава започвам по-сериозно...

# 22
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Микродозичка е толкова, колкото ти се побира между възглавничките на два пръста! Или една щипка, от кулинарията!
Тя Селин пие вода, сутрин, но повече пие бадемово мляко. Въпроса ми е докога да я преварявам? Понеже тук не се пие от чешмата, а само минерална! Може би трябва да питам педиатърката!
Успех на новите мами и техните бебоци!   bouquet Много да им се услади, новата храна!   Hug Да ги гушна, всичките бебета, че много ги обичам!  Hug Hug Hug

# 23
  • Мнения: 129
Благодаря ви за отговорите за интереса към храната! Реших да не настоявам, когато - тогава, бавно и славно  Simple Smile

Мариса, Томасе, добре дошли!  Hug Бебетата ни са на една възраст и често надничам в юлската тема. Радвам се, че ще сме по-голяма група "набори" тук.

# 24
  • Мнения: 2 829
Дризе, аз изобщо не съм преварявала водата. Каквато пия аз-такава и Алекс-минерална, трапезна, от чешмата... Както дойде Grinning
Не мисля, че има смисъл от преваряване при положение, че малкия на 6-7 месеца успяваше да докопа и да лапа обувки, камъчета, трохи от пода, дори фасове от улицата doh
Изобщо, аз съвсем мързеливата го давам....
Да знаете, много се радвам на всички нови майки, които пишат тук!!! Дано ставаме все повече Grinning
Радвам се, защото това е най-лесния, евтин и приятен (и за бебето и за майката)начин на захранване, според мен Laughing

# 25
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Да знаете, много се радвам на всички нови майки, които пишат тук!!! Дано ставаме все повече Grinning
Радвам се, защото това е най-лесния, евтин и приятен (и за бебето и за майката)начин на захранване, според мен Laughing

Благодаря за приветствието. Хубаво е да знаеш, че можеш да разчиташ на разумен съвет  Hug

# 26
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Много благодаря yanast!   bouquet
Абсолютно си права за захраняването, хубаво е да се увеличаваме и обединяваме около ПЗ!  Praynig Peace
Добре дошли на всички! Hug

# 27
  • Мнения: 762
При нас ПЗ тръгна повече от добре,но сега ми се струва че понамали хранителния си интерес.По-точно яде като робот,чудя се дали аз не съм станала по-настоятелна.Също така голяма страст ни е да се учим да пием от чаша.Вие как и кога се научихте да пиете от чаша и какво количество минерална вода е вредна,защото аз пия таква,а тя си лизва глътка-две от нея.
Освен това искам да ви попитам:как точно държите децата във вас,защото Калина започна да се клати по странен начин.Особено когато и дам дозичка да дъвче,тя се заклаща и си пее песен за зъбоникненето:"ай,ай,ай",което силно ме притеснява когато има храна в устата.Ужасно се интересува от вилицата ми и вече не иска храна от пръстите ми,а само от вилицата .Това е друга причина хич да не ми е удобно да я държа в скута си,както и че щом микродозата и свърши мигом се пресяга и ми дръпва чинията.Другото е че не я виждам кога дъвче и често се случва настоятелно да я чакам да хапне нова дозичка,а тя да не иска,защото си дъвче предишната.

# 28
  • Мнения: 2 652
Днес за пръв път ми се случи малката да пищи за храна. Така й се усладиха оризчетата от нашето свинско с ориз, че първоначално си помислих, че има някакъв проблем, като се разкрещя за още. Дори й дадох и едно-две косъмчета мръвка, а тя така отваря устата, че ще ме изяде направо.

Dimitriana, аз също от скоро започнах да предлагам водичка и е голям кеф. Дребната ще се научи да пие по-скоро от интерес, защото си преглъща като пич. Ползвам малка ракиена чашка Simple Smile

За водата - минерална може да се дава след годинка, но трябва да е с ниска минерализация, ниско съдържание на натрий и без флуор (както е видно от подписа ми). Аз купувам бебешка изворна вода на Милупа или Хип, тази на Милупа повече ме кефи, защото е в картонена кутия.

За държането, аз си я слагам в столчето, иначе няма укротяване. А щом е проявила интерес към вилицата, сега е моментът да я научиш да я ползва - слагаш вилицата в ръката й, взимаш ръката й в своята, набождаш храната и в устата. Няколко дни подред са достатъчни, за да схване за какво става въпрос.

# 29
  • Мнения: 2 829
Аз не успях да се науча да го държа в скута ми. И преди съм писала, но ще се повторя-когато ям с една ръка (нали държа диването с другата) така освинвам себе си, детето, масата и всичко останало в радиус 1 метър, че бързо се отказах. Аз и с две ръже трудно успявам да се храня прилично Laughing
За вилицата-аз се ориентирам по малкия-когато нещо му е интересно-предлагам му да се учи да борави с него. Бодвах му нещо на вилицата и му я давах да я лапа сам. В началото му направлявах ръчичката.
И Алекс започна захранването с огромен ентусиазъм, и след това имаше период в който интереса му намаля (да не кажа изчезна), и отказваше твърда храна. Но после пак сам реши да хапва Grinning
За водата-аз си мисля, че като пие по 1-2- глътки няма много значение каква е... Но аз се старая да подбирам водата която аз пия, така че си спазвам принципа на ПЗ-каквото на мен-такова и на Алекс. Аз така процедирам и с шошклад, пасти, зрънчо и т.н., но аз самата рядко ям боклуци.

Общи условия

Активация на акаунт