Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим - част 3

  • 15 136
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
shoshi84, Катерина също ака вече на 2 дена веднъж, а също не и давам само запичащи храни и се кърмим доста често. Явно стомахчетата се настройват.

# 256
  • Мнения: 762
Невероятно!Калина успява да се храни сама.Изобщо не сме тренирали.Просто реших да и направя светофар с варени морков,царевичка и грах и тя си ги хвана с невероятна съсредоточеност и си ги сложи в устата.Даже поиска още.Та така си поиграхме бая тая вечер и май доста и хареса.А ако изпусне някое ме поглежда много гузно,защото и се карам по принцип ако падне нещо.Направо ми скри шапката.

# 257
  • Мнения: 174
grace  да те питам, като се храни сама, с лъжичка или с ръчички?

# 258
  • Мнения: 2 652
Еех, че сладко. Поздравления, Dimitriana! За пореден път се убеждавам, че бебоците много приятно могат да ни изненадват, просто трябва да им дадем възможност в подходящия момент. В тази връзка, посъветвайте ме каква най-обикновена и неизвита виличка да взема за малката, че отдавна трябваше да сме започнали да се учим, защото тя вече си изяжда цялото ядене сама.

Докато пишех, Кари се включи - малката се храни с двете ръце, лапа една след друга. Лъжичката по принцип е след виличката, защото е по-сложна. И то, първо трябва да се научи да слага по-манджеста храна в нея (ох, как се изразих и аз), после вече и течна, без да разлива.

# 259
  • София
  • Мнения: 12 279
  Моите в момента си ядат с най-обикновенни метални вилички и лъжички само, че са малки, не големи като нашите. За съжаление съм купувала и от онези извити пласмасови, които не стават за нищо и няма никакъв смисъл от тях, незнам защо си дадох само парите за тях....

# 260
  • Мнения: 2 652
Aila, мислиш ли, че е удачно да й дам още от сега с малка метална виличка или все пак пластмасовите са по-безопасни. Днес купих 2 вида, но те са така обезопасени, че едва ли може да се набучи на тях каквото и да е.

# 261
  • Мнения: 2 829
Аз съм му давала метални вилици би лъжици да си играе още от 5-6 месечен. Освен дето околните се потрисаха като го видят-други отрицателни преживявания не сме имали Grinning

# 262
  • София
  • Мнения: 12 279
  Еми както си забелязала, ако не е метална другото реално не става за нищо, поне не и за набучване на нещо, опитай ако искаш сама  Heart Eyes А определено на моите им беше по-лесно първо да се научат да забождат нещо, а после да загребват, така че виличката я усвоиха първи. Все пак с толко други неща от ежедневието може да се наранят, а и ти ще си наблизо  Simple Smile

# 263
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз не съм се включвала скоро. Да се похваля, че Ицко яде всичко  Mr. Green..
А само как ръфка банан - като голям човек. Направо съм потресена Laughing hahaha
Аз подписах декларация, че не желая тези задължителни изследвания...Чак в 9-тия месец ( понякога се питам дали съм добра майка , защото правя всичко наопаки Embarassed )
Кърменето ни е основното "средство" за преживяване все още . По много пъти на ден. ( когато някой научи, че още кърмя на  2-3 часа ме гледа много странно  newsm78)
Ицко пие много малко водичка, капчици направо.
Толкова е хубаво, когато седнем на масата и той дърпа от ръцете ми да яде това, което ям аз, че чак се умилявам  Blush

# 264
  • Мнения: 174
Благодаря! Не се бях замисляла за вилицата и лъжицата кое след кое е,
Нашия татко няма да ми даде да дам метална, понякга е досаден като бабичка как трепери за всичко- топло и е! студено и е!! водата е гореща!! не- с тва ще си извади окото!!... и т.н. много го подигравам за това, но понякога ме ядосва!!

# 265
  • Мнения: 1 947
   Анета, за какви изследвания става дума, че си отказала?
   Кари, ти и дай виличка на малката, пък ако се справя добре,
татко и ще се съгласи. Simple Smile Той, и моят мъж е все "Ще падне",
"Ще се набоде", "Ще се удари" - голяма е врачка. Grinning
Е, не познава обаче. Simple Smile

# 266
  • Мнения: 2 652
В нашето пък семейство, таткото е спокойният, а аз паниката. Да кажа за първия ни опит с вилицата - все пак реших да дам пластмасова като за начало, въпреки, че аз не можах да набода нищо, та камо ли малката, ама хайде. Но имаме впечатляващи резултати. Та, взех я да седне в мен, набодохме заедно няколко парченца и я оставих на столчето й. Тя метна вилицата на една страна и се нахвърли с ръце на манджата. Добреее, викам си аз, набодох й едно парченце и й подавам вилицата, тя взе вилицата с едната ръка, а с другата си взе парченцето от нея и в устата. Ама и това си е начин да се храниш с вилица  Joy

# 267
  • Мнения: 1 947
   Даа, сега ще взима парченцето от вилицата, а след някой друг месец
ще си боде с ръчичка парченцето на виличката и после ще го слага в
устата - тъй де, няма да се тормози. Simple Smile Браво!

# 268
  • Мнения: 762
Ми аз и купих на NUK виличка и лъжичка .Виличката е извита,но и без това не мога да я науча да си боде сама,защото си дърпа ръцете като се опита някой да ги хване или да и даде нещо в тях.Та преди аз и бодях и и оставях виличката пред нея,а тя беше схванала как да папка от нея директно,но сега сме в друг период и иска всичко да хване в ръце.Може би е защото и Калина много се зариби по парчеяденето.Другата смехория е че взима една лъжичка и се опитва да загребе всичко-масата,столчето,мен, чашата.Мисля че разбира принципа на приборите,но е малко непохватна още.Та и аз мисля да поизчакам и да дам директно десертни виличка и лъжичка.Сега се опитвам да я науча да си държи чашата правилно,но за нея водата е по-важна от чашата и се опитва да я хване.Simple Smile

# 269
  • Мнения: 1 947
   Maлената като се заля няколко пъти с пълна чаша, научи се
да я повдига леко, но май 8 месеца ми се видят рано за
самообслужване с пълна чаша, но пък от опит глава не боли -
само дрехи се мокрят. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт