проблем с къпане на дете/бебе на 2.5г.

  • 3 086
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
ооооо  ooooh!  мноооого болна тема.
Същата картинка е и моята дъщеря, изпада в истинска истерия като трябва да мием косата, иначе мрънка и при влизането в банята. Цялата баня е пълна с играчки, кукли и т.н , къпем ги, играем и въпреки всичко си е голям рев.
Истината е, че е на периоди - имаше един период през който даже се радваше като влиза в банята и тъкмо се бях зарадвала, че проблемът е отминал и .... айде пак с драмите.  Sad

# 16
  • Мнения: 3 356
При нас къпането е голямо удоволствие.С миенето на главата и аз имам проблеми,не става и на игра.За това въпреки че пищи го измивам набързо и после го оставям да си полива с душа колкото иска.

# 17
  • Мнения: 27 524
Така се случи и с моя син преди два-три месеца. Разреших проблема така - влизам с него във ваната, той сяда в мен, играем си с играчки, мия тялото му. После мокря с длани косата, слагам шампоан и след това си топя ръцете във водата и го гладя по косата, назад. Дано ме разбираш. Нито капка не допускам по лицето му отпред и така след около 50-тина поглаждания  Crazy шампоанът пада. И това е, вече няма проблеми никакви с къпането  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
Същата история - съвсем нормално е....и моя крещи все едно го коля...но просто гледам да го изплакна бързо....ако си наведе главата напред не крещи чак толкова...явно по-малко попада по лицето...не знам... та го слагам да седне и той като се заиграе я с пяната , я с нещо друго плакна бързо....като гледам бързо да минавам бързо с душа през главата, няколко пъти с малки почивки...по малко усеща и се панира, отколкото ако се заинята да я плакна наведнъж....
Като му кажа - Готово - и лепва усмивката все едно нищо не е било....Wink иначе обожава да се къпе може да седи и час в банята...

# 19
  • Мнения: 3 929
Защо не пробваш да му слагаш от онези специално козирки за главата, за да не се стича вода по лицето? Именно водата по лицето плаши децата. И моят беше така, но като му сложа ръка на челото, е съвсем друго положението.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 115
И аз се сетих за тях, но май тук не се продават такива....

Пък моя най-се плаши като му влиза вода в ушите...Simple Smile

# 21
  • Мнения: 469
И аз се сетих за тях, но май тук не се продават такива...
Продават се.Ето старата тема.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Моята още със събличането започва- Не искам косата; Няма да мием косата; Не давам косата...
Напоследък влизаме в банята с едно бебе и неговото корито. Докато тя къпе бебето си, аз къпя моето  Grinning

# 23
  • Мнения: 21
И при нас прблема се появи около 2 г. И аз започнах да поливам бързо за да пищи по-малко, но тя започна да не иска изобщо да влиза в банята (А много обича да си играе във водата). После се опитах да я накарам да се наведе над ваната и така като поливам леко да не влиза в очите й. Но все пак нещо влизаше и пак пищеше. Накрая спасението беше да наведе главата назад и аз да поливам леко с канчето. Целта на занятието е да излезем със сухо лице, желателно и уши от банята.  След като 10-тина пъти устисках, после и да се намокрехме просто се бършем с кърпа и играта продължава.  А сега най-големия кеф е тя да си полегне във ваната и да си натопи главата до ушите, а аз да й направя масажче. Така се мокрим и така махаме многото пяна. После леко поливане с душа и щастието ни е пълно.
Успехи!

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 298
Така се случи и с моя син преди два-три месеца. Разреших проблема така - влизам с него във ваната, той сяда в мен, играем си с играчки, мия тялото му. После мокря с длани косата, слагам шампоан и след това си топя ръцете във водата и го гладя по косата, назад. Дано ме разбираш. Нито капка не допускам по лицето му отпред и така след около 50-тина поглаждания  Crazy шампоанът пада. И това е, вече няма проблеми никакви с къпането  Simple Smile
Оххххх и при нас е същотото Peace

Общи условия

Активация на акаунт